Перейти на мобільну версію сайту


07.04.2017

БУТИ ЧИ НЕ БУТИ?

Минулої сесії було відправлено на довивчення питання утворення наглядової ради в комунальних унітарних підприємствах. З цього приводу 4 квітня було проведено депутатський клуб. Депутати керувалися прийнятим 2 червня 2016 р. Верховною Радою Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності», який передбачає утворення при комунальних підприємствах Наглядових рад.

Наглядова рада – це орган управління підприємства, який контролюватиме та регулюватиме діяльність керівника підприємства. Критеріями створення наглядової ради є наявність хоча б одного з наведених нижче пунктів: вартість активів підприємства за останній звітній рік перевищує 10 млн грн; розмір статутного капіталу підприємства перевищує 1 млн грн; загальна сума поповнень з місцевого бюджету за останній звітній рік сукупно перевищує 1 млн грн; підприємство є природною монополією; займає домінуюче становище; сума річного обороту підприємства перевищує 5 млн грн; на підприємстві працює 100 і більше осіб.

Отже, під ці критерії в Кам’янці-Подільському підпадає лише два комунальних підприємства - «Міськтепловоденергія» та «Комбінат благоустрою».

До членів наглядової ради пропонують включити представників від міської ради і громадських організацій. Дискусії розгорнулися навколо питання: «Яку саме функцію виконуватиме наглядова рада – контролю, перевірки, чи нагляду? Хто відповідатиме за можливі недоліки на підприємстві – директор чи голова ради? Як працюватиме рада?».

Наразі функції з контролю за діяльністю підприємства, діяльністю його керівника, функції щодо розпорядження майном належать міській раді. Виникає питання, чи потрібно створювати ще один контролюючий орган, який дублюватиме функції міської ради.

Після тривалого обговорення депутати висловили побоювання щодо того, чи не стане новостворена рада органом, який лобіюватиме свої інтереси, або ж ланкою корупції, та вирішили вивчити досвід створення наглядових рад в інших містах. Але на сьогодні в Україні не має практики діяльності таких рад. Отже, бути чи ні вирішать депутати на сесії.


Теги: наглядова рада

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.