Перейти на мобільну версію сайту


26.01.2018

АДМІНІСТРАЦІЇ НА ВИХІД?

рда-1Упродовж року на Хмельниччині ліквідують райдержадміністрації. Про це під час прес-конференції обласним колегам журналістам розповів директор Хмельницького підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Яцковський.

Хмельниччина перетнула рубіж і вже більша половина області – це об’єднані територіальні громади (53% – 39 ОТГ). За словами Сергія Яцковського, наразі в об’єднаних громадах живе 60% населення області. Хмельницька область посіла в країні друге місце після Житомирщини за рейтингом формування тергромад. Децентралізація дала сільським територіям можливості, які до цього мали тільки міста обласного значення – самоврядування.

Тож процес реформування зупинятися не буде, і наступним його етапом, який записаний в плані дій Уряду на 2018 рік, стане реорганізація районного рівня. Райони залишаться, але чи вони залишаться в тих межах, які є зараз, невідомо. 

– Межі області мінятись не будуть, тому що вони відповідають стандартам Європейського Союзу. Є дві версії: одна з них передбачає три райони (із прив’язкою до госпітальних округів), друга – п’ять районів (прив’язка до чисельності населення – приблизно від 150 до 200 тисяч жителів. Яка з концепцій переможе на рівні Уряду, не можу сказати, – зауважив Сергій Віталійович. – Райдержадміністрації, де всю площу району займають тергромади, планують ліквідувати. Немає доцільності утримувати район як територіальну одиницю після того, як усі повноваження перейшли до об’єднаної територіальної громади. Тим паче, що в Україні успішно працюють структури міжрайонного рівня, такі як міжрайонна прокуратура, фіскальна служба. Схожа схема буде на рівні райдержадміністрацій.

рдаПредставництва держави має бути, бо є виключно її функції, які не можуть передати органам місцевого самоврядування. Це, починаючи від національної безпеки, закінчуючи нарахуванням субсидії.

Також Сергій Яцковський розповів, як діючі громади навчилися наповнювати бюджети та реалізовувати державні субвенції. Минулого року ОТГ області освоїли 167 млн грн субвенції на розвиток інфраструктури. Кошти були спрямовані на реалізацію 230 проектів.

– У пріоритетах на цей рік – дві основні речі, – додав директор Хмельницького підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування. – Перша – створення нових якісних громад. Якісні громади – це не просто кількість населення, площі чи економічна спроможність, але й кадрова, інституційна, матеріально-технічна. Другий напрямок – надання практичної допомоги громадам у розробці стратегій розвитку. Це дуже важливий документ для громади, адже жодна європейська інституція не працюватиме з громадою, якщо в неї немає стратегії розвитку.


Теги: РДА, центр розвитку самоврядування

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.