Перейти на мобільну версію сайту


14.12.2012

ЧОРНО... БІЛЬ. НЕ СТИХНЕ НІКОЛИ

14 грудня ми вшановуємо тих, хто віддав життя, приборкуючи мирний атом. Дзвони Чорнобиля ще довго битимуть у грудях, а їх відлуння котитиметься світом із неприхованим жахом.
 На жаль, мусимо визнати, що світ заговорив про Україну після аварії, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.
 Наймасштабніша техногенна катастрофа сучасності підірвала здоров’я та забрала життя у чималої кількості людей.
Серед них і кам’янчани, що, навіть не замислюючись, йшли у горнило смерті...
 Уночі, 26 квітня за тривогою було піднято на ноги весь караул МНС. У перших рядах серед пожежників поїхали Володимир Антонюк, Михайло Романов, Микола Мельник, Анатолій Іван ТимофійкоАнаньєв. На жаль, нині пана Миколи немає серед живих. Решта чоловіків добряче підірвали здоров’я.
 Не дожили до нинішніх днів і дехто з міліціонерів першої п’ятірки. Це Йосип Костецький, Володимир Шевчук, Григорій Соломко.
 Упродовж дев’яти місяців з дня аварії працював слідчим Чорнобильського райвідділу міліції Олександр Данилевський. За цей час надивився на всіляке, якби розповідати, то написав би не одну книгу. Та не хоче згадувати минуле, страшне минуле...
 З самого першого дня на ЧАЕС був солдат строкової служби, наш земляк Володя Кутас. Він ніс службу з охорони особливо важливих об’єктів СРСР.
 Узагалі, «чорнобильцями» за два-три тижні стало чимало правоохоронців. На боротьбу з мирним атомом кидали всіх без розбору - патрульних, охоронників, дільничних, оперативників, слідчих. Так, у Чорнобильській зоні опинилися Валентин Бялківський, Володимир Колісник, Василь Марчук, Петро Слободян, Анатолій Тропачок, Віктор Кучерик, Юрій Лярго, Віктор Стаднік, Іван Тимофійко.
Цей список можна продовжувати, адже «світилися» від Чорнобиля не лише правоохоронці, а й рятівники, медики, освітяни, всі ті, кому не байдужою була доля дітей, онуків, країни, кому держава сказала "потрібно".
 Когось масштаби катастрофи лякали, а хтось не гребував на цьому наживатися...- Протягом трьох місяців я ніс службу з охорони громадського порядку на одному із контрольно-пропускних пунктів, - розповідає ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС Іван Тимофійко. - За сутки перевіряли по дві з половиною тисячі машин. Одного разу попався нам чолов’яга, який хотів вивезти з зони холодильники. На щастя, це мародерство нам вдалося зупинити. У результаті я отримав медаль «За охорону громадського порядку».
Узагалі, Чорнобиль став синонімом до слова «смерть». Хоч і спочатку мало хто це розумів.

За розрахунками експертів, сумарний вихід радіоактивних матеріалів під час вибуху на Чорнобильській атомній електростанції становив 50 млн. кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих у 1945 році на Хіросіму.
За інформацією служби безпеки України, до 1991 року Чорнобиль забрав життя 12 тисяч громадян СРСР, в основному військовослужбовців. У 1986-1987 роках у роботах з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС взяли участь близько 600 тисяч осіб. 200 тис. з них отримали підвищені дози опромінення. Загалом, за офіційними даними внаслідок Чорнобильської аварії потерпілими вважаються близько 5 млн. осіб, з них понад 2,6 млн. українців, у тому числі більше 600 тис. дітей.
За цими хоч і сухими, проте вражаючими цифрами сховані життя, загублені долі, підірване здоров’я. Тож маємо пам’ятати, аби в майбутньому не повторювати таких жахливих помилок.

Теги: Чорнобиль, Чорнобильська АЕС

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.