Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

БИТВА ПІД БОРОДИНО: ПОСТКРИПТУМ АЗЄЄВА
17 серпня, до 200-річчя Бородинської битви, у Кам’янець-Подільському представництві Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» відбулась презентація колекції дерев’яних солдатиків Сергія Азєєва, які відтворили майже точний план кривавої битви під Бродіно між Францією та Російською імперією 1812 р.
Сергій Азєєв та його батьки – волонтери Кам’янець-Подільського представництва ХБФ «Хесед-Бешт» із дня його заснування. Роботи цієї сім’ї прикрашають декілька залів фонду, а Азєєв – учасник усіх виставок, які організовує представництво. Саме із слів про творчу сім’ю Азєєвих і розпочала відкриття виставки голова представництва Маргарита Шопнік.
Про битву, яка відбулась 200 років тому, розповіла вчитель історії Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Тетяна Рибалкіна.

ШКОЛА ЖИВЕ ДОТИ, ДОКИ У НІЙ ЛУНАЄ ДИТЯЧИЙ СМІХ
У семи школах району він зник. Сподіватимемося, що не назавжди...

Серпень вже перевалив за середину, а отже саме пора готуватися до школи. А наскільки готова школа до зустрічі з дітьми? Комусь із школярів вона підготувала приємні сюрпризи, а комусь - не дуже.

Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЗАПИСКИ ВІДПОЧИВАЛЬНИЦІ (У РАКУРСІ МОВНОГО ПИТАННЯ)
Не так давно я з сім’єю та друзями повернулися із відпочинку з Одеси. Із заголовку ви, мабуть, зрозуміли, що розповідатиму я не про чистоту пляжів та температуру води у морі. Говоритиму про те, що хвилює мене, як справжню патріотку своєї країни, - про мову. Насамперед, варто сказати, що коли ми збиралися на відпочинок, я для себе одразу вирішила, що не буду переходити на російську. Я у своїй країні – Україні, мова у нас поки що одна державна – українська. Не хочу бути у себе вдома, наче у гостях. Але думки думками, а сама з острахом прислухалася до чуток, що десь у тих краях побили україномовних відпочивальників, або в магазинах відмовлялися обслуговувати, вимагаючи «разговарить нормальным языком». Проте все ж таки ми наважились на поїздку...

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ «БАРВІНОК» У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ВІНКУ
Мрії мають здатність матеріалізуватися. Черговим підтвердженням цього факту стала уже традиційна поїздка до країн Європи студентів податкового коледжу. Нещодавно студентський танцювальний колектив «Барвінок» повернувся із Франції, де брав участь у двох фольклорних фестивалях.
Глядачі з неприхованим захопленням зустрічали кожен вихід «барвінчан», адже їхні танці – справжній вибух позитивних емоцій, радості, бадьорості, молодості. Саме тому на обох фестивалях «Барвінок» визнали найкращим колективом, найдисциплінованішим та найвеселішим.

НОВА КНИГА, НОВІ СПОГАДИ
З висоти часового простору, з відстані прожитих літ ми по-новому, більш вимогливо і відповідально оцінюємо події та вчинки. До станції на ймення Минуле квитків немає. Хіба у спогадах та роздумах. Саме до них звернувся у книзі «Відгомін незабутніх літ» полковник у відставці, людина з чималим життєвим і професійним досвідом, яка пройшла велику школу армійських буднів та нелегку працю в органах місцевого самоврядування Павло Гладченко.

ВОДІ ПОСТАВИЛИ ДІАГНОЗ: НЕ В НОРМІ
В Україні завершився проект незалежного дослідження якості питної води. Наприкінці липня фінішувала Всеукраїнська екологічна експедиція «Знай, що ти п'єш!». Дев’ять позашляховиків і мобільна лабораторія з 10 до 24 липня пройшли більше 5 тисяч кілометрів. Серед об’єктів дослідження був і Кам’янець-Подільський. Взагалі маршрут дослідників виглядав наступним чином: Київ – Новоград-Волинський – Житомир – Рівне – Луцьк – Львів – Івано-Франківськ – Кам’янець-Подільський – Чернівці – Хотин – Бар – Немирів – Вінниця – Кіровоград – Одеса – Очаків – Херсон – Крим – Запоріжжя – Донецьк – Харків – Дніпродзержинськ – Полтава – Лубни – Золотоноша – Черкаси – Кременчук – Прип’ять і знову Київ.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СПЕКОТНО І БЕЗ ПЕКЛА
Спека цього тижня досягнула своєї максимальної позначки. Наприкінці липня - початку серпня вона била рекорди більше ніж столітньої давнини. За даними Гідрометцентру геофізичної обсерваторії, температура повітря практично по всій Україні доходила до +40⁰С. Найспекотнішим днем вивиися минулий вівторок. У нашому місті стовпчик термометра піднявся до позначки +39⁰С. Близько 11.00 табло, що на Будівлі звязку вже показувало +37⁰С.  
Ми намагалися дізнатися, як виживала Кам’янеччина у цю пекельну погоду та до яких наслідків призвело літо-2012.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА / Руслана МЕЛЬНИК

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ШКОЛИ. ПОРАДИ БАТЬКАМ
Підготовка до школи – одночасно хвилюючий та урочистий процеси. І не лише для вашої дитини, яка вже через місяць стане «дорослим» школярем, але і для вас, шановні батьки.
Отож, як підготувати дитину до школи, отримуючи при цьому мінімум стресу та максимум задоволення? Кілька корисних порад допоможуть вам з цим упоратися.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЯК НЕ «ЗГОРІТИ» НА РОБОТІ?
Прагнення виконати свою роботу якісніше та швидше за інших, безумовно, похвальне. Але в усьому має бути міра. Дуже часто такий перфекціонізм призводить до емоційного і фізичного виснаження. Психологи називають такий стан «згоранням».
Зазвичай, з цією проблемою зіштовхуються люди, емоційно залучені в професію: лікарі, страховики, вчителі, менеджери по роботі з клієнтами, конфлікт-менеджери тощо. Як правило, до «згорання» схильні кращі співробітники фірми. Річ у тім, що будь-яке керівництво досить часто має шкідливу звичку - «завантажувати по повній програмі» найцінніші кадри.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НА РОБОТУ ПІСЛЯ ВІДПУСТКИ
Як зауважили лікарі, багато людей до кінця відпускного сезону починають хандрити. Виявляється, це так званий відпускний синдром. Медики радять лікувати його ранковою зарядкою, сонячними ваннами і шоколадом.
Вирішальну роль тут відіграє тривалість відпустки – чим довше відпустка, тим складніше «влитися» в робочий графік.
На появу післявідпускної депресії також впливає ставлення людини до роботи. Фахівці стверджують, що депресія після відпочинку проявляється сильніше у тих, хто не задоволений своєю роботою. Особливо важко включитися в роботу тим, хто довго сидить на одному місці, не змінює сферу діяльності.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«НЕОПИСУЕМЫЕ ОЧУЧЕНИЯ»,або Краще погано їхати, аніж гарно йти?
І чому телешоу на зразок «Останнього героя», «Залишитися живим» чи «Жестокие игры» проводять на якихось безлюдних островах? Організатори пояснюють, що так вони намагаються створити для учасників екстремальні умови. Та чого ж ті умови шукати по світах, коли вони зовсім поруч - рукою подати...
ПОЩАСТИЛО НЕ ТОМУ, ХТО НЕ СІВ...
Чи доводилось вам коли-небудь їхати у міжміському транспорті загального користування? Якщо ні, то обов’язково спробуйте. Як казав Петросян: «Неописуемые очучения!» Саме таких «очучений» я набралася нещодавно.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

БОГ НАПОВНЮЄ ВІДКРИТУ РУКУ
Напевно, саме за таким принципом живе головний лікар Центральної районної лікарні, депутат районної ради Яків Цуглевич. 31 липня Яків Миколайович організував незабутню подорож на паромі по Дністру для товариства дітей-інвалідів, хворих на ДЦП, «Мрія» (голова Надія Харламова). У село Велика Слобідка діти приїхали на комфортабельному автобусі, який їм безкоштовно надав ПП Віктор Попович.
- Діти з обмеженими можливостями обов’язково повинні оздоровлюватися, - впевнений головний лікар ЦРЛ. - Було б добре, якби вони бодай раз на тиждень приїжджали сюди покупатися на пляжі. Обід їм гарантую. Шкода, що сьогодні погода не дуже сприяє купанню. В майбутньому планую розробити тут комплексну програму реабілітації для таких діток.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

СТУДЕНТ ШУКАЄ РОБОТУ. БУДЬ-ЯКУ
Цього тижня у навчальних закладах України завершилася вступна кампанія. Тисячі нових студентів з початком осені заповнять аудиторії вишів. На деяких факультетах буде вкрай переповнено та задушливо, на інших же - кількість спраглих до знань скоротиться майже вдвічі. Причини такого процесу вкрай прості - Міносвіти скоротило держзамовлення на одні спеціальності та розширило їх на інші. І якщо перша процедура для вишів має, м’яко кажучи, негативний відтінок, то друга - можливість наростити власні освітянські потужності.
Куди втрапили кам’янецькі навчальні заклади, та й, взагалі, що чекає студента через 5-6 років навчання, спробуємо поміркувати.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«СОЦІАЛЬНИЙ ДІЛЬНИЧНИЙ» У КОЖНУ РОДИНУ
Цього року пріоритетним напрямком розвитку держави є соціальний. У зв’язку з цим, розширились можливості у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Так, наш соціальний Центр не лише збільшився на 32 штатних одиниці, а й переїхав у нове приміщення. Про зміни та перспективи розповідає директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) Юлія Побережна
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОКСАМИТОВА НІЖНІСТЬ ПЕРСИКА
Існує десять причин для того, щоб полюбити персики - дивовижні фрукти з казковим ароматом та неземним смаком.
1. У персиках міститься цілий комплекс вітамінів, органічних кислот, мінеральних і пектинових речовин, які благотворно впливають на всі системи організму. Наприклад, в одному персику – три чверті добової дози вітаміну С і всього 35 калорій.
2. Персики сприяють оздоровленню кишечника і допомагають усунути проблеми з жовчним міхуром. Органічні кислоти й ефірна олія, які містяться в персиках, стимулюють шлункову секрецію і сприяють поліпшенню травлення.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК


Статті 1216 — 1230 з 1311
Початок | Поперед. | 80 81 82 83 84 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu


 

ПОДАРУЙТЕ ДІТЯМ СВЯТО
ПОДАРУЙТЕ ДІТЯМ СВЯТО Від початку грудня ми підсвідомо починаємо жити в передчутті свят. Інколи здається, що весь цей місяць – це суцільне велике свято з невеликими інтервалами, як то кажуть з перервами на рекламу. Але нам в ці дні хочеться чогось світлого, доброго та чистого. Щоб була присутня легкість на душі і думки не були запорошені буденними дрібницями, які інколи заганяють нас в куток. Та найбільше цих свят, напевно, чекають наші діти. Наше майбутнє, наша радість та той міцний фундамент, заради якого нам хочеться...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.