Перейти на мобільну версію сайту


10.11.2017

БЮДЖЕТ «ХУДНЕ», СКОРОЧЕННЯ НЕМИНУЧІ

сесія район9 листопада відбулося засідання 21-ої сесії районної ради 7-го скликання. Із майже двох десятків питань, запропонованих для розгляду депутатам на пленарному засіданні, ще на початку зняли медичні, зокрема про оптимізацію ліжкового фонду та внесення змін до структури Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні – закриття Жванецького терапевтичного відділення №2 та оптимізацію ліжкового фонду і структурних підрозділів Орининської лікарні №2. Такі дії окремі народні обранці прокоментували стартом виборчого процесу в одній із громад, мовляв, «медичне питання», яке, відверто кажучи, вже давно відростило бороду, може додати небажаних політичних дивідентів конкурентам. У цій репліці є доля істини, адже обидва питання не вперше виносять на розгляд сесії, як і не вперше знімають їх із порядку денного. Складається враження, що відповідальність за оптимізацію ніхто на себе брати не хоче. А доведеться, адже за попередніми прогнозами в 2018 році субвенція з Держбюджету на медицину буде вдвічі меншою, аніж цьогоріч. Тож скорочення неминуче, як би депутати цей процес не відтягували. 

Це ж саме стосується і питання про закриття фельдшерських пунктів, зокрема в селах Каштанівка, Параївка та Яруга, яке виносилося на розгляд депутатів. Його, як і попередні два, зняли з порядку денного, але ненадовго, адже наступним було питання про внесення змін до організаційної структури Кам’янець-Подільського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги, де вже цих ФАПів у переліку не виявилося. Як кажуть, ви його в двері, а він у вікно... Зрештою, на цьому питанні депутати добряче заплуталися, взявши затверджувати заледве не шатний розпис Центру ПМСД, що вочевидь не належить до їхньої компетенції.

Ще два питання, які запропонували зняти з порядку денного до початку пленарного засідання, стосувалися затвердження положень про депутатський клуб та жіночу раду. 
– До всіх проблем, що маємо, особливо нагальних питань, які стосуються бюджету, ще не вистачало створити депутатський клуб і жіночу раду, – обурився голова РДА Василь Сукач, мовляв, можна прожити й без них, адже питання недопрацьовані й не варто їх розглядати.

– Ці органи (депутатський клуб і жіноча рада – прим.Авт.) передбачені новим регламентом, – зауважив депутат Іван Громик. – То нам що, регламент переписувати? Давайте не будемо займатися популізмом.

– Уже не вперше районна державна адміністрація знімає з порядку денного свої питання, запропоновані на розгляд сесії, – прокоментував ситуацію екс-очільник райради, депутат Борис Бец. – Висновок напрошується один – не вміють працювати з документами.

Отож, питання залишили в переліку порядку денного, та коли до них дійшли, ті не набрали необхідних голосів підтримки.

Перелік депутатських запитів, які народні обранці зазвичай розглядають першими, поповнився. Зокрема, надійшов запит від Діани Прокопової щодо виділення коштів на ПКД з реконструкції прибудови до їдальні та майстерні Рихтівської ЗОШ; від Миколи Жогана та Ігоря Гая – з проханням про введення додаткового рейсу за маршрутом Кам’янець-Подільсь­кий – Шутнівці; Ігоря Гая – про надання необхідної документації на будівництво центральної автодороги у с.Мукша-Китайгородька, що нині ремонтується і щодо реконструкції якої були виявлені численні порушення; Бориса Беца – щодо надання з порушенням законодавства земельної ділянки на території Рихтівської сільської ради під будівництво сонячної електростанції; Сергія Прокопова – щодо виділення коштів на ремонт центральної дороги в Слобідці-Рихтівській.

