Перейти на мобільну версію сайту


02.08.2013

ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ

У гаражі Володимира Сергійовича з селища Першотравневе оселилася сойка.
... Чутно було як хтось підійшов упритул до дверей. Дзеленькнули ключі, а потім щось клацнуло двічі. Пташка сховалася в кутку поміж залізяччя. Двері в гараж обережно відчинилися, на порозі з’явилась постать чоловіка.
- Де ти, бідолахо? - проворкотів він у темряву, тримаючи в руках кусень хліба.
Пташеня стрепенулося і висунулося з кутка, радо настявляючи дзьоба. Зараз будуть готувати!
Сойку Володимир підібрав з місяць тому. Безпорадне пташеня валялося посеред дороги, не в змозі рухнутися. Чоловік зжалився над тваринкою, підняв з порохів і приніс у гараж.
Оглядаючи знайду, помітив, що одна лапка у пташки була зламана, а інша - викривлена геть у другий бік. Маленька калічка не жалілася, лише безпорадно лупала очима. Чоловік, довго не думаючи, взявся надавати їй першу медичну допомогу.
Сойка пручалася, крутилася мов ужалена від нестерпного болю, коли Володимир Сергійович накладав шину на зламану лапку. Та побачивши, що нічого поганого їй не зроблять, заспокоїлась. Зрештою, й біль потихеньку ущух. Нагадуванням про нього став хіба що бинт, туго намотаний на пташину кінцівку.
Погодувавши пташку та давши їй трішки відпочити, чоловік почав думати, що ж робити із другою лапкою, понівеченою, певне, з народження. Інакшого виходу, аніж зламати і скласти по-новому не було. Зціпивши зуби, взявся за справу.
Робив усе якомога швидко, аби менше болю відчуло пташеня, що і без цього натерпілося за свій доволі короткий вік.
Коли справу було зроблено, Володимир став для сойки не лише лікарем, а й дбайливою медсестрою та нянечкою.
Пташка жила в гаражі, наче в якомусь пансіонаті - їжа, відпочинок, здоровий сон. Усе це абияк сприяло швидкому одужанню.
Одного ранку, двері в гараж як завше скрипнули і назустріч чоловічій постаті вилетіла вдячна перната. Пташеня радісно стрибало здоровими лапками по полицях з різним інвентарем та щось щебетало на своїй пташиній мові. Сойка охоче йшла до Володимира Сергійовича на руки, а от до чужих боялася. Забачивши когось із таких, залітала за залізяччя, й поглядувала звідти одним оком.сойка.jpg
- Хай би вже летіла на волю, - бікався Володимир, показуючи знайду товаришам. - Та де там, не хоче. Оце днями возив її у МЕНЦУМ, думав хай побуде разом з іншими тваринками. Але побачив, у якій тісній клітці запропонували їй жити, передумав. Шкода мені її. Все таки відходив калічку.
... Тікати з нового облюбованого помешкання сойка не поспішає. Та й навіщо: і їсти є що, і спати є де, й політати можна без усіляких перешкод. Хто зна, можливо трішки підросте та й подасться з гаража до своїх родичів. А, можливо, десь оселеться неподалік та защораз, побачивши знайому постать, щебетатиме щось своєму благодійнику на своїй пташиній мові.

Теги: сойка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.