Перейти на мобільну версію сайту


01.04.2016

ДАЙТЕ РИБІ ВІДНЕРЕСТИТИСЬ

Від сьогодні стартує операція «Нерест-2016». З 1 квітня ловити рибу можна буде за правилами й у встановлених для цього місцях. Тих, хто не виконуватиме вимоги, чекатимуть штрафи.

У Кам’янець-подільському районі заборонена риболовля в усіх водосховищах з 1 квітня до 10 червня. У всіх інших річках та їхніх кореневих водах заборона діє з 1 квітня до 20 травня, а в придаткових - з 1 квітня до 30 червня. У Дністровському водосховищі заборонено ловити рибу до 29 червня, а в водоймі – охолоджувачі Хмельницької АЕС до 9 червня.

Якщо ж ви вирішили знехтувати забороною й подалися на рибалку, то будьте готові викласти із свого гаманця чималу нерестсуму. Згідно з Кодексом України про адміністративні порушення, громадяни, які порушили правила вилову риби, змушені будуть заплатити штраф у розмірі від 34 до 170 грн, посадові особи – від 170 до 510 грн. За риболовлю з допомогою заборонених знарядь (сіткою, павуком, острогою, павуком, переметом чи електроловом) або ж за вилов великої кількості риби доведеться заплатити ще більше. Для громадян штраф складе від 340 до 680 грн, а для посадовців – від 510 до 850 грн.

Варто зауважити, що окрім штрафу вам порахують і окремо за кожну впійману рибку. Отож, зловлена щука обійдеться в 340 гн, лящ – 170 грн. За одного білого амура, білизну, товстолоба чи рибець звичайний доведеться викласти із гаманця 255 грн. Найдорожчими будуть сом та судак, вилов одного обійдесять у 510 та 425 грн відповідно.
Варто зауважити, що рибалкам у дозволених місцях можна ловити на одну поплавкову або донну вудку з одним гачком та спінінг.

Чи готові районні поліцейські до «Нересту-2016», ми запитали в заступник начальника районного відділення поліції Юрія Кондрацького.

- Незважаючи на те, що відділення водної поліції дислокується в місті, з 1 квітня жоден працівник районного відділення не буде закривати очі на випадки браконьєрства, - каже Юрій Миколайович. - Ми будемо щоденно проводити рейди, оскільки відповідальність поліцейського - завжди стояти на сторожі закону й не дозволяти ганебним діям браконьєрів знищувати фауну та флору. Кожен громадянин за порушення має відповідати за законом.

Не сидітимуть, склавши руки, і працівники КП «Кам’янець-Подільське рибне господарство», керівником якого є Дмитро Качинський.

- Ми плануємо виготовити та встановити 750 штучних нерестовищ у відведених ділянках для сприятливих умов розвитку ікри риб, - пояснює Дмитро Григорович. - Хоча Дністер одна з найбільших річок України, заплав підходящих для нересту дуже мало. Це спричинено перш за все замуленням дна та нестабільним рівнем води, адже Новодністровська ГЕС час від часу скидає воду і якщо ця процедура співпадає із нерестом, велика кількість ікри гине на березі.
Нерестовища будемо встановлювати в межах підпорядкованої території - це сс.Бабшин, Велика Слобідка, Субіч та Врублівці. Рибалки виготовлятимуть їх власноруч із гілок хвої, та розставлятимуть неподалік від берега.

Теги: нерест, поліція, КП «Кам’янець-Подільське рибне господарство»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.