Перейти на мобільну версію сайту


09.01.2015

БИЛИ РЕКОРДИ, СТРАЙКУВАЛИ, ПАДАЛИ І ПІДНІМАЛИСЬ...

Погодьтеся, рік, що минув, був дуже важким для нас. Та з іншого боку, він став надзвичайно цінним у плані досвіду. Ми навчилися більше співчувати, більше допомагати, більше гуртуватися. Ми всі стали на рік іншими...
Яким був минулий рік «КлюЧ» вирішив нагадати своїм читачам, підбивши своєрідні підсумки.

РЕКОРДИ РОКУ
333 та 1330 - саме ці цифри увійшли в Книгу рекордів України та стали флагманом відкриття цьогорічного туристичного сезону.

333 літри кави зварив кавовар Олег Вощинський у спеціальній турці, виготовленій для цієї рекорди.JPGнагоди. Латунний ківш, об’ємом 350 літрів, висотою 120 см (без горловини) і нижнім діаметром в 94 см наповнили 30-ма кілограмами перемелених зерен. Кавою а ще гігантським 100-кілограмовим тортом частували 6 тисяч кавоманів під час відкриттія турсезону.

Ще один рекодр під назвою «Мости єднання», увібрав у себе силу-силенну малюнків, створених кам’янецькими дітьми. Починалася стріт-арт галерея на Новопланівському мосту й закінчувалася на Турецькому. Понад 4 тисячі малюнків, різні за характером, стилем і напрямком, прикрашали експозицію. Довжина вуличної галереї становила 1330 метрів і також стала рекордною.

ЗНАХІДКА РОКУ
Археологи знайшли сонце з 22 променями.
знахідка.jpgНа вулиці Онуфріївській біля мосту в районі Польської брами археологи знайшли камінь-пісковик із високорельєфним зображенням з обох сторін: на однобму боці було зображення півмісяця з людським обличчям, а на другому - сонце з 22-ма променями з прорисами рис людського обличчя. На нижній стороні каменю прослідковується прорис напису, який поки що ідентифікувати не вдалося. Попередньо знахідку можна датувати XVI-XVII століттям. На ній виявлено два шари побілки. Сьогодні знахідку детально вивчають науковці.

ПАДІННЯ РОКУ
Ця номінація по праву дістається національній валюті.

Ще з початку року на міжбанківському валютному ринку почалися здавалося непомітні зрушення - курс долара та євро поповз догори. Перші цифри крутилися навколо наступних котирувань: долар США - 8,3800/8,4200, євро - 11,34/11,40. Початок валютного ажіотажу пов’язували з Єврореволюцією та подіями на майдані. Та, як пізніше з’ясувалося, грошові примхи не залежали від революційних настроїв населення. До кінця року гривня втигла обезцінитись не лише на 100%, а й подолати власні можливості падіння.

Держбюджет 2015 року урядовці розробляли з урахуванням співвідношення гривні до долара як 17 до 1.
Сьогодні провину за девальвацію гривні списують на нездале керівництво Нацбанку, але це й не дивно...
На номінацію «Падіння року» заслуговує і ексцентричний «ленінопад» по всій країні. У районі протягом року було повалено або ж викрадено більше десятка погрудь воджю протеларіату.

ЗРОСТАННЯ РОКУ

На цю номінацію цілком заслуговує політика ціноутворення в державі, яка була прямопропорційною до курсу валют. Ціни на товари різних груп лише на початку року зросли в середньому на 10-15%.

«Перша ластівка» злетіла на початку лютого з українських АЗС, де ціна на пальне зросла на 20-30 копійок за 1 л. Услід за нею полетіли «пташки» з автосалонів та магазинів побутової техніки. Суттєво зросли і ціни на продукти. Упродовж року цінники в магазинах та на АЗС переклеювалися неодноразово, бувало й таке, що вранці можна було купити товар за однією ціною, а до вечора ціна знову мінялася.

