Перейти на мобільну версію сайту


13.09.2019

БУЛА ГАНЬБА, ПІАР ТА БЛОКУВАННЯ

sesijaТакого сесійного засідання в міській раді, яке розпочалося 10 вересня, не було вже давно.

Початок був нервозний. Деякі депутати підтягнули на сесію мешканців своїх округів, аби вони вибивали з бюджету гроші на облаштування своїх територій, а також прийшли мешканці з Соборної. Але не лише мешканці, а й підприємці та різні активісти з інших мікрорайонів. Швидше за все, тут відбувається конфлікт бізнесових інтересів. Підприємці, які вже мають свою справу на Соборній і за всі роки своєї роботи там жодного благоустрою не зробили, окрім однієї підприємниці магазину «Тано». Зрозуміло, що цей підземний торговельний центр нічого іншого як конкуренції не складає нікому. Звичайно, за час будівництва будуть незручності, буде бруд, але це все робиться задля того, аби наше місто ставало привабливішим. Створювали Європейську площу – було протистояння, але нині там більш-менш цивілізовано. Занедбаний міський парк теж усім подобався, а те, що там підприємець почав реконструкцію, було погано, але сьогодні, принаймні біля центрального входу красиво. 

Місто облагороджувати потрібно, і якщо не хочуть чи не можуть це робити кам’янчани, то приходять інші.

Щодо будівництва на Соборній, то думки у молоді та старших людей розійшлися. Мешканці будинків хвилюються, що під час будівництва підземного центру в них псуватимуться будинки, що буде повно бруду. Підприємці, які й підбурили мешканців, бояться конкуренції і втрати покупців. Хоча про покупців менше за все й думали, адже тротуари біля їхнього бізнесу відсутні, на них глибокі ями, в яких купаються голуби, на каблуках пройти проблематично і ще скрізь натицяно спотикачок. Не раз там падали люди, перечепившись за металеві штирі, які стирчать із тротуару. Молоді ж подобається, що там буде зроблено гарний благоустрій, що матимуть де потусуватися.

На захист інтересів прохачів намагався виступити голова постійної депутатської земельної комісії Валерій Слободян, проте наразився на вигуки: «Ганьба... Слободяну» і закиди в його бік, що це він там будує. На «ганьбу» наразився і забудовник, який намагався довести, що їхні побоювання марні, адже нині з сучасними методами будівництва є можливості безболісно будувати під землею у кілька поверхів. Але кам’янчани зневірені, нічого чути не бажають і налаштовані на дії до припинення будівництва взагалі. Принаймні було обіцяно, що буде створено комісію і тимчасово припинено роботи.

Також були ходаки з трьох гуртожитків на вулиці Праці. Вони прийшли із низкою вимог. Цей візит доводить, що чим дужче кричати, тим швидше їх почують. Були прохачі й з будинку, що на Драгоманова. Просили грошей на завершення ремонту даху. Усі ці візити організували депутати тих округів, де їх обирали, але вони напевне не розуміють, що цим відкрили ящик Пандори. Бо тепер на кожну сесію будуть ходити делегації і кричати. Грошей то немає, а проблем у кожному будинку, на кожній вулиці, тротуарі, стовпі, огорожі шалена безліч.

Насилу дійшли до розгляду сесійних питань. І тут теж не обійшлося без складнощів, коли затверджували виконавчий комітет у новому складі та розглядали питання про упорядкування оплати праці вже нового заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Василя Сукача. На нього будуть покладені питання децентралізації. За його призначення проголосувало 19 депутатів з 31-го присутнього. Він увійшов до складу виконкому міської ради. Йому призначили стовідсоткову надбавку за високі досягнення у праці до посадового окладу, з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років; 50% щомісячної преміальної доплати за сумлінне виконання службових обов’язків за фактично відпрацьований час і у межах місячного фонду оплати праці; одноразову премію у межах економії фонду оплати праці, одноразову матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу на оздоровлення у розмірі середньомісячної заробітної плати. З цього приводу обурився депутат Михайло Посітко, він просив схаменутися і не голосувати за ще одного заступника міського голови та не витрачати на нього грошей з міського бюджету, бо мовляв, фактично це майбутній керівник виборчого штабу на наступних виборах. Василь Гаврилюк теж сказав про недоцільність введення посади ще одного заступника, який обійдеться громаді в пів мільйона гривень. Йому заперечив міський голова Михайло Сімашкевич, який зауважив, що це не керівник штабу, а він займатиметься питаннями децентралізації. Варто зазначити, що напередодні свою думку щодо призначення Василя Сукача висловив народний депутат Ігор Марчук: «...Одним із питань, які будуть розглядатися на сесії, буде питання створення іще однієї бюрократичної одиниці у вигляді чергового заступника міського голови задля призначення на цю посаду пана Сукача В.О...». Він стурбований цим питанням і просить депутатський корпус зробити правильний вибір.

sesija2У додаткових питаннях затвердили комплексну програму «Фінансова підтримка комунальних некомерційних підприємств у галузі «Охорона здоров’я міста Кам’янця-Подільського на 2019 рік», а також звернення міської ради до Прем’єр-міністра України та голови Верховної Ради України щодо зменшення вартості підключення населення і бізнесу до електричних і газових мереж. Адже воно нині досить дороговартісне і враховується у вартості здачі об’єктів в експлуатацію. 

Виникли дискусії навколо надання згоди КП «Міськтепловоденергія» на обмін нерухомого майна на просп.Грушевського, 42 на земельну ділянку за адресою вул.Крип’якевича, 3. Але операцію міни майна відправили на довивчення.

Зашпорталися на питанні про внесення змін та доповнень до рішення 66 (позачергової) сесії міськради «Про міський бюджет на 2019 рік». Депутати почали ділити пиріг з перевиконання міського бюджету у 14,4 млн. грн. Вони запропонували до 600 тисяч, які виділили КП «Міськтепловоденергія», додати ще 350 тис. грн.

На ремонт тротуару на вулиці Праці вибили 100 тис. грн. На завершення облаштування внутрішньо дворового проїзду на Миколи Гордійчука, 13 і 15 виділили 200 тис. грн. Але наші обранці взяли перерву, щоб обговорити питання перерозподілу, тому вирішили до нього повернутися після земельних питань, яких назбиралося близько 200.

Сесійне засідання 12 вересня розпочалося з візиту мешканців мікрорайону Жовтневий, зокрема, батьків дітей школи №17 та дитячого садка №9. У них градус кипіння підвищився до краю. Вони просили припинити роботу асфальтного заводу, адже він становить велику небезпеку для дітей і взагалі людей. Представниця від громади Наталя Гарбар розповіла, що її трирічній донечці нещодавно вночі стало зле, викликали швидку і у неї виявився синдром бронхіальної астми. Вона сказала, що це підприємство складає перший клас небезпеки і від його викидів у людей можуть виникати ракові захворювання. Тому делегація вимагала щось зробити, аби підприємство зменшило викиди, або взагалі його закрити. Батькам доводиться вже зранку вести дітей до школи в тумані, який тягнеться від асфальтного. Не забув згадати про ще одне небезпечне виробництво «Гіпсовик» Валерій Слободян. Він зачитав звернення тамтешніх мешканців до нашого нардепа, де вони вже вкотре просять зробити все можливе, аби їх не позбавляли повноцінного життя і не труїли їхніх дітей. Вони вважають мікрорайон Черемушки канцерогенною зоною.

Місто на межі екологічної катастрофи, адже його труять ті підприємства, які переформатували своє виробництво і шкодять екології, бо все безконтрольне, належно не працює екологічна служба, і суди чомусь стають не на бік людей. 

Причиною забруднення міста Михайло Посітко назвав малу кількість дерев у місті і те що їх безконтрольно зрізають, аби звільнити території для будівництва. Тому лунали заклики, щоб кожен депутат посадив 20 дерев. Уже був започаткований екс-нардепом Володимиром Мельниченком флешмоб «Посади дерево», але й був гарний почин колишнього заступника міського голови Віктора Дибаша, коли проводили висадку дерев. Тоді й журналісти долучилися до цієї акції на вулиці Васильєва та посадили Алею журналістів з кулястих кленів. Депутати вирішили звернутися до Облавтодору та Укравтодору з приводу налагодження екологічної ситуації та встановлення потужних фільтрів.

Знову наші обранці повернулися до питання будівництва підземного торгівельного центру на Соборній. Вирішили вчергове зустрітися із забудовником, вивчити його проектну документацію. І це має зробити створена комісія, щоб потім не кусати лікті, як із Льдовим палацом на міському стадіоні, з готелем «Україна», і щоб не утворився серед міста ставок.

sesija1Нарешті вдалося перейти до розгляду питань порядку денного. Начальник фінансового управління Оксана Гут озвучила рішення про зменшення видатків на оплату електроенергії (вуличне освітлення) на 683 тис. грн, поточний (ямковий) ремонт доріг – 100 тисяч, капремонт внутрішньо дворових проїздів – 265 тисяч та додати вул.Драй Хмари, 5 і 5а (з яких 50 тис. на Драй Хмари, 70 тис. – Пушкінська, 44 та 100 тис. – Князів Коріатовичів). Мають додати управлінню освіти і науки на ремонт примусової системи вентиляції харчоблоків шкіл (120 тис. грн), «Міськтепловоденергії» – 350 тис. грн. Управлінню житлово-комунального господарства на поточний ремонт тротуарів 138 тис. грн (вул.Праці – 100 тис. грн, Тімірязєва – 38 тис. грн), на поточний ремонт доріг 140 тис. грн (пров.Кам’янецький та вул.Лесі Українки – по 70 тис. грн), на поточний ремонт зливової мережі на вул.Патріарха Мстислава – 100 тис. грн, на капітальний ремонт покрівлі житлового будинку Драгоманова, 12/1 – 200 тис. грн. У підсумку розділили 1048 тис. грн. 

Наостанок була битва за відкладене питання на довивчення «Про надання згоди КП «Міськтепловоденергія» на обмін нерухомого майна на проспекті Грушевського, 42 на земельну ділянку на вул.Крип’якевича, 3». Депутати ВО «Свобода» намагалися блокувати трибуну, бо вважають, що оцінка майна проведена несправедливо і обміну не підлягає. Адже приміщення над «Ощадбанком» знаходиться у самісінькому центрі міста, а земельна ділянка на об’їзній. Тому потрібно було оголосити аукціон і приміщення продати та відшкодувати підприємцю з Крип’якевича за земельну ділянку. Дійшло аж до блокування трибуни і висмикування картки міського голови із електронної системи голосування. Це тривало чимало часу. Потім депутати вимагали дати правову оцінку людям, які погрожували міському голові. І врешті-решт це питання знову відправили на доопрацювання і довивчення.

Вкотре зачепили питання безпритульних тварин. ГО «Душа бродяги» вже отримала приміщення, яке їм було потрібне з орендною платою в 1 гривню. Їм була пропозиція взяти участь у громадському бюджеті і отримати його, але... У місті безліч безпритульних тварин, які створюють небезпеку для людей, а їхня душа спокійна. Лише піар.


Теги: сесія міської ради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.