Перейти на мобільну версію сайту


29.11.2019

ДОБРОВІЛЬНЕ НІХТО НЕ ВІДМІНЯВ

отгЦього тижня всі теми й обговорення в Кам’янець-Подільському районі крутилися навколо процесу децентралізації. Було таке відчуття, ніби хтось у спокійний мурашник кинув петарду, вона вибухнула, створивши не тільки хаос навкруги, а й змусивши всіх рухатися в прискореному темпі.

Після наради в області, де було представлено черговий план децентралізації, голови ОТГ та необ’єднаних сільських рад зібралися на аналогічну нараду, але вже в районній раді. Багато галасували, пропонували різні варіанти кому з ким об’єднатися, звинувачували одне одного і всіх навколо в існуванні до нинішнього часу «білих плям» у районі, вводили в оману людей і намагалися тиснути на інших власним авторитетом. Пристрасті розгорілися не на жарт: керівники сіл зрозуміли, що запахло не тільки смаженим, а й те, що далі відсиджуватися і робити вигляд, що реформа може проходити будь-де, тільки не в їхньому селі, вже не вийде.

У п’ятницю, 29 листопада, обласні керівники мають представити остаточний перспективний план Хмельницької області, зокрема і Кам’янець-Подільського району. Але, як зауважила в.о. голови РДА Маріанна Великохатько під час чергової сесії райради, добровільного об’єднання ніхто не відміняв. Люди самі мають вирішувати, з ким об’єднуватися і планувати майбутнє. 

– Принаймні, до 15 березня час ще є, – зауважила Маріанна Анатоліївна. – Райдержадміністрація жодним чином на ці процеси не впливає, а може проводити лише організаційно-методичну роботу.

Наразі жодних питань не виникає до Гуменецької громади, до якої погодили приєднання Циківської сільської ради Чемеровецького району. Стабільною залишається ситуація і зі Староушицькою селищною ОТГ. До неї, як і раніше, приєднується в майбутньому тільки сусідня Чабанівська сільська рада. Щоправда, ходять чутки про намір Колодіївки вийти зі складу Китайгородської ОТГ і приєднатися до Старої Ушиці. Та документально це ніде не прописано, тим паче, що на Китайгородську ОТГ обласні очільники махнули рукою, вирішивши не чіпати і залишили самостійною.

Дещо інша ситуація із сусідньою Слобідсько-Кульчиєвецькою ОТГ, яка за тиждень укрупнилася і поповнилася чотирма сільськими радами – Панівецькою, яка ще рік тому дала згоду на приєднання, Кам’янською, Кульчієвецькою та Княжпільською. Відповідні рішення відстоювали депутати Ігор Гай та Микола Жоган.

– Два дні поспіль їздив у обласний центр, возив рішення сільських рад, які виявили бажання приєднатися до Слобідсько-Кульчиєвецької ОТГ, – прокоментував Ігор Гай. – В області нас почули, тож громада, яку нещодавно Мінрегіон визнав неспроможною, має всі шанси на новий успіх.

На укрупнення претендує і Жванецька ОТГ. В області її бачать у новому перспективному плані разом із сусідньою Колибаївською ОТГ. Але поки що жодних рішень з цього приводу від обидвох адміністративних одиниць не надходило. Колибаївська ОТГ перейшла в режим очікування, а от голова Жванецької ОТГ Тетяна Криворучко на запрошення Слобідки-Рихтівської побувала на сесії сільської ради, під час якої жителі села вирішували, куди їм податися – до Жванця чи Кам’янця. Вирішили, що краще йти до Жванця, тож і ухвалили відповідне рішення. До Жванця автоматично може приєднатися і Завальська сільська рада, яка також перебуває в режимі очікування, адже їй на сьогодні обрізали всі кінці на об’єднання з іншими ОТГ.

У турборежимі працювали активісти з орбіти нового нардепа над створенням Орининської ОТГ. Її появу лобіювали не лише на обласному, а й районному рівні, не даючи можливості навіть думати про створення Довжоцької ОТГ. Останній як можуть перекривають кисень, адже село вже давно бачать у місті. 

Вчора в соцмережі навіть з’явилася карта майбутньої Орининської ОТГ, до складу якої нібито мають увійти Орининська, Підпилип’янська, Шустовецька, Приворотська, Заліська та Кидиєвецька сільські ради. На сьогодні згоду на об’єднання з Оринином надали Підпилип’янська, Приворотська та Кадиєвецька сільські ради. Заліські жителі дали добро на об’єднання з Довжоцькою ОТГ. Приєднатися до Довжка виявили бажання і жителі сусідньої Рихтівської сілської ради, скріпивши його відповідним рішенням сесії. Та його після оприлюднення довелося відстоювати, адже на адресу депутатів почалися погрози. У Суржі, яка входить до складу Кадиєвецької сільської ради, теж хочуть до Довжка. Люди навіть зібрали більше сотні підписів, а це майже все село. Та чи прислухаються до них Кадиївці, які проголосували за об’єднання з Оринином. До слова під час сесії, на яку завітали довжоцькі депутати, кадиєвецькі народні обранці навіть не хотіли чути про існування Довжоцької ОТГ, розглядаючи варіанти об’єднання або з Оринином, або з містом, з яким, до слова, не має спільної межі.

До останнього бореться і Довжок, який має згоду з Рихтівською, Заліською та з 2015 р. – з Зіньківською сільськими радами на об’єднання. Та чи «намалюють» їх у перспективному плані ті, котрі бачать зовсім інші перспективи об’єднання? Крапки над «і» розставить час, наполегливість людей у відстоюванні власних позицій та добровільність об’єднання, яку ніхто не відміняв.


Теги: Кам’янець-Подільський район, децентралізація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.