Без проблем депутати затвердили питання про внесення змін до Програми соціально-економічного розвитку району на 2017 рік та про внесення змін до Комплексної програми запобігання та зменшення впливу надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру на 2017-2020 рр. А от на питанні про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік трохи заштопорилися. Начальнику фінуправління Олександру Федику заледве не по пунктах довелося пояснювати окремим депутатам, на які витрати розподілені кошти.
За 9 місяців 2017 року до загального фонду районного бюджету надійшло 33526,1 тис. грн. Відсоток виконання становить 112,9, сума додаткових надходжень – 3824,8 тис. грн.
Збільшено дохідну частину районного бюджету на 751 тис. грн. Із цієї суми райдержадміністрації, як розпоряднику коштів, надійшло 262 тис. 800 грн. ЦРЛ перепало 210 тис. 400 грн – це на придбання вогнегасників (13500 грн) та оплату послуг з їх перезарядки (3400 грн), а також на придбання наркозно-дихального апарата (193 тис. 500 грн). Центр ПМСД отримав 44900 грн на різні господарські потреби, відділ освіти РДА – 66 тис. 300 грн, 50 тис. грн з яких буде спрямовано на організацію і проведення новорічних та різдвяних свят у навчальних закладах району, зокрема для придбання подарунків дітям учасників АТО, чорнобильців та з малозабезпечених родин. Районна рада отримала 31 тис. 800 грн на виконання заходів Програми забезпечення діяльності Кам’янець-Подільської районної виборчої комісії.

335 тис. грн перепало управлінню соцзахисту населення РДА, з яких 100 тисяч буде спрямовано на надання одноразової матеріальної допомоги, 200 тис. грн – на компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян та 35 тис. грн – на оплату послуг зв’язку пільгової категорії населення. 

Не набрало достатньої кількості голосів підтримки питання про затвердження Порядку розрахунку відшкодування з місцевих бюджетів втрат від перевезення пільгових категорій населення Кам’янець-Подільського району, з яким доповідав начальник управління соцзахисту РДА Петро Середа. Можливо, воно би й «проскочило», як інші, якби не запитання до доповідача від Бориса Беца та Івана Громика, на які Петро Середа не зміг дати грунтовне роз’яснення.

Річ у тім, що з 2018 року районний бюджет не виділятиме кошти на пільгові перевезення. Їх закладатимуть у свої бюджети сільські ради, звісно, якщо матимуть чи вважатимуть за доцільне це робити. Разом з цим, досі головним розпорядником коштів районного бюджету на здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд залишається управління соцзахисту РДА, якому такі повноваження делегувала власне районна державна адміністрація, яка і є головним замовником послуг. Тобто виходить, що райдержадміністрація буде продовжувати «замовляти бенкет» і впливати на конкурс з пасажирських перевезень, а платити за все це будуть сільські ради, які ані впливу на перевізників не мають, а деякі – навіть коштів у бюджеті на хоч якісь витрати.

– Рішення незаконне, – зауважив Іван Громик. – Ми не можемо рекомендувати прийняти сільським радам такий порядок відшкодувань.

– Не перекладайте з хворої голови на здорову, – підхопив Борис Бец. – Районна рада має такі ж повноваження, як і сільські ради, як органи місцевого самоврядування. Райдержадміністрація зараз хоче, щоб за неї робили її ж роботу. 

Дискусії не вщухали й під час розгляду питання про затвердження звіту голови постійної комісії з питань будівництва, ЖКГ та розвитку спільної власності територіальних громад, торгівельного, побутового обслуговування, транспорту і зв’язку, з яким доповідав заступник голови Іван Громик. Шквал запитань посипався до доповідача від Бориса Беца. Узагалі, складалося враження, що Борис Борисович нарешті оговтався від імпічменту, влаштованого йому депутатами 22 червня ц.р., й тепер нікому спокійно працювати не дасть, зокрема своєму колишньому соратнику, а нині опоненту – голові РДА Василю Сукачу, адже що не зауваження, то на адресу райдержадміністрації. Чи, можливо, така активність зумовлена виборчим процесом, що нині проходить у Жванецькій та Староушицькій громадах?

На завершення пленарного засідання депутати внесли зміни до регламенту та до структури виконавчого апарату районної ради. За останнім ховається неминуче скорочення. Не секрет, що після створення нових громад повноваження районної ради та адміністрації значно скоротилися, як і майбутні надходження до бюджету. Тож, відповідно, починають економити на всьому. Погодьтеся, після того, як керували 122 населеними пунктами, а з 2018 року залишаться лише 39 необ’єднаних сіл, перспективи не надто втішні. От і заробляють собі «політичні дивіденти» хто як може.


Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.