Перейти на мобільну версію сайту


29.11.2019

ЧИ БУДУТЬ ФУНКЦІОНУВАТИ ГОСПІТАЛЬНІ ОКРУГИ?

медицина25 листопада під час засідання чергової колегії Хмельницької облдержадміністрації обговорювалося одне з найбільш наболілих питань на сьогодні, яке стосувалося реформування галузі охорони здоров’я. Доповідав директор департаменту охорони здоров’я області Яків Цуглевич. 

Над цим питанням протягом 2017-2018 років працювали госпітальні ради госпітальних округів, відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 14.12.2017 № 1327/2017-р «Про формування складу госпітальних рад госпітальних округів області». Станом на сьогодні більшість членів госпітальних рад підтримали пропозиції щодо формату роботи закладів охорони здоров’я у госпітальних округах, враховуючи всі зміни, які відбуватимуться під час рефомування. Але днями стало відомо, що функціонування трьох госпітальних округів на Хмельниччини, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 №199-р, знаходиться під знаком питання. За словами Якова Миколайовича, в Кам’янець-Подільському окрузі (м.Кам’янець-Подільський та п’ять районів з чисельністю населення 317,6 тис. жителів) планувалася багатогалузеві лікарні ІІ рівня на базі Кам’янець-Подільської міської лікарні та три багатогалузеві лікарні І рівня на базі Кам’янець-Подільської, Дунаєвецької, Чемеровецької ЦРЛ. Однак проєктом Агенції США з міжнародного розвитку USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» за Методологією визначення таких лікарень для стратегічного планування госпітальних округів та, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 №932 і наказу МОЗ України від 19.10.2018 №1881, визначено доцільними усього сім перспективних лікарень в області: з яких чотири ІІ рівня та всього три – І рівня. За цим проєктом передбачено визначення статусу багатогалузевої лікарні, оскільки тільки ці заклади можуть претендувати на державну підтримку, на модернізацію та залучення інвестицій. Наразі така позиція підтверджується програмою Уряду за Методикою моделювання мереж надання публічних послуг. Це моделювання не завершене, вживаються заходи щодо збереження всіх закладів для забезпечення доступності спеціалізованої медичної допомоги мешканцям області.

Також однією із серйозних змін, відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 2020 року, є запровадження програми медичних гарантій для всіх видів медичної допомоги. У межах цієї єдиної бюджетної програми буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету. Відтак, змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції на утримання закладів охорони здоров’я буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами з Національною службою здоров’я України за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Область належить до західного Львівського міжрегіонального департаменту НСЗУ.


Теги: засідання колегії Хмельницької ОДА, реформування охорони здоров’я

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.