Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

ВИНЕН БРАТИК
- Валю? - в дерев’яні двері, неохайно пофарбовані в білий колір, тихенько пошкреблися. - Валю, вибач, що турбую. Там терміновий виклик... Поїдеш ти, чи шукати когось іншого?
Молодесенька медсестричка в лікарняному халаті, більшому за неї на два розміри, невпевнено переминалася з ноги на ногу біля дверей туалету. Дівчина нервово терла собі руки, прикушувала нижню губу, що вона ставала такого ж кольору, як і її халат. Вона не знала, чи варто зараз турбувати Валентину. Лікарка зайшла до вбиральні більше ніж годину тому, звідти чулися здавлені ридання, стогони та глухі удари. Кожен розумів, що там відбувається, але ніхто не міг (чи не хотів) ніяк розрадити.
Автор:  Віоліна СИТНІК

СТАРШИНСЬКА ГОЛГОФА
Далекого 10 жовтня 1896 року в прекрасному наддністрянському подільському селі Баговиця в сім’ї селянина Ничипора Старенького народився хлопчик, якого нарекли Яковом. За традицією бабка-повитуха пішла заглянути у вікно, щоб побачити долю новонародженого.
- Ну що там побачили? - розгублено спитали молоді батьки, побачивши зблідлу жінку.
- Ой, та краще вам і того не знати.
- Та все ж, бабо, кажіть.
- Сьогодні він розпочав свій шлях на Голгофу. Здобуде він славу і забуття, волю і полон, безсмертя у віках і безіменну могилу...
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

БЕЗМОВНИЙ КРИК ДИТИНИ НАРЕШТІ ПОЧУЛИ
Щоправда, перед цим дитя заледве не віддало Богові душу...
В інфекційне відділення Центральної районної лікарні збігалися медпрацівники з усіх поближніх корпусів. Такого вони ще не бачили. Хіба що на старих світлинах із зображенням голодомору 33-го. На лікарняному ліжечку - крихітне немовля: тонесенькі ручки, ніжки, великий здутий живіт, майже бездиханне тільце в подряпинах та саднах. Воно не плакало, не піднімало голівки, лише голодними оченятами дивилