Перейти на мобільну версію сайту


18.10.2019

ДОБРА СПРАВА, АЛЕ ЛОБА БИТИ НЕ ПОТРІБНО

aptekaНа проспекті Грушевського власники аптеки «Шар@» обладнали заїзд для маломобільної групи населення – не пандус, а підйомник. Відразу видно європейський підхід до справи. Бо ж нині в місті багато пандусів займають більшу частину тротуарів і схожі на карколомні перешкоди. Взагалі до наявності пандусів потрібно підходити помірковано, їх не потрібно ліпити до всього, що будується і відкривається, а тільки до тих місць, куди насправді є потреба відвідин людей з обмеженими можливостями. А у нас виходить, що «застав Богу молитися, а він і лоба розшибе». Потрібно чи не потрібно, доречно чи ні, але ліплять горбатого до плота.

А от біля таких багатовідвідувальних закладів, як аптеки, лікарні, магазини, державні установи пандуси обов’язково повинні бути і при чому зручними. 

Увагу на цю аптеку звернула голова громадської організації «Гармонія» Наталія Безпалько на засіданні виконавчого комітету міської ради. Серед переваг, які мають бути в кожному закладі – встановлення при вході до приміщення спеціального підйомника; для людей з вадами зору перша і остання сходинки промарковані кольором; на початку та наприкінці сходів влаштовані попереджувальні тактильні смуги; інформація для відвідувачів надрукована крупним шрифтом. Це все неабияк полегшить пересування багатьом кам’янчанам і, можливо, стане стимулом для керівників інших установ і організацій, для власників магазинів, кафе, перукарень, які все ж таки подбають про доступність їхніх закладів для людей, яким складно пересуватися. Крім того, мова йде і про жінок з візками для немовлят.

На жаль, більшість закладів для них також недоступні. Загалом же, як повідомляють у міській раді, ситуація у місті невтішна: кількість пандусів, встановлених за всіма нормами, обмаль. Незважаючи на те, що законодавство вимагає облаштування необхідної інфраструктури й додаткових знаків, які значно полегшують пересування малорухомих людей, підприємці робити цього не поспішають. Ігноруються Державні будівельні норми (ДБН), які чітко регламентують обов’язковість встановлення пандусів. А це неабияк ускладнює повсякденне життя не лише особам з інвалідністю, але й з тимчасовим порушенням здоров’я, з вадами зору, слуху, а також вагітним жінкам, людям похилого віку, відвідувачам з дитячими візочками.

Щодо ДБН, то спочатку б подбали про інвалідів, які взагалі не можуть навіть вийти із дому, бо зазвичай мешкають не на першому поверсі, не скрізь є ліфти і люди змушені місяцями чекати, коли хтось змилується і винесе чи вивезе їх на свіже повітря, щоб побачити небо і сонце.


Теги: власники аптеки «Шар@» обладнали заїзд підйомником

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.