Перейти на мобільну версію сайту


22.12.2017

АГРАРІЇВ ПІД НІЖ?!

гайЯк і минулоріч, кінець року для аграріїв країни не надто втішний – вони знову змушені вдаватися до акцій протесту, аби їх почули. Люди, котрі годують країну, стали заручниками власної держави, яка щороку обкладає агровиробників все більшим податковим навантаженням. Не став винятком і 2017-ий.

7 грудня під час прийняття Держбюджету на 2018 рік було внесено поправку в Податковий кодекс, за якою скасовано повернення експортного ПДВ виробникам олійних культур, скасування якого пролобіювали власники великих олійних компаній. Тож, агровиробники, які в наступному році запланували сіяти ріпак, сою чи соняшник, не отримають відшкодування ПДВ у розмірі 20%, що суттєво вдарить по агросектору, зокрема малому та середньому бізнесу. Уже сьогодні експерти аграрного ринку підрахували, що сума втрат від такої «поправки» складе 10-15 млрд грн. Крім цього, відмінено надання аграріям дотацій в автоматичному режимі та передано ці функції Міністерству АПК. Ручний режим, на думку аграріїв, однозначно призведе до корупції та лобіювання інтересів, саме так, як зробили з вищезгаданою поправкою. 

На попереджувальні акції протесту аграрії вийшли 18 грудня, перекривши траси у Черкаській, Рівненській, Він­ницькій та Хмельнцьких областях. А вже наступного дня, 19 грудня, зібралися на аграрному віче.

Ситуацію коментує голова Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля», директор ПП «Калинський ключ» Ігор Гай, підприємство якого є учасником Всеукраїнської аграрної ради.

– На жаль, щороку держава підставляє аграріям під ялинку нові й не зовсім приємні сюрпризи, – каже Ігор Віталійович. – Заради збагачення великих олігархічних компаній, що володіють більшістю олійноекстракційних заводів країни, в українських аграріїв забирають 10-15 млрд грн на рік. Саме це призведе до зниження закупівельних цін на олійні культури. Цим звичайно скористаються олігархи. Аграрії втратять право на бюджетне відшкодування ПДВ при експорті соняшника, сої, ріпаку. Відтак, ми змушені вдаватися до акцій протесту. Завдяки Всеукраїнській аграрній раді було проведено низку заходів, зокрема перекрито рух на головних автомагістралях країни, розроблено та внесено законопроект 7403, який би мав скасувати «олійну» поправку.

19 грудня в «Українському домі» у Києві пройшло Всеукраїнське аграрне віче, на якому були присутні представники зі всіх регіонів України. На 21 грудня був запланований масштабний всеукраїнський страйк, під час якого аграрії планували перекрити дороги по всіх областях. На жаль, через несприятливі погодні умови та провладний тиск не всі аграрії мали змогу добратися до столиці, тож страйк перенесено на перший сесійний тиждень січня 2018 року.


Теги: аграрії, акція протесту

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.