Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

ТАБІР ІДЕ В ПУДЛІВЦІ
До циган у людей двояке ставлення. До одних, осілих циган, поважливе ставлення. До інших же люди ставляться з огидою й пересторогою. Чомусь склався стереотип, що цигани - брудні жебраки, дрібні крадії, які зазвичай пускають людям туман в очі. Про них ходять різні легенди, але цигани звичайні люди як і ми з вами. Серед нас також є різні...
Чомусь мало хто хотів би мати справу з циганами. Заробляють вони на прожиття по-різному. Одні ходять, щось продають чи розповсюджуючи, інші жебракують, знімають порчу, гадають на картах чи по руці.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВОНИ РОБЛЯТЬ НАШЕ ЖИТТЯ КОМФОРТНИМ ТА БЕЗПЕЧНИМ
Щорічно у другу неділю вересня працівники Кам’янець-Подільської філії ПАТ «Хмельницькгаз» відзначають професійне свято. Сьогодні значення та користь газу в нашому з вами повсякденному житті, здається, не оцінити. Він став настільки звичним явищем, що безсумнівно є запорукою комфорту та затишку.
І якщо міські жителі звикли до нього давно, він полегшує їм життя ось уже більше півстоліття, то для селян прихід у оселі газу перетворюється на справжнє свято, стає червоним днем в календарі населеного пункту.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ: ПАСПОРТИ, МЕЧ І ФЕЄРВЕРК
Святкування 21-ої річниці Дня незалежності України пройшло без помпезних подій з традиційними танцями та піснями на площі польський ринок біля Ратуші.
24 серпня після обіду святкова хода, до якої долучилися усі бажаючі, пройшла від пам’ятника Т.Шевченку біля МБК до сцени біля Ратуші.
Саме тут відбулася основна частина святкування Незалежності держави. До початку святкового концерту відбулося нагородження кам’янчан.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОТУЄМОСЬ ДО РЕСПУБЛІКИ
Графіті, стріт-арт... Що це таке? Стріт-арт - це візуальна мова будь-якого міста. Він поєднує у собі як якісне графіті (від італ. graffiare – дряпати), так і багато іншого. Стріт-арт - це більше, ніж графіті. Вуличні художники наповну користуються балончиками з фарбою, але попри це у їх арсеналі є крейда, трафарети, пластик, ізострічка, стікери тощо. Стріт-арт також може бути у світлодіодних інсталяціях, лазерних проекціях, створюючи символічно-візуальний діалог з вулицею.
У більшості країн графіті розцінюється як злочинна діяльність, вандалізм та псування майна. Україна не є винятком. Та все більшої популярності набувають спеціалізовані фестивалі стріт-арту, де художники перетворюють звичайні будівлі у справжні мистецькі шедеври.
В Україні єдиним таким фестивалем є «Республіка», який вдруге відбудеться у нашому місті 21-23 вересня. Його мета - привернути увагу до культурно-соціальних проблем суспільства та розвитку невеличких міст.

КОЛИ ВОШІ ДОГРИЗАЮТЬ
Педикульоз, або іншими словами, зараження вошами, існує, напевно, стільки ж, скільки й сама людина. У різні періоди розвитку людства з цією хворобою постійно боролись, але здолати не вдалося й до сьогодні. Особливо це захворювання дошкуляє дітям (70% від загальної кількості заражених). Напередодні нового навчального року у передсвяткових клопотах батьки іноді не звертають увагу на те, що їхня дитина, повернувшись з табору, санаторію чи села, частенько шкребе голову. Але вже в перші навчальні дні голови усіх школярів оглядатимуть медпрацівники. Про те, що вони там знаходять, і як недопустити розмноження «живності» у волоссі вашої дитини, розповідає лікар-паразитолог міської СЕС Олена Коваль.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

БАШТАННИЙ БЕНКЕТ У РОЗПАЛІ. НЕ ЗАПІЗНІТЬСЯ!
Кавун і диня - цю соковиту парочку сьогодні можна побачити чи не на кожному святковому та й, навіть, звичайному обідньому столі. Ніжний смак і п’янкий аромат плодів ранньої осені не залишає байдужим нікого. А ви належете до пошановувачів баштанних? Якщо ні, то наступна інформація саме для вас.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ОСТАННЯ СТОЛИЦЯ В КАМ’ЯНЦІ
Уже другий рік поспіль Кам’янець перетворюється на «Останню столицю». Саме під однойменною назвою відбувається військовий фестиваль, виплеканий відомим реконструктором Олександром Зарембою.
Ідея проводити подібний фестиваль у його організатора була давно. І минулого року вона таки була втілена у життя. Щоправда, через певні розбіжності Кам’янець побачив дві «Останніх столиці» - військову та мистецьку.
Цьогоріч «вижила» тільки перша. Зрештою, не будемо приховувати, що 21-ша річниця Дня незалежності України запам’яталась кам’янчанам та гостям міста саме цим фестивалем.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕБЕЗПЕЧНИЙ БРАЗИЛЬСЬКИЙ ПАВУК З’ЯВИВСЯ У КАМ’ЯНЦІ.  ВІД ЙОГО УКУСУ ПОСТРАЖДАЛА ПІВТОРАРІЧНА НАСТЯ
Цього року люди неодноразово піддавалися нападам павуків. Так, з настанням спеки на Херсонщині жертвами павуків-каракуртів стало 17 людей, серед яких двоє дітей.
18 серпня подібний випадок стався і з півторарічною Настею, яка живе на Зіньковецькій набережній. Її вкусив павук, коли вона гралася лопаткою у дворі власного будинку. Від болю дівчинка закричала й кинулась бігти. До неї миттєво підбігла мати. Не зрозумівши, що сталося, вона підняла лопатку і побачила «кривдника» своєї дочки. Пані Тетяна, так звати матір Насті, не розгубилася. Швиденько помістила досі небаченого павука у банку і негайно зателефонувала до швидкої допомоги. На той час педіатричні бригади швидкої були на викликах. Матері порадили трішки зачекати. Та пані Тетяна не стала зволікати. Викликавши таксі, вона привезла донечку в приймальне відділення міської лікарні. Як зізнається матір, медики не поспішали надавати дівчинці допомогу, навіть із деяким скептицизмом поставились до факту укусу дитини павуком. Мовляв, павуки не кусаються. Дівчинка продовжувала капризувати. Через деякий час Настя стала сонною, що, очевидно, вказувало на дію отрути. Пані Тетяна відчула небезпеку.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ЛЕЛЕКА ЗНАЙШОВ ПРИТУЛОК У КАМ’ЯНЦІ
Прямуючи у справах до обласного центру кам’янчанка Олена Дружбіцька й не вгледілась, як під колеса автомобіля впав лелека. Різко загальмувавши, вона вийшла з авто й узяла на руки знесиленого птаха. Той навіть не пручався...
Пані Олена одразу ж відвезла його до ветеринара. Оглянувши пацієнта, лікар повідомив, що швидше за все у лелеку стріляли та перебили йому ногу. У рятувальників виникла проблема, куди подіти пернатого, - не залишати ж його напризволяще.
Олена Дружбіцька вирішила взяти його до Кам’янця - вдома швидше можна прилаштувати лелеку. Під опіку його взяла директор МЕНЦУМу Людмила Ткач. Людмила Іванівна пообіцяла, що птаха вилікують і доглядатимуть за ним поки це буде потрібно.

Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

БИТВА ПІД БОРОДИНО: ПОСТКРИПТУМ АЗЄЄВА
17 серпня, до 200-річчя Бородинської битви, у Кам’янець-Подільському представництві Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» відбулась презентація колекції дерев’яних солдатиків Сергія Азєєва, які відтворили майже точний план кривавої битви під Бродіно між Францією та Російською імперією 1812 р.
Сергій Азєєв та його батьки – волонтери Кам’янець-Подільського представництва ХБФ «Хесед-Бешт» із дня його заснування. Роботи цієї сім’ї прикрашають декілька залів фонду, а Азєєв – учасник усіх виставок, які організовує представництво. Саме із слів про творчу сім’ю Азєєвих і розпочала відкриття виставки голова представництва Маргарита Шопнік.
Про битву, яка відбулась 200 років тому, розповіла вчитель історії Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Тетяна Рибалкіна.

