Перейти на мобільну версію сайту


13.06.2014

АТИ-БАТИ - НА ВІЙНІ?..

Минулого тижня військовий комісар ОМВК Ігор Рибак повернувся з полігону «Широкий лан», де мав зустріч із кам’янецькими військовослужбовцями, які служать у 51-механізованій окремій бригаді. Батьки та рідні цих солдатів непокоїлися про їхню безпеку і тому зверталися у військомат та до міського голови, аби їхніх дітей забезпечили бронежилетами.
- До цього наші солдати знаходилися під Миколаєвом і участі в бойових діях не брали, - розповідає Ігор Степанович. - У них нормальні польові умови та добрий настрій. Їжею забезпечені, одягом теж. Потреб у бронежилетах мобілізовані не мають. Головна проблема - конфлік інтересів і потреб батьків та дітей.
Решту питань, які військовий комісар намагається вирішити для мобілізованих, це робочі місця, які вони втратили через мобілізацію. Це не стосується тих, хто був працевлаштований офіційно. Для тих військових, котрі мають кредити, будуть забезпечені кредитні канікули. Були й такі, котрим потрібно здавати іспити, одному навіть державний. Проте всі намагання комісара відтермінувати завершилися лише академвідпусткою до наступного року.
На свято Трійці 17 родичів вирушили на «Широкий лан», щоб провідати солдат.
- Зі транспортом для перевезення кам’янчан за 700 кілометрів допоміг міськвиконком та райдержадміністрація. Ще три сім’ї з двома бронежилетами, які придбав мер, напередодні своїм ходом вирушили на полігон, - розповідає мобілізований у військомат радник міського голови Леонід Матвєєв. - Цього разу батьків найбільше непокоїло питання: «Чому немає ротації?». Проте яка може бути ротація, якщо військовослужбовці наразі проходять підготовку.
Серед кам’янчан є один доброволець, Василь Драч, який залишився на блокпосту вже на другий термін.
Приємно, що є люди, які не залишаються осторонь проблем і чим можуть, тим і допомагають. ПАТ «Подільський цемент» та готельний комплекс «Клеопатра» передали для наших вояків 500 берців. А ще перший погодився допомогти у встановлені пропогандистських сіті-лайтів.
- Нині люди бояться мобілізації і всіляко намагаються обхитрити всіх, кого можуть, - каже Ігор Степанович, - не з’являються у військомат. Цьго боятися не потрібно. Зараз формується база на всіх чоловіків: яку хто має військову спеціальніть, можливо, в когось змінився сімейний стан, у когось з’явились якісь пільги. Все це потрібно враховувати. Тож не потрібно боятися йти до військомату, звідти на війну ще ніхто нікого не забирав і не буде цього робити. Просто потрібно навести лад в облікових справах, бо свого часу цього не робилося.

ДОБРОВОЛЬЦІ + СЛУЖБОВЦІ + ПРОБЛЕМИ
- У нас багато людей, які доброволяцями записалися в батальйон територіальної оборони і вже пройшли навчання та готові до виконання завдань, - продовжує військовий комісар.
Нам вдалося поспілкуватися з одним із 15 мобілізованих Андрієм Бродським.
- Нас викликали у військомат і сказали, що потрібно 45 діб віддати служінню Батьківщині, - розповідає Андрій Володимирович. - Не вагаючись, я погодився на такі умови, тим паче, що потрапив у рідну 51-у бригаду. Але обіцянка виявилася цяцянкою. Нас не звільняють. Моя душа не на місці, адже моя дружина потрапила в лікарню, а маленька донечка, якій 15 червня виповниться 5 рочків, залишилася без батьківської опіки.
Цікаво, куди дивиться відділ опіки та піклування? Могли би подбати про те, щоб дитину війна.JPGдоглядали батьки, а не родичі. Нині в державі немає повної мобілізації, щоб усіх забирали на війну. Тому, певне, в місті могли знайти іншого фахівця, для якого було б не так болісно відслужити кілька зайвих тижнів. Адже виходить, що одні тут пиво п’ють, а інші, крім того, що виконують свій військовий обов’язок, ще й переживають за рідних, які не в змозі дати собі раду через хворобу.
До речі, батько Андрія, Володимир Володимирович - учасник бойвих дій. Він виховав сина патріотом, який може стати на захист своєї Вітчизни, а от чи вітчизняні посадовці здатні подбати про своїх захисників?
Андрій розповідає, що годують їх нормально, безпосередньо участі в бойових діях вони не брали. Його підрозділ знаходився у селещі неподалік Волновахи.  
Незабаром 45 кам’янчан-добровольців Подільського батальйону територіальної оборони відправляться на Схід України для захисту кордону нашої держави.
Вони пройшли двотижневу посилену підготовку і готуються до дислокації в Луганську область.
Та, як нам стало відомо, матеріально-технічне забезпечення наших захисників жахливе, автомобілі несправні, засобів захисту немає. Їм видали лише одяг та зброю.
5 червня бійці роти спеціального призначення УМВС України в Хмельницькій області виїхали на Схід для надання допомоги з охорони громадського порядку. Вони змінять на бойовому посту своїх колег з Волині і нестимуть службу на блокпостах.
Начальник управління МВС України в Хмельницькій області Олександр Розізнаний особисто супроводив бійців до місця дислокації, щоб на власні очі побачити умови, в яких нестимуть службу його підлеглі.
- Особисто пересвідчився, що побутові умови для бійців нормальні, - у телефонному режимі повідомив Олександр Григорович.
Днями 10 кам’янецьких міліціонерів патрульно-постової служби поїхали в Одесу для забезпечення там охорони громадського порядку. За словами начальника міськвідділу міліції Юрія Дахна, всі вони забезпечені бронежилетами та спецзасобами.

КОМУ ВІЙНА, А КОМУ Й МАТИ РІДНА
Минулого четверга представників департаментів гуманітарної політики, суб’єктів великого, середнього та малого підприємництва у сфері промисловості, будівництва та торгівлі збирали в обласному Будинку профспілок. Під час зустрічі хмельничани намагалися створити Фонд підтримки армії, який має затвердити документ, що зобов’язує пенсіонерів та працюючих давати так звану десятину - 100 грн з кожного.
Також податком на користь армії пропонували обкласти земельні паї. З 1 га платитимуть 2 грн. У зв’язку з тим, що делегати відмовилися голосувати за створення цього Фонду через те, що до його керівного складу увійшли від усієї області лише хмельничани, делегатів просто зачинили у залі й не випускали до півночі...

Теги: війна, АТО

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.