Перейти на мобільну версію сайту


12.08.2016

ЧОТИРИ ОБЛАСТІ - В ГУМЕНЦІ ЗА ДОСВІДОМ

Досвідом створення об’єднаної територіальної громади ділилися в Гуменцях 5 серпня.

гуменціГуменчани на чолі з сільським головою Інною Абдулкадировою зустрічали представників Чернівецької, Волинської, Тернопільської та Хмельницької областей.

У рамках проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - III», відбувся кластерний тренінг.

Після невеликого концерту, організованого зусиллями рпацівників Культурного центру відділу освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради, гості мали змогу не лише послухати про здобутки новоствореної громади, а й подивитись на результати реальної роботи, оглянувши сільський Будинок культури, дитячий садок «Дивограй», Гуменцький НВК-гімназію, приміщення сільської ради та Центру надання адміністративних послуг.

Голова об’єднаної громади Інна Абдулкадирова розповіла учасникам тренінгу, з чого все починалося і який шлях довелося пройти громаді, аби об’єднатися.

- До складу громади увійшло 21 село, а саме Гуменці, Думанів, Слобідка-Гуменецька, Абрикосівка, Корчівка, Сахкамінь, Вербка, Привороття Друге, Голосків, Улянівка, Супрунківці, Тернавка, Нігин, Пудлівці, Залісся Друге, Дубинка, Колубаївці, Лисогірка, Великозалісся, Малозалісся та Киселівка, - розповідає Інна Григорівна. - За станом на 1 січня 2016 року, населення складає 14168 осіб. На території громади функціонує 11 шкіл, 12 дитсадків, 13 бібліотек, 6 будинків культури, 10 клубів та 1 музей. Інтереси жителів села представляють старости, яких обрано 13.

При сільській раді діє відділ освіти, культури, спорту і туризму, Центр надання адміністративних послуг, місцева пожежна команда, КП «Житловодгоспресурс». Також створено культурний центр при відділі освіти, культури, спорту і туризму, дитячо-юнацьку спортивну школу «Лідер», Центр дитячої та юнацької творчості. У стадії реалізації перебуває вісім інвестиційних проектів на суму понад 10 млн грн, які сприятимуть розвитку інфраструктури об’єднаної громади. Бюджет Гуменецької сільської ради на 2016 рік склав 54 млн 768788 грн.

Назвала голова громади і проблеми, з якими довелося зіштовхнутися - це і реєстрація новоствореної громади, і оптимізація мережі навчальних закладів (до речі, жодна школа в громаді не буде закрита), і фінансування ЦНАПу тощо.

Більше про Центр надання адміністративних послуг розповів його керівник Валерій Свідер.

Наразі в Гуменецькому ЦНАПі діють два сектори - державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно; надання адміністративних послуг. Усі реєстратори пройшли навчання та отримали доступ до відповідних реєстрів.

Загалом у Центрі надаються 67 адміністративних послуг.

- З 4 квітня 2016 року повноваження з реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання були передані на органи місцевого самоврядування, цим самим це посприяло якісному наданню адміністративних послуг, - каже Валерій Свідер. - З 1 березня 2016 року виконавчим органам сільських, селищних, міських рад надано можливість надавати послуги з надання відомостей з Державного земельного кадастру, відповідно до закону. Також відповідно до статті 4 ЗУ «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», органами державної реєстрації актів цивільного стану є в тому числі й виконавчі органи сільських, селищних і міських рад.

Наразі Гуменецька сільска рада є взірцем об’єднаної громади не лише на Хмельниччині, тож тут охоче діляться досвідом і мають сподівання на досягнутому не зупинятися.


Теги: Гуменецька ОТГ, досвід, Інна Абдулкадирова

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.