Вгору пішли і ціни на житлово-комунальні послуги та газ. Проїзд у маршрутках піднявся до 3 грн, а в таксі мінімальний проїзд скочив із 12-ти до 15 грн. У районі вартість проїзду за один пасажиро-кілометр піднялася на 10 коп. та склала не більше 40 копійок.

ВІДКЛЮЧЕННЯ РОКУ

З березня минулого року користувачів кабельного телебачення позбавили можливості переглядати російські телеканали. Така ситуація утворилася у зв’язку з інформаційним протистоянням, що розгорілося між Україною та Росією. Пізніше воно переросло у справжнісіньку війну, яку й досі ніхто офіційно не визнав.

Під кінець року до номінації «Відключення року» потрапили енергетики країни, які, рятуючи енергетичну ситуацію в державі, проводили віяльні відключення в усіх регіонах України. Приватизація енергетичної галузі болячи вдарила по простому населенню, яке вже почало забувати як воно, сидіти без світла по кілька годин на добу.

ПОСЛАННЯ РОКУ

Відома абревіатура-звернення до Президента Російської Федерації Володимира Путіна з’явилась і в нашому місті. На початку червня біля Старої фортеці, а точніше поблизу пам’ятника семи послання.jpgкультур, невідомі залишили таємне послання.
6 літер «ПТН ПНХ» було видно навіть зі супутника. Зауважимо, що такі абревіатури стали досить популярними останнім часом: їх друкують на футболках, предметах вжитку. А тепер і Кам’янець увійде в історію, передавши ось такий своєрідний привіт окупанту.


ПЕРЕСЕЛЕННЯ РОКУ

На початку березня на Хмельниччині з’явилися перші переселенці - татари, які оселилися в Маківському готелі «Доміно». Там отримали притулок 63 вихідців із Криму. Власник готелю Іван Гуторов виявив бажання розмістити в себе біженців. Люди приїхали з Євпаторії та Сімферополя. Серед поселенців 43 дітей шкільного та дошкільного віку, четверо з них - малюки до року. Плату за проживання з людей ніхто не бере. А щодо харчування, то місцеві жителі забезпечують кримчан більш ніж достатньо, щодня приносячи продукти з домівок.

12 родин військових, що проживали в Криму, оселилися в Ластівцях у військовому містечку автономного пункту спостереження Державного космічного агентства України. Їх прихистив і зробив усе можливе для надання житла командир Центру Віктор Білоус.

Після татар до нашого й не тільки регіону почали масово з’їжджатися переселенці зі сходу, з Луганської та Донецької областей. Завдяки волонтерам та соціальним службам усі вони отримали прихисток та посильну матеріальну і психологічну допомогу.

ЛЮСТРАЦІЯ РОКУ

Люстрації всіх чиновників минулого року не вимагав хіба що лінивий. Після звільнення з посади губернатора Степана Ядухи, голови РДА Михайла Желізника, під народну люстрацію потрапили їхні заступники та голови окремих місцеви рад. Заяву на звільнення написав голова райради Іван Романчук та його заступник Остап Колотило, заступник голови РДА Павло Довгопол.
Новий очільник області Леонід Прус не довго просиджував владне крісло: покерувавши Хмельниччиною заледве півроку, потрапив під звільнення вже нового Президента Петра Порошенка.

Під люстрацію зі внесенням до люстраційного списку втрапив і головний міліціянт Хмельниччини Олександр Розізнаний. Олександр Григорович хоч і пройшов схвалення місцевим майданом, та, певне, став незручним для влади. Наразі він судиться за право поновлення на займаній посаді.

Не чекаючи на люстрацію, заяву на звільнення написав новоспечений голова РДА Володимир Барановський. Через місяць Петро Порошенко позвільняв «свободівців» з посад голів РДА цілим оберемком. Варто зауважити, що під люстрацію мають потрапити всі держслужбовці відповідно до списку та займаних посад.

