Перейти на мобільну версію сайту


15.12.2017

БЮДЖЕТНА ДЕСЯТКА

бюджет7 грудня депутати Верховної Ради прийняли Держбюджет. Відтак до 25 грудня має завершитися процес формування проектів місцевих бюджетів. «КЛЮЧ» проаналізував, на які зміни варто очікувати об’єднаним громадам у 2018 році.

1. З 1 липня 2018 р. фінансування видатків на надання первинної медичної допомоги здійснюватиметься з державного бюджету. До цього часу такі видатки фінансуватимуться з місцевих бюджетів за рахунок медичної субвенції.

2. Передбачено створення Державного дорожнього фонду, 35% якого зараховуватиметься до місцевих бюджетів у вигляді субвенції на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (11,5 млрд грн).

3. Збережено діючий у 2017 році механізм фінансування витрат на надання пільг окремим категоріям населення (в бюджеті, поданому на перше читання пропонувалося такі видатки передати на фінансування з місцевих бюджетів без відповідного фінансового ресурсу) за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.

4. Механізм розподілу освітньої субвенції здійснюватиметься за новою формулою, де основним буде розрахункова кількість ставок педагогічних працівників, визначена на підставі навчального навантаження та нормативної наповнюваності класів, а також середня заробітна плата вчителя в умовах 2018 року.

5. З 1 січня 2018 р. до місцевих бюджетів зараховуватиметься 5% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату (в т. ч. 3% – до бюджетів об’єднаних територіальних громад). Збережена норма щодо зарахування 13,44% акцизного податку з пального до місцевих бюджетів.

6. З Держбюджету фінансуватимуться ветеринарні лабораторії та ветеринарні лікарні.

7. Реверсна дотація зберігається. При здійсненні горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів збережено параметри щодо розрахунку реверсної дотації, визначені статтями 98-99 Бюджетного кодексу України, а саме – реверсна дотація визначена в обсязі 50% суми, що перевищує значення індексу податкоспроможності 1,1 (у проекті бюджету до першого читання пропонувалося встановити відсоток на рівні 80).

Тож базову дотацію визначено для 930 місцевих бюджетів, її обсяг склав 8,2 млрд грн, реверсну дотацію – для 223 бюджетів, її обсяг складає 5,4 млрд грн. 

8. Продовжиться державна підтримка регіонального розвитку. Відтак у державному фонді регіонального розвитку закладено 6 млрд грн. Субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад складе 1,9 млрд грн;
субвенція здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 5 млрд грн.

9. Списання заборгованості. Законом про бюджет на 2018 рік передбачено норму для врегулювання питання заборгованості місцевих бюджетів за середньостроковими позиками, а саме, Кабмін за підсумками трьох кварталів 2018 р. повинен внести на розгляд Верховної Ради пропозиції щодо змін до держбюджету на 2018 рік в частині списання заборгованості за середньостроковими позиками та безвідсотковими позичками, наданими місцевим бюджетам у 2009-2014 роках за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка, яка перебуває на обліку в Державній казначейській службі України.

10. Загалом ресурс місцевих бюджетів у 2018 році складе 553,4 млрд грн. Доходи місцевих бюджетів прогнозуються на рівні 249,7 млрд грн, темп росту до 2017 року – 124,2%. 


Теги: зміни в бюджеті

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.