Перейти на мобільну версію сайту


18.05.2018

АГРАРНІ ІННОВАЦІЇ

гасюк-1Від сапи до мікрочіпа – приблизно такий на сьогодні шлях інновацій у сільському господарстві. Нині українські аграрії використовують чимало методів, які значно полегшують роботу. Технології та рішення, про які ще 10 років тому багато хто міг упевнено говорити, як про фантастику, вражають своєю легкістю і простотою. 

Так зване точне землеробство – концепт впровадження технологій у рільництво на основі ґрунтових картографічних одиниць, використання точних дистанційних даних – знімків супутника чи дрона, використання технологій для обробки цих даних – активно впроваджується і на Кам'янеччині.

Про один із таких способів поговорили з фермером, директором ПП «Глорія Дей» Леонтієм Гасюком. Не так давно Леонтій Семенович придбав для господарства дрон – безпілотний літальний апарат. З його допомогою цьогоріч проводив обприскування ріпаку. Каже, пристрій має чимало переваг, у яких вдалося за досить короткий час переконатися.

– Зазвичай під час обприскування ріпаку трактор залишає так звану технологічну смугу, у результаті якої маємо до 10% втрат урожаю, – пояснює аграрій. – Дрон, який проводить обприскування з повітря, не пошкоджує рослини, при цьому не виливається зайва рідина. Можна обприскувати одразу після дощу, тоді як трактор у такий час не варто запускати, бо він може буксувати. Дроном зручно обробляти не лише поля, а й сади, адже він летить зверху, нічого зайвиго не пошкоджуючи на своєму шляху. Максимальна висота польоту безпілотника – 50 м. Проте найкраща висота обробітку – 2 м над культурою.

гасюкІз високотехнологічним апаратом аграрію допомагає справлятися оператор дрона Сергій Коваленко.

– Поля, які потрібно обробити, заносимо на карту, по якій потім рухається дрон, – каже пілот. – Пристрій сам проскановує територію. Чим більше функцій має модель, тим краще справляється з поставленими завданнями. Загальна злітна вага моделі, якою користуються в ПП «Глорія Дей», становить 25 кг. До дрона можна причепити бак на 10 л обприскувальної суміші. За годину за допомогою безпілотника можна обробити в середньому 2,5 га поля.

Зрозуміло, що такий пристрій як дрон – задоволення не з дешевих. Подібні моделі в Україні стартують від 7 тисяч умовних одиниць. Варто розуміти і той факт, що не кожен зможе керувати подібним пристроєм, потрібен кваліфікований пілот. Тож послугу аграрій планує надавати охочим колегам.

І якщо впровадження безпілотників у аграрний бізнес на Кам'янеччині лише починається, то інструментами контролю, зокрема GPRS-навігаторами, обладнана майже вся новітня сільськогосподарська техніка. За допомогою інновацій у сільському господарстві сьогодні можна створювати електронні схеми полів, моніторити стан посівів з космосу, проводитит зональне та дворівневе агрохімічне обстеження, складати карти для диференційного внесення добрив, контролювати висів насіння, навіть моніторити рух техніки та виконаних технічних операцій. Прогресивні аграрні господарства йдуть в ногу з часом, і впровадження інновацій стає не лише даниною моді, а й запорукою успішного урожаю.


Теги: аграрні інновації

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.