Перейти на мобільну версію сайту


21.04.2017

АБО В АРМІЮ, АБО В ТЮРМУ

призовПовним ходом йде призовна кампанія, яка має закінчитися 1 травня. На комісію до військкомату було запрошено близько 1000 призовників з міста та району, які вже пройшли медкомісію. Картина, скажемо, невтішна, а, можливо, для когось і втішна, бо через хвороби не піде служити в армію. 

З тих, хто пройшов медкомісію, 40% мають терапевтичні хвороби, в тому числі 10 – вроджені вади, неврологічні хвороби мають 30% юнаків, а психіатричні – 10%. Серед призваних на комісію 50% мають відстрочку для продовження навчання.

Ті, хто має право на відстрочку, можуть, відповідно до п.10 ст.17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», нею скористатися лише один раз за період навчання, і громадяни призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість, втрачають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, незалежно від їхнього повторного зарахування до того чи іншого вишу або поновленні в навчальному закладі. Відповідно до п.16 цієї ж статті, призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) військкомати документи, що підтверджують їхнє право на відстрочку.

Пунк 17 говорить, що призовники, які втратили підстави для надання відстрочки від призову на строкову військову службу, а також особи, які не мають права на відстрочку або підстав для звільнення від призову на строкову військову службу, передбачених ст.17 та 18 цього Закону, і не призвані з різних причин на строкову військову службу у встановлені строки, повинні бути призвані під час здійснення чергового призову.

Незнання закону не звільняє від відповідальності. Призовники на строкову службу та їхні батьки неуважно читають закон і самі підставляються під кримінальну відповідальність. Так сталося зі студентом ветеринарного факультету ПДАТУ Сидоруком, якого призвали на строкову службу, але батьки обурилися через це і звернулися у військову прокуратуру. Замість того, щоб з’ясувати причини втрати відстрочки, вони підставили свого сина під статтю Кримінального кодексу, яка тягне на 3 роки позбавлення волі.

А сталося ось що: 21 березня 21-річного студента ІІІ курсу ПДАТУ службовці військкомату запросили на призовний пункт, аби вручити йому повістку. Він зателефонував батькам, які приїхали із Залісся, щоб довести комісару те, що їхній син повинен закінчити навчання, а вже потім лейтенантом йти служити в армію один рік, а не півтора, як зараз. У студента відібрали пояснення, чому він не надав довідку з університету за другий курс навчання. На що він пояснив (мова оригіналу): «Я, Сидорук, поступив в 2015 році в сільхоз інститут на 1 курс СТН з допомогою Чорного, який являється другом нашої сім’ї, моєї мами Світлани, яка працює в філії «Лактіс» та батька Олександра. 2016 р. я знаходився за кордоном в місті Крибротн Німеччина, де рвав черешні. В серпні повернувся в Україну. У вересні 2016 року офіційно через трудову книжку влаштували працювати на посаду молодшого оператора АЗС з графіком 2 дні, 1 ніч – 3 дні. В університеті навчався на денній формі навчання державного замовлення, в останні 20 днів на пари не з’являвся. Про те, що за порушення військового обов’язку відносно мене можуть бути накладені адміністративні стягнення та порушено кримінальне провадження, відповідно до статті 335 ККУ. Пояснення написано власноруч, без будь-якого фізичного та психологічного тиску».

А тепер уявіть, що такий освічений лейтенант піде в особовий період командувати військовим підрозділом і через його помилки можуть постраждати підлеглі. Чи можна буде виправити їх і повернути здоров’я чи життя тим, хто постраждає?

Крім того, думаю, що й викладачі ПДАТУ і відповідальні особи, які прикривали студента, здавали за нього сесію, переводили з курсу на курс, виплачували стипендію, скажуть йому та його батькам велике дякую за таку підставу. А може, хтось із них позбудеться роботи і джерела доходів.

Але повернемося до тих, хто чесно і сумлінно пішов виконувати свій чоловічий обов’язок. Вони потрапляють служити в сухопутні війська у навчальні центри міст Старичі, Києва, Одеси, смт Десна, повітряні сили – Харків, Дніпро, Полтава, Васильків, військово-морські сили – Миколаїв, Національна гвардія – Київ, Одеса, Хмельницький, Вінниця, Харків, державна служба транспорту і зв’язку - Чернігів, НЦ військ зв’язку – Полтава.  

От і міркуйте, куди краще піти...

Теги: призов до війська

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.