Перейти на мобільну версію сайту


20.12.2019

ДОКУМЕНТ НА 2020 РІК ПРИЙНЯЛИ

райрадаПід час 41 (позачергової) сесії районної ради VII скликання, що відбулася 17 грудня, був прийнятий основний документ життєдіяльності району на 2020 рік – районний бюджет.

За словами доповідача з питання «Про районний бюджет Кам’янець-Подільського району на 2020 рік», начальника управління фінансів райдержадміністрації Олександра Федика, при формуванні бюджету керувалися насамперед дотриманням бюджетного кодексу, першочерговими потребами у фінансуванні тих чи інших галузей та необхідністю внесення додаткових змін. Обов’язково враховали при цьому коефіцієнт росту мінімальної заробітної плати. Загальна сума бюджету складатиме на 2020 рік 122 млн 972 тис. 466 грн. Як завжди, левова частина видатків стосується оплати праці освітян. Дискусія між депутатами виникла з питання фінансування та утримання районної музичної школи, адже навчаються в ній школярі як з необ’єднаних сільських рад, так і з ОТГ. Тож головам громад Олександр Григорович рекомендував звернути увагу на делегування коштів для навчання їхніх дітей в музичній школі. На сьогоднішній день кошти на утримання цього закладу освіти на 2020 рік є, але не в повному об’ємі. Якщо на виплату заробітної плати вчителям коштів вистачає, то на закупівлю нових інструментів та іншого цього не достатньо.

Видатки на галузь соціального захисту було запропоновано залишити на такому ж рівні, як у 2019 році. Така пропозиція прозвучала як під час засідання депутатського клубу, так і на постійних комісіях. Олександр Федик повністю її підтримав, але зі внесенням деяких змін. Значна частина видатків буде зменшена за рахунок скорочення працівників соціальної сфери. Було прийнято і підтримано депутатським корпусом рішення, що на обслуговування 16 сільських рад, які є поки що необ’єднаними, залишиться по одному соціальному працівнику. Зрозуміло, що кількість людей, які обслуговуються в сільських радах, різна. Але включення додаткової одиниці буде залежати від рішення сільської ради, від її спроможності делегувати додаткові на це кошти. Внесену пропозицію під час роботи постійної комісії з питань прогнозування, бюджету і фінансів, економічної політики у сфері господарської діяльності щодо зменшення виділення коштів на пільгове перевезення з суми 100 000 грн на 35 тис. грн, не підтримали майже всі депутати. Натомість одноголосно підтримали видатки спрямовані на захищені статті, фінансування та підтримку низки районних програм. Єдина галузь, на яку будуть виділені кошти лише на I квартал 2020 року – це охорона здоров’я. Відповідно до медичної реформи, з 1 квітня 2020 року фінансування медицини вторинного рівня буде проводитися через НСЗУ.

Районний бюджет не лише приймали, але й вносили до нього зміни. Таким чином 253 тис. грн, які вдалося отримати за рахунок перевиконання бюджету, будуть спрямовані на підключення ЦРЛ до центрального компоненту «Електронне здоров’я», придбання медикаментів для проведення лабораторних досліджень та діагностики, фінансування заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, придбання новорічних подарунків для різної категорії дітей до Дня святого Миколая та інші.


Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.