Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

ГОЛОВНЕ – НЕ МАТИ ГРОШІ, А МОГТИ НИМИ СКОРИСТАТИСЯ!
Цікаву картину можна було спостерігати в Кам’янці у п’ятницю-суботу (16-17 листопада) минулого тижня. Біля банкоматів «ПриватБанку» збиралася чимала групка людей, деякий час там висиджувала, щось чаклувала; чулося невдоволене бурмотіння, гнівні оклики, а потім, наче отара овець, та зграйка з усіх ніг бігла до іншого, чергового банкомата. Схоже дійство відбувалося і там. Цікавою була ця картина для пересічного спостерігача, але аж ніяк не для тих людей, які вкотре металися від одного банкомата до іншого. Серед тієї, як я висловилася, отари (ви вже мене, люди, вибачте, але я реально відчувала себе вівцею, над якою глумиться поважний чабан - «ПриватБанк») була і я. Зіткнулася зі сміховинною, на перший погляд, проблемою. Захотіла купити чобітки, і не вистачало якихось 200 грн. Я зі своєю трирічною дитиною зі спокійним серцем пішла до банкомата, щоб їх зняти.

ВИГРАЙ ПОЇЗДКУ В ШВЕЙЦАРІЮ
Укрпошта запрошує школярів від 10 до 15 років взяти участь у національному етапі 42-го Міжнародного конкурсу епістолярного жанру для молоді «Напиши листа, і поясни, чому вода є цінним природним ресурсом», який проводить Всесвітній поштовий союз.
Тема конкурсу співпадає з міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя» (2005-2015).
Конкурсний твір має бути написаним прозовою мовою у формі листа, обсягом до 800 слів рукописного чи друкованого тексту, і мати всі його ознаки (адресу отримувача, форми привітання та закінчення, дату, підпис).
Для нагородження переможців національного конкурсу встановлюються три призових місця та відповідні винагороди: І місце – 5000 грн, ІІ – 3000 грн, ІІІ – 2000 грн.

«ВІЗЬМИ, ЯКЩО ХОЧЕШ. ВІДДАЙ, ЯКЩО МОЖЕШ»
Як ви ставитеся до підвішування? Ой, ні, не лякайтеся! Не потрібно ні над ким вчиняти насильства! Мова йтиме про добре знану в Європі традицію «підвішувати» напої чи їжу. В житті воно виглядає так: заходить відвідувач до ресторану, замовляє, наприклад, дві чашечки кави. Одну з них випиває, а іншу «підвішує», тобто платить за неї і залишає для тієї людини, яка не може собі дозволити купити її, або просто для того, хто хоче скористатися цією послугою. Такий рух ще має назву «Візьми, якщо хочеш. Віддай, якщо можеш». Це не благодійність, це просто подарунок – трохи душевного тепла і добра від зовсім незнайомої людини.

ЩО ЇДЯТЬ І НЕ ЇДЯТЬ КАМ’ЯНЧАНИ?
Їсти заради життя, а не жити заради їжі. Цей крилатий вислів ми, українці, сприймаємо буквально, а тому наповнюємо свої шлунки дешевою, не завжди корисною, а подекуди й шкідливою їжею. Більшість з нас діє так не через власне невігластво, а швидше через порожні гаманці.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

«... К НЕМУ НЕ ЗАРАСТЕТ НАРОДНАЯ ТРОПА»
Сьогодні так можна сказати не стільки про «Памятник» Олександра Пушкіна, як про кабінет лікаря-отоларинголога міської поліклініки №1. У будь-яку пору року, в будь-який період дня під цим кабінетом найдовші черги. Чому ж наші вуха, гортань та ніс найбільш уразливі до різноманітних збудників, і чи можливо пережити осінньо-зимовий період, так і не потрапивши до кабінету лор-лікаря?
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

КОЛИ У ДВЕРІ ПХАЄТЬСЯ ЗАСТУДА...
Побороти її можна не лише хімічними препаратами, але й природними засобами. Народні рецепти лікування респіраторно-вірусних захворювань збиралися не один десяток років. Ефект від їхнього використання іноді навіть кращий, аніж від препаратів сучасної фармакології. Отож, запам’ятовуйте...
1. Одним з найкращих жарознижуючих засобів є малина, оскільки вона має потогінну дію. Залийте окропом варення з ягід малини і пийте напій теплим по півсклянки 3-4 рази на день. Для загальнозміцнюючого і дезинфікуючого ефекту до малинового чаю додають мед.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЛИСТІВКИ З ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ
Першими в історії з’явилися поздоровчі листівки. Широке розповсюдження вони отримали в XVIII - початку XIX ст. в Англії. Це були листівки, які, як правило, виготовлялися художниками власноруч.
Перша ж поштова листівка була випущена 22 вересня 1869 року австрійським урядом. Малюнків на ній не було. У липні 1870 р. книготорговець Шварц з Ольденбурга випустив листівку з невеликим малюнком, на якому було зображено артилериста біля гармати. У 1874 р. на Всесвітньому поштовому конгресі, який проходив в столиці Німеччини Берліні поштова листівка отримала офіційне визнання. Саме там було затверджено єдиний міжнародний розмір листівки - 90 на 140 мм. Згодом, у 1925 р., був уведений новий стандарт розміру листівки. Він зберігся до сьогоднішнього дня - 105 на 148 мм.
Поштові листівки розділяються на дві основні категорії. Звичайна поштова картка, на якій не міститься ніяких зображень, крім державного герба та надрукованої у верхньому правому куті марки. Інші - листівки ілюстровані, які мають на одній, а іноді й на двох боках зображення.

ПОГЛЯД ФОТОГРАФА ВИКЛИКАВ СИМПАТІЮ
У Хмельницькому пройшов фотоконкурс «Хмельницький крізь об’єктив», у якому взяли участь майстри нашого фотоклубу «Погляд». У результаті конкурсу І - місце здобув Олександр Дем’янів, ІІ – Юрій Савін, а Володимира Стрілецького та Ганну Комарніцьку відзначено дипломами. Приз глядацьких симпатій у номінації «Погляд фотографа» дістався Юрію Савіну.
22 жовтня в коледжі культури та мистецтв відбулася творча зустріч студентів з членами фотоклубу «Погляд» - Юрієм Савіним, Олексієм Резіним, Олександром Тарнавським та Олександром Дем’янівим.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НАРОДНИЙ - «ПОДІЛЬСЬКИЙ ДИВОГРАЙ»
23 жовтня в мистецькій вітальні міської дитячої школи мистецтв (директор Валентина Рябчук) ансамбль народної музики «Подільський дивограй» (керівник Валентина Солтис) зібрав шанувальників своєї творчості
У народі кажуть: «Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього». У 2007 році 6 прекрасних українських жінок створили «музичне намисто» під назвою «Подільські перлини», і розпочали свою творчу діяльність, супроводжуючи виступи дитячих колективів «Рідна пісня» та «Сузір’я». В 2008 році колектив дещо змінився та розширився завдяки козацькому складу і отримав нову назву «Подільський дивограй».

«ЖИВІТЬ І ВИ СТІЛЬКИ, ЯК Я...»
На свято Покрови 100-річний ювілей відсвяткувала Галина Михайлівна Годзінська, мешканка села Колибаївка. І хоча за паспортними даними її День народження припадає на 14 жовтня, але, як зазначає сама ювілярка, народилася вона 27 вересня 1912 року.
Галина Михайлівна за своє життя пережила два голоди – 1933 року та повоєнний 1947-го, війну з фашистською чумою, жорстокі сталінські репресії та й, узагалі, нелегке селянське життя. Весь час у роботі, в клопотах. Не уявляє, як це можна сидіти склавши руки.

Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПИВО+ПОВІТРОПЛАВАННЯ=«Oktoberfest»
Минулих вихідних Кам’янець-Подільський вкотре став центром фестивального життя. «Oktoberfest.Знову в небо» – місце зустрічі любителів пива та повітроплавання. Заздалегідь розповсюджена програма свята обіцяла веселі вихідні, повні пригод, розваг і пива.
Родом пивний фестиваль з Німеччини. Уперше він був проведений 1810 року в Мюнхені. Відтоді з року в рік фестиваль зберігає за собою славу наймасштабнішого в світі свята, яке триває протягом 16 днів, за що й був занесений в Книгу рекордів Гіннеса.
Український відповідник свята у нашому місті мав спільне із німецьким хіба що назву й пиво. Найбільшим недоліком фестивалю стала погана погода і невідповідність попередньо розповсюдженої програми із тим, що відбувалося на сцені насправді.

ЛАСУН-ВЕДМІДЬ ІЗ СОЛОМИ НА «БІОФЕСТІ-2012»
Учора на біотехнологічному факультеті ПДАТУ пройшов фестиваль «Біофест-2012».
На центральній площі перед ПДАТУ розташувалася виставка-ярмарок сільгоспвиробників та виробників м'ясо-ковбасної продукції, рибної, бджільництва тощо. Також усі охочі могли тут не лише подивитися, а й придбати різних тварин і птицю. Для малечі дитсадків та молодших школярів були влаштовані екскурсії. Діти могли доторкнутися до кроликів, яких представляли вже досвідчені кролівники Олена Коваль з села Кам’янки (її родина 40 років займається розведенням цих тваринок), гість з Дунаєвець Михайло Тимофіїв (25 років розводить породи новозеландських та каліфорнійських кролів).
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ЕКСТРЕНА» В УКРАЇНСЬКОМУ ВАРІАНТІ
На городі бабі Парасці стало зле. В очах потемніло, біля серця запекло, в голові закрутилось. Добре, що поруч була онучка.
- Біжи, Марійко, до медпункту. Поклич швиденько фельдшерку!
Дівча чимдуж помчало до центру села, де стояв медпункт, а бабця помаленьку пошкандибала до хати. За якихось 10 хвилин онучка добігла до медпункту, та даремно - на дверях висіла колодка. Марійка геть забула, що вже п’ята година вечора, а фельдшерка працює лише до третьої. Руки в ноги - і гайда до неї додому! Минуло ще 15 хвилин.
- Тітко Зоє, агов! Ви вдома? - крикнула онучка, стоячи біля воріт фельдшерки.
- Чого тобі? - запитала стара Зоїна мати. - Її немає вдома, на полі картоплю копає.
У Марійки геть опустилися руки, поле ж було ген-ген за селом!
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ВЕСЕЛИЛАСЬ ПУБЛІКА НА «РЕСПУБЛІЦІ»
Минулого вікенду місто заполонила творчість. Протягом 21-23 вересня Кам’янець став прихистком фестивалю «Республіка», який проходить у нас вже вдруге. Основним місцем дислокації фестивалю стало Старе місто, а найяскравіші події фестивалю відбувалися у Старій фортеці.
Хоч фестиваль і позиціонує себе як некомерційний, та, щоб потрапити на головну сцену і насолодитися музикою хедлайнерів свята, потрібно було купити квитки (його вартість на три дні склала 150 грн). Зібрані гроші, за словами організаторів, пішли на придбання фарб та інвентаря для художників, гонорарів для співаків.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГУЛЯЛИ ВЕТЕРАНИ
14 вересня на майданчику «Олімпія», біля клубу «Сатурн», первинна ветеранська організація війни та праці КП «Житловик» на чолі з Тетяною Смоленською провела чудове свято двору «Низький уклін Вам, ветерани!». В програмі свята були спортивні змагання серед ветеранів, вшанування почесних ветеранів, концерт художньої самодіяльності, ігротека для дітей, виставка робіт ветеранів.
Так, було вшановано ветеранів війни та праці - педагога, кандидата фізико-математичних наук Миколу Фугелу, художнього керівника хору «Журавлик» Івана Нетечу, солістку хору «Квітка на камені» Валентину Клюс, голову міськрайонної організаціїї інвалідів Тамару Сосновську, лікаря-педіатра Олександру Печенюк, а ще Тамару Матковську, Любов Мамчур, Анатолія Соломко, Єлизавету Туркевич, Геннадія Мігаля, Мадлену Іванову, Павла Пилепка, Марію Марчук.14 вересня на майданчику «Олімпія», біля клубу «Сатурн», первинна ветеранська організація війни та праці КП «Житловик» на чолі з Тетяною Смоленською провела чудове свято двору «Низький уклін Вам, ветерани!». В програмі свята були спортивні змагання серед ветеранів, вшанування почесних ветеранів, концерт художньої самодіяльності, ігротека для дітей, виставка робіт ветеранів.


Статті 1471 — 1485 з 1592
Початок | Поперед. | 97 98 99 100 101 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ДЕВ’ЯНОСТО ШТИРИ
ДЕВ’ЯНОСТО ШТИРИ – Нінко! Нінко! Прийшла квитанція за газ. Але їх чомусь дві, – телефонує жіночка з села своїй знайомій в місто, яка має в селі батьківську хатинку.
– Ганю, а що в тій платіжці, – питає пані Ніна.
– В одній дев’яносто штири і в другій теж дев’я носто штири, – каже пані Ганя.Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.