«НОВА МІТЛА» РОКУ

Аграрний виш нашого регіону на початку року очолив професор Миколаївського національного аграрного університету, кафедри транспортних технологій і технічного сервісу Володимир Іванишин. Володимир Васильович родом з Тернопільщини, очолював НАК «Украгролізинг», був директором Державного департаменту тракторного і сільськогосподарського машинобудування Мінпромполітики України, заступником Міністра промислової політики України, радником Віце-прем'єр-міністра України.

Колишній ректор Микола Бахмат залишився працювати в університеті. Новий керманич до кінця року зробив повне оновлення ректорату, призначивши на посади проректорів нових людей. Також Володимир Васильович зумів вивести виш із суттєвих боргів.

Керівника змінив і один із найбільших промислових гігантів краю - ПАТ «Подільський цемент». Семена Дарчука на посаді генерального директора змінив львів’янин Святослав Козленко, який до того часу очолював таке ж підприємство у Миколаєві.

8 серпня департамент охорони здоров’я Хмельницької ОДА очолив наш земляк, головний лікар Кам’янець-Подільської ЦРЛ Яків Цуглевич. Саме через цю посаду екс-губернатор області Леонід Прус потрапив у відкриту конфронтацію зі «свободівцями» та втік від з’ясування стосунків через вікно.

ІНФЕКЦІЯ РОКУ

Інфекцію виявили в пташниках ПАТ агрофірма «Авіс». Не минуло й півроку з часу, як жителі Кам’янеччини страйкували проти діяльності одного із найбільших промислових гігантів району - інфекція.jpgптахофабрики «Авіс», як «в люди» просочилася нова, шокуюча звістка. Жителі Жванецької зони й не тільки мають всі шанси захворіти на сальмонельоз. У с.Брага, неподалік мальовничого Дністра, в пташники ПАТ агрофірми «Авіс» працівники ветслужби знайшли збудник сальмонельозу.
Спеціалісти санітарно-ветеринарної медицини району виявили сальмонели в двох пташниках, у підстилці і трупах птиці. Зразки для лабораторно-діагностичних досліджень були направлені в Хмельницьку регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини. Там діагноз підтвердили. На пташники наклали карантинні обмеження та провели заходи із знищення сальмонели. Скільки продукції з цією небезпечною інфекцією потрапили у продаж так і не вдалося з’ясувати.


МОБІЛІЗАЦІЯ РОКУ

Минулого року як ніколи стала затребуваною професія військових. Антитерористична операція на сході відгукнулась нам і нестачею професійних військових, і загробленим війсково-інженерним інститутом, і практично повною розрухою в Збройних силах України.
На початку березня по всій країні оголосили часткову мобілізацію. Тоді ж близько 150 військовослужбовців понтонно-мостового батальйону та 60 одиниць техніки вирушили на навчальну базу в селі Ольшаниця.

З початку літа на схід для надання допомоги з охорони громадського порядку відправляли правоохоронців. Усі вояки після повернення отримали відзаку міського голови «За заслуги перед громадою».

Загалом протягом року в країні було проведено три хвилі мобілізації. Цього року очікуємо на наступну, четверту.

Наприкінці року Кам’янець-Подільський легіон сприяння обороні «Подільські січові стрільці» розпочав пілготовку охочих, проводячи щоденні вишколи та тренування.

ДОБРОТА РОКУ

На цю номінацію заслуговують волонтери. Протягом минулого року це слово набуло зовсім іншого змісту: доброта, благодійність стала для українців гарним тоном. Допомога переселенцям чи військовим перетворилося на явище звичне та буденне.

Першими ластівками волонтерського руху, спрямованого на допомогу військовим, стали активісти кам’янецького Майдану та арграрії району. Не стояли осторонь суспільних проблем і чиновники міської та районної рад. Кам’янчани створювали благодійні фонди, координаційні центри з допомоги військовослужбовцям, проводили благодійні ярмарки, виставки та аукціони. Кошти, зібрані під час різноманітних заходів, передавалися як адресна чи цільова допомога для кам’янецьких вояків.

ПОВЕРНЕННЯ РОКУ

1 червня, після 10-річної перерви, відновив курсування потяг №117/118 «Київ-Чернівці» через наше місто. Потяг на Чернівці прибуватиме в Кам’янець о 03:42, а відправлятиметься через 10 хвилин, о 03:52. У зворотньому напрямку на Київ у наше місто потяг прибуватиме о 23:32, а повернення.jpegвідправлятиметься через 20 хвилин, о 23:52.

Протокол про відновлення руху 12 листопада минулого року підписали Міністр інфраструктури України Володимир Козак та Міністр транспорту і дорожньої інфраструктури Молдови Василь Ботнарь. Врегулювання транзитного проїзду дає можливість додаткового потягу до Кам’янця і, відповідно, додаткову можливість туристам та гостям добратися до нашого міста.

Також у номінацію «Повернення року» потрапив Замковий міст, а точніше проїзд через нього. Міська влада після виграних судів та проведених громадських слухань з 10 липня відновила проїзд через Турецький міст, а точніше через територію історико-архітектурного заповідника.


РЕАНІМАЦІЯ РОКУ

у 2014 році після тривалого занепаду запрацював ПАТ «Кам’янець-Подільськавтоагрегат», та ще й у дві зміни. Потужності підприємства зросли в п’ять разів. Збільшилася і середньомісячна заробітна плата штатних працівників. Якщо попередні півроку на підприємстві отримували близько 2341,1 грн, то в липні - уже 4500 грн. Такий стрімкий ріст виробництва відбувся завдяки збільшенню об’ємів замовлення від ПАТ «АвтоКрАЗ», яке є одним із найбільших у Європі виробників великовантажних автомобілів.

Після перерви у роботі процес реанімації пережив і міжшкільний навчально-виробничий комбінат, який навчав дітей кулінарії, швейної справи, роботи з персональним комп’ютером, діловими документами та водінню автомобіля. Сьогодні робітничі професії набули особливої актуальності, як і навчальні заклади, які готують таких спеціалістів.
Міській владі вдалося допомогти втримати на плаву ТОВ «Модуль», яке на початку 2014-го було на межі закриття. Не без допомоги нінишнього нардепа було проведено перемовинПерша партія сировини надійшла на «Модуль».

ВІДКРИТТЯ РОКУ

На цю номінацію цілковито заслуговує зовсім юний, але працьовитий колектив ініціативної молоді з творчого об’єднання «PHOENIX», що виникло 21 березня, в День поезії. Члени цієї спільноти намагаються відродити літературне та культурне життя в нашому місті: вони відкриття.jpgнеодноразово влаштовували творчі зустрічі з відомими сучасними українськими письменниками, провели літературний конкурс, розфарбували в’їзний знак у місто в патріотичні кольори, взялися за видання літературно-мистецького альманаху.

13 червня у Вірменському дворику відбулася довгоочікувана презентація першого кам’янецького літературно-мистецького альманаху «PHOENIX». Того ж дня було підведено підсумки літературного конкурсу «Мій Кам’янець», який тривав з 25 квітня до 25 травня.

Протягом року завдяки «Феніксу» в наше місто приїжджали з презентаціями такі відомі письменники як Слава Світова з Києва, Марія Дзюба з Івано-Франківщини, Дара Корній (Мирослава Замойська) і Любов Долик зі Львова, Олексій Кошель, відомий український політолог, журналіст, історик, поет і краєзнавець (до того ж вихідець із нашого міста) та Володимир Цибулько, український поет, перекладач, есеїст, автор багатьох текстів для провідних співаків, політичний діяч.

9 жовтня «PHOENIX» влаштував у Парку атракціонів ніч мелодекламації «Бажан-фест». Найближчим часом планується вихід другого видання літературно-мистецького альманаху.

ПРОЕКТИ РОКУ

У майбутньому Кам’янець зможе зіскочити з «газової» залежності. За реалізацію амбітного проекту взялися в КП «Міськтепловоденергія». Там планують виробляти теплову енергію та заміщувати природний газ паливом з біомаси. Цього року планується ввести в дію два заводи. На одному виготовлятимуть пелети, на яких працюватимуть котельні в місті, а на другому - котли, що працюватимуть на пелетах. Сільгоспвиробники нашого регіону також зможуть заробити, адже на теренах Кам’янеччини планується засіяти близько 2000 га землі спеціальною технічною культурою міскантусом.

Використання альтернативних видів палива дасть Кам’янцю близько 300 робочих місць, нові надходження до бюджетів усіх рівнів, економічний та соціальний розвиток.
А поки в місті з’являються нові котельні. Минулого року відкрили нову котельню на вул.Вокзальна, яка забезпечуватиме теплом мешканців колишнього військового містечка, де проживає майже 2,5 тис. мешканців. Наприкінці року запрацювала котельня на вул.Пушкінська, 31. Котельня на пелетах з’явиться і на вул.Матросова.

Фундамент ще одного не менш амбітного проекту було закладено влітку минулого року. Міський голова Михайло Сімашкевич знайшов порозуміння з інвесторами з Німеччини, які планують збудувати в нашому місті насіннєвий завод. Під будівництво заводу попередньо заброньована земельна ділянка на просп.Грушевського, навпроти супермаркету «Епіцентр».

ПАТРІОТИЗМ РОКУ

Патріотизм став рушійною силою року, що минув. Жовто-блакитні кольори стали трендовими не тільки у побуті, а й у світовій моді.
У Кам’янці першими до прояву масштабного патріотизму взялися представники літературного об’єднання «Phoenix» Інна Мисюра, Ольга Комарова, Ігор Старенький та Володимир Орищук, котрі 16 травня розфарбували в’їзний знак до міста у національні кольори країни. Опісля кам’янчани взялися розмальовувати міст «Лань, що біжить».

Синьо-жовте оглядове колесо, з якого можна побачити Кам’янець немов на долоні, засяяло жовто-блакитними фарбами. Атракціон знаходиться в парку відпочинку навпроти навпроти РЦКМ «Розмай».

Комунальники Кам’янця накреативили перехрестя-вишиванку та тротуар-вишиванку біля скверу афганцям.
А на вул.Князів Коріатовичів поблизу стейк-хаусу «LONDON» студенти К-ПНУ розмалювали малюнками в українському стилі кришки каналізаційних колодязів.

ВИБІР РОКУ

Цьогоріч українцям доводилось вибирати двічі - у травні Президента, а в жовтні - народних депутатів.
Вибори Президента пройши в один тур, перемогу здобув Петро Порошенко, отримавши наперед від людей високу квоту довіри. Те, що рейтинг Петра Олексійовича почав стрімко падати, засвідчили вибори до Верховної Ради України, в яких іменний блок Президента не отримав пальму першості.

26 жовтня українці обирали склад нового парматенту. Вибори, як і минулого разу проходили за змішаною системою - мажоритарною та партійною. По 193-му виборчому округу народне волевиявлення засвідчило підтримку нинішнього нардепа Володимира Мельниченка, який пройшов у парламент вдруге.
Цьогоріч на нас чекають нові вибори, вже до місцевого парламенту.

ОПОЗИЦІЯ РОКУ

Минулий рік став знаковим періодом для об’єднань громадян. Як не парадоксально, але опозицією до нині діючої влади стали аж ніяк не політичні опозиціонери, які протирають штани у міській та районні радах. На противагу чиновникам виступили громадські активісти, зокрема з Правого сектору та Самооборони. Перші пізніше переоформили своє об’єднання в політичну опозиція.JPGсилу та перейшли в іншу площину діяльності.

Разом з тим, спільними зусиллями громадські активісти провели декілька акцій, більшість з яких були спрямовані проти діяльності КП «Міськтепловоденергія» та його директора Валерія Гордійчука зокрема.

Активісти кам’янецької Самооборони вимагали звільнення начальника Хмельницькдержрибоохорони. З гарячим привітом, десятком кілограмів дохлої риби та кількома кілометрами сіток на хмельницький майдан завітали активісти та члени Самооборони Кам’янця-Подільського.

СОЦІАЛЬНА ІНІЦІАТИВА РОКУ

Старт благородної справи відродження спортивних майданчиків у районі розпочав підприємець Олександр Гінзеровський, керівник ТОВ ВКФ «Агро-Еко XXI». Завдяки йому та нардепу Володимиру Мельниченку в с.Крушанівка побудували спортивний майданчик європейського зразка.

Майданчик, але вже дитячий відкрили минулого року в дворі на вул.Пушкінська, 38. Від колишньої захаращеної території з напіврозваленою гіркою не лишилося й сліду. Натомість тут сьогодні розташувався повноцінний дитячий майданчик, куди погратися приходять малюки з сусідніх дворів. Гарну ідею голови будинку ОСББ «Пушкінська, 38» Наталії Якубовської підтримали мешканці дому. Усі разом організували для дітей гарне місце для відпочину.
У Кам’янці соціально привабливими ставали навіть телефонні будки. Біля стейк-хаусу «London» червона будка трансформувалася в книжкову та стала точкою «вільного доступу» до читання.

СТРАЙКИ РОКУ

Минулого року їх було декілька, і практично всі припали на один період. Терпець увірвався мешканцям вул.Першотравнева, що в с.Гуменці. Гуменчани перекрили дорогу, що пролягає повз їхні помешкання. Причина проста: 42 домогосподарства трясе вдень і вночі, люди скаржаться, що повз їхні будинки курсують великовантажні автомобілі з «Авісу», комбікормового заводу, ДП страйки-2.JPG«Нігинський кар’єр» тощо. Автомобілі розбили дорогу, в людей тріщини в будинках. Селяни чергували на дорозі більше тижня, намагаючись привернути увагу громадськості до їхніх проблем. Дорогу частково вдалося розвантажити від великовагового транспорту, але проблему швидше «забалакали» аніж вирішили.

Майбутня реконструкція Центрального ринку, яка ще невідомо коли буде і чи буде взагалі, підняла на ноги тамтешніх підприємців і погнала їх страйкувати під стіни міської ради. Кожен з підприємців ринку, кого має зачепити така реконструкція, зокрема, продуктовий та речовий ринок, де згодом має вирости великий сучасний павільйон, а також центральний ряд кіосків, де передбачається розташування зеленої зони, були занепокоєні своєю долею.

Учергове в місті протестували проти генерального директора КП «Міськтепловоденегія» Валерія Гордійчука та встановлених тарифів на комунальні послуги.
На мітинг разом зі своїми чадами зібралися мами, котрі перебувають у післяпологовій відпустці по догляду за дітьми до 3-х років. Жінки вимагали від міського голови негайної виплати їм «дитячих» грошей, які нині затримуються, та повернення скасованих прем’єр-міністром Арсеніє Яценюком виплат (мова йде про 130 грн щомісячно, передбачених для дітей від 2-х до 3-річного віку).

Страйкували і в с.Зіньківці. Студенти ДНЗ «Кам’янець-Подільський центр професійно-технічної освіти» вимагали від зіньковецьких депутатів надати дозвіл на розробку проекту землеустрою земельної ділянки 58,5 га, на якій розташована в с.Зіньківці філія №2 цього навчального закладу.

ГЕРОЇ РОКУ

Рік, що минув, став героїчним. Сотні вояків ставали героями на полі бою. Комусь вдавалось вийти неушкодженим з-під куль, а когось нагороджували вже посмертно. У шпиталі, лікуючись після серйозне поранення на сході, кадровий військовий Олександр Чорпіта зі Старої Ушиці герой.jpgотримав відзнаку з рук Президента Петра Порошенка.

На жаль, Герої йдуть у вічність... 19 лютого на Майдані загинув перший кам’янчанин Віталій Васільцов, родом з с.Гаврилівці. 20 лютого Кам’янеччину облетіла звістка про ще одну смерть кам’янчанина, Рудського сільського голову Анатолія Корнєєва. Студент ПДАТУ Дмитрій Пагор поповнив ряди Небесної сотні. 1 грудня біля Інституту механізації та електрифікації сільського господарства ПДАТУ відбулося відкриття пам’ятного знаку Герою України.

Біда постукала 3 серпня в домівку Наглюків з с.Ходорівці. Під час шквального обстрілу на світанку під Луганськом загинув кадровий офіцер першого батальйону 24-ої окремої механізованої бригади, капітан Роман Наглюк. Із гранатомету ворог вцілив у БТР, осколок від броні втрапив офіцеру прямісінько в серце.

У вересні у зоні АТО під Ілловайськом загинув кам’янчанин, командир групи розвідки першого взводу третьої роти добровольчого батальйону «Донбас» Андрій Журавленко.
5 жовтня на 36 році життя загинув на сході України майор Олександр Луньов.
25 жовтня біда прийшла в родину Колісників з с.Калиня. Їхній син, 24-річний капітан Дан Колісник загинув у районі населеного пункту Софіївка Луганської області під час виконання бойового завдання в зоні АТО. У ніч на 28 жовтня від пострілу снайпера загинув 24-річний В’ячеслав Завальнюк. На своїй бойовій машині поблизу села Станиця Луганської області В’ячеслав потрапив у засідку, і куля ворога обірвала молоде життя.
Трагедія прийшла у сім’ю подолян з Ріпенець.

14 листопада під обстріл «Градів» потрапив підрозділ 24-ої окремої механізованої бригади. У тамтешньому пеклі не вдалося вижити 37-річному солдату, уродженцю с.Калачківці Сергію Клименку.
Вічна пам’ять тим, хто поклав життя за Батьківщину...

ЮВІЛЕЙ РОКУ

Цьогоріч своє 60-річчя відзначив Кам’янець-Подільський професійний художній ліцей (в минулому - ТУ №2, МПТУ №7, МПТУ №1, ТУ №5, СПТУ №15, ПТУ №15, ХПТУ №15).
Любителі теплових аеростатів та повітряних куль відсвяткували в Кам’янці 230-річчя існування повітроплавання в Україні.
22 жовтня 95-ту річницю з Дня заснування відзначив Подільський державного аграрно-технічний університет.

Кам’янець-Подільський електромеханічний завод відсвяткував 11-ту п’ятирічку, а точніше 55-ліття.
Три дксятка років життя проминули і для ТОВ «Модуль-Україна».

ПРИБИРАННЯ РОКУ

Цього року в акції «Велике прибирання» взяли участь близько 385 осіб, хоча, за словами організаторів ГО «Чисті схили», вони очікували на 700 учасників.
Усіх прибиральників забезпечили рукавичками, пакетами, мішками для скла. Зібране сміття відразу сортували.

Вдалося прибрати дендропарк, каньйон та найбільш засмічені його схили.
До перибирання долучилися студенти податкового коледжу, К-ПНУ, Центру ПТО, коледжу будівництва, архітектури та дизайну, військового ліцею, ПДАТУ та коледжу ПДАТУ, члени «Пласту», активісти інтернет-спільнот «Вічний Кам’янець», «Велосипедний супротив», корпоративної команди розважального клубу «GO». Куховарив та пригощав кашею учасників акції Олег Вощинський.

піар.jpgПІАР РОКУ

Минулого року наше місто прославилось по-мистецьки. Під час візиту до України Президент Литви Далія Грібаускайте отримала подарунок - картину, намальовану воїном Олександром К., ий бореться за свободу та незалежність своєї країни. Як вдалося з’ясувати, картину литовський президент отримала від бійця батальйону «Азов», який має позвний «Художник». На полотні зображена президент на фоні кам’янецької Старої фортеці.

На поштових марках тепер можна побачити кам’янецького сапера з позивним «Француз». Серія має назву «За честь! За славу! За народ!».

Теги: підсумки року, підсумки-2014

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.