Перейти на мобільну версію сайту


24.05.2013

ЧЕРВЕНЬ ПРОЛЕТИТЬ У ЗНО

У Кам’янці-Подільському діятимуть шість пунктів тестування
Ще не встигне як годиться стихнути Останній дзвінок, як випускники візьмуться за перевірку власних знань. У цьому вже котрий рік поспіль їм допоможе зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО).
Цьогоріч воно розпочнеться одразу після випускних балів, які одинадцятикласники відгуляють 1 та 2 червня. А вже 3 червня пройде перше тестування. Цього року в Україні на тестування зареєструвалося 322,5 тисяч учасників.
Яким буде ЗНО-2013 та чи готові до нього кам’янецькі школярі, спробуємо дізнатися в міському управлінні освіти і науки.
- Кількість школярів, яка при реєстрації вказало місто Кам’янець-Подільський, становить 815 учнів, - про це повідомляє методист науково-методичного центру управління освіти і науки Оксана Відлацька. - Наразі вже вирішено всі організаційні питання для організованого проходження ЗНО абітурієнтами. Зокрема, визначено із дислокацією пунктів тестування. Управління освіти і науки на чолі з начальником Світланою Старченко подбало про створення належних умов у навчальних закладах, де розміщуватимуться пункти. Їх у нас буде шість: у СЗОШ №5, ЗОШ №7, 9, 15, 16 та 17.
Вони обслуговуватимуть не лише кам’янецьких школярів. Так, у нас проходитимуть ЗНО учасники з Кам’янця-Подільського, Кам’янець-Подільського, Дунаєвецького, Чемеровецького та Новоушицького районів. Разом з цим, кам’янецькі школярі тести з окремих предметів матимуть змогу здавати лише в обласному центрі. Зокрема, до Хмельницького потрібно буде їхати, аби написати тести з російської, німецької, іспанської мов, всесвітньої історії та світової літератури.

ОЦІНЮВАННЯ ЗА РОЗКЛАДОМ
3 червня у двох міських пунктах тестування пройде ЗНО з хімії. За словами Оксани Степанівни, на хімію зареєструвалося 363 учня. До речі, варто зауважити, що цього року держава збільшила держзамовлення на технічні спеціальності, зокрема, напрямки, пов’язані з кібернетикою, електронікою, радіотехнікою, енергетикою, машинобудуванням, металургією, хімічними технологіями, авіаційною і транспортною інфраструктурою.
Другим за розкладом стане тестування з української мови та літератури, яке пройде протягом двох днів - 5-6 червня. 4 пункти тестування прийматимуть одного дня 1017 учасників, а наступного - 900. Зазначу, що цей тест є обов’язковим та цьогоріч його складатимуть 98% абітурієнтів.
8 червня у двох пунктах 520 учасників складатимуть тест з англійської мови. 10 червня настане черга російської мови, проте здача тесту за цим предметом відбуватиметься в обласному центрі.
Як і з української мови, тест з математики проходитиме протягом двох днів, 12-13 червня. Два пункти прийматимуть 521 та 443 учасника відповідно.
15 червня в двох пунктах тестування 511 учасників перевірятимуть на міцність знання з географії. 45 учасників 17 червня поїдуть у Хмельницький, аби пройти тести з всесвітньої історії.
Ще одне 2-денне тестування з історії України відбудеться у трьох пунктах 19-20 червня. У ньому братимуть участь 636 та 564 учасника відповідно. Тестування з фізики проходитимуть 338 учасників 22 червня у 2 міських пунктах. Аж 4 пункти тестування прийматимуть абітурієнтів, котрі 25 червня перевірятимуть знання з біології.
Завершиться цьогорічна основна сесія ЗНО 27 червня у Хмельницькому. Саме там 15 наших учасників складатимуть тест із світової літератури.
Я недаремно зазначила про основну сесію, адже є ще й додаткова. Учасники, котрі через об’єктивні причини не зможуть взяти участь у ЗНО, що триватиме з 3 до 27 червня, матимуть шанс пройти незалежне оцінювання під час додаткової сесії, яка відбудеться 4-11 липня у Test.jpgпунктах тестування міста Вінниця.
- Абітурієнт, який має медичну довідку про неможливість брати участь в основній сесії, повинен подати її в 5-денний термін з дня початку ЗНО в управління освіти і науки, кабінет №102,а, - зазначає Оксана Відлацька. - На основі цієї довідки ми подаємо заяву про складання тестів таким учасником під час додаткової сесії.

МОВНИЙ І НЕ ЛИШЕ БАР’ЄР
Окрім обов’язкового тесту з української мови та літератури, який, як уже зазначала, складатимуть 98% абітурієнтів, найпопулярнішими цього року серед майбутніх кам’янецьких спудеїв стали: історія України (63%), математика (46%), англійська мова (38%), біологія (37%), географія (25%). До речі, у всеукраїнському рейтингу тест з математики за популярністю займає ІІ місце, а от історія України, навпаки, замикає трійку предметних лідерів.
Серед предметів, котрі пасуть задніх на тестуванні, можна назвати російську та німецьку мови, а також всесвітню історію. Цікаво, що цього року двоє кам’янчан зареєструвалися на тестування з іспанської мови.
Під час ЗНО-2013 пошириться практика застосування металодетекторів. Якщо минулого року ними було забезпечено 30% пунктів тестування, то нині таким обладнанням держава обіцяє забезпечити вже 70%.
Факт, що металодетекторами будуть перевіряти кам’янецькі пункти тестування, підтверджує і Оксана Відлацька.
- Під час проведення тестування працюватимуть охоронці з металошукачами, за допомогою яких можна буде виявити сторонні пристрої в учасників ЗНО, - додає Оксана Степанівна. - Тому, аби не було жодних непорозумінь чи прикрих випадків, рекомендую всім учасникам йти на ЗНО лише з власними знаннями, а пристрої, як от мобільний телефон, кишеньковий ПК тощо залишати вдома.

УЧАСНИКОВІ НА ЗАМІТКУ

Окрім знань, учасникам ЗНО вкрай необхідно мати при собі паспорт, або документ за яким проводилася реєстрація для участі в ЗНО (це може бути свідоцтво про народження). Аби не прогадати, беріть і те, й інше. Також має бути сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, надісланий з Вінницького регіонального центру, і запрошення-перепустка.
Як запевняють в управлінні освіти і науки, запрошення вже надійшли всім учасникам ЗНО.
- У разі, якщо хтось і не отримав запрошення, воно обов’язково має висвічуватися на сайті, на якому учні реєструвалися для проходження ЗНО, - нагадує методист науково-методичного центру управління освіти і науки.
Крім того, необхідно мати з собою 2-3 ручки чорного кольору та, за бажанням, прозору пляшку із питною водою.
Кожному учасникові ЗНО буде відведено індивідуальне робоче місце, на якому зазначено прізвище, ім’я та по-батькові абітурієнта. Тому, навіть, якщо вас попросять пересісти за іншу парту, не погоджуйтеся, адже це може зумовити анулювання ваших результатів. І ще: до виходу з пункту тестування перевірте, чи є в вашому сертифікаті відмітка про проходження ЗНО з відповідного предмета, адже без неї ваші результати вважатимуться недійсними.

P.S. За планами, результати основної сесії повинні оголосити до 5 липня (нагадаємо, вступна кампанія-2013 стартує 1 липня), а додаткової - до 18 липня. Проте вже сьогодні, ще навіть до старту ЗНО, нинішні учні, а в майбутньому студенти визначають, у який навчальний заклад подавати документи, куди спрямувати свій талант та можливості.
Зрештою, вибір завжди є.

Теги: ЗНО, незалежне оцінювання

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.