ШКОЛА ЖИВЕ ДОТИ, ДОКИ У НІЙ ЛУНАЄ ДИТЯЧИЙ СМІХ
У семи школах району він зник. Сподіватимемося, що не назавжди...

Серпень вже перевалив за середину, а отже саме пора готуватися до школи. А наскільки готова школа до зустрічі з дітьми? Комусь із школярів вона підготувала приємні сюрпризи, а комусь - не дуже.

Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЗАПИСКИ ВІДПОЧИВАЛЬНИЦІ (У РАКУРСІ МОВНОГО ПИТАННЯ)
Не так давно я з сім’єю та друзями повернулися із відпочинку з Одеси. Із заголовку ви, мабуть, зрозуміли, що розповідатиму я не про чистоту пляжів та температуру води у морі. Говоритиму про те, що хвилює мене, як справжню патріотку своєї країни, - про мову. Насамперед, варто сказати, що коли ми збиралися на відпочинок, я для себе одразу вирішила, що не буду переходити на російську. Я у своїй країні – Україні, мова у нас поки що одна державна – українська. Не хочу бути у себе вдома, наче у гостях. Але думки думками, а сама з острахом прислухалася до чуток, що десь у тих краях побили україномовних відпочивальників, або в магазинах відмовлялися обслуговувати, вимагаючи «разговарить нормальным языком». Проте все ж таки ми наважились на поїздку...

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ «БАРВІНОК» У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ВІНКУ
Мрії мають здатність матеріалізуватися. Черговим підтвердженням цього факту стала уже традиційна поїздка до країн Європи студентів податкового коледжу. Нещодавно студентський танцювальний колектив «Барвінок» повернувся із Франції, де брав участь у двох фольклорних фестивалях.
Глядачі з неприхованим захопленням зустрічали кожен вихід «барвінчан», адже їхні танці – справжній вибух позитивних емоцій, радості, бадьорості, молодості. Саме тому на обох фестивалях «Барвінок» визнали найкращим колективом, найдисциплінованішим та найвеселішим.

НОВА КНИГА, НОВІ СПОГАДИ
З висоти часового простору, з відстані прожитих літ ми по-новому, більш вимогливо і відповідально оцінюємо події та вчинки. До станції на ймення Минуле квитків немає. Хіба у спогадах та роздумах. Саме до них звернувся у книзі «Відгомін незабутніх літ» полковник у відставці, людина з чималим життєвим і професійним досвідом, яка пройшла велику школу армійських буднів та нелегку працю в органах місцевого самоврядування Павло Гладченко.

ВОДІ ПОСТАВИЛИ ДІАГНОЗ: НЕ В НОРМІ
В Україні завершився проект незалежного дослідження якості питної води. Наприкінці липня фінішувала Всеукраїнська екологічна експедиція «Знай, що ти п'єш!». Дев’ять позашляховиків і мобільна лабораторія з 10 до 24 липня пройшли більше 5 тисяч кілометрів. Серед об’єктів дослідження був і Кам’янець-Подільський. Взагалі маршрут дослідників виглядав наступним чином: Київ – Новоград-Волинський – Житомир – Рівне – Луцьк – Львів – Івано-Франківськ – Кам’янець-Подільський – Чернівці – Хотин – Бар – Немирів – Вінниця – Кіровоград – Одеса – Очаків – Херсон – Крим – Запоріжжя – Донецьк – Харків – Дніпродзержинськ – Полтава – Лубни – Золотоноша – Черкаси – Кременчук – Прип’ять і знову Київ.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА


Статті 1426 — 1440 з 1530
Початок | Поперед. | 94 95 96 97 98 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ЛЮБЛЮ – НЕ ЛЮБЛЮ
ЛЮБЛЮ – НЕ ЛЮБЛЮ Специфіка моєї професійної діяльності дозволяє кожного дня бути в русі, знаходити нові захоплення, знайомитися з різними людьми, писати про їхню долю і вподобання, аналізувати навколишній світ та разом з цим розбиратися і в самій собі. По великому рахунку це дуже чудово. Це все якось систематизує таку звичну для мене хаотичність у голові. Нещодавно після однієї з чергових зустрічей я для себе зробила чітке розмежування, що я люблю і що мені подобається, а що – ні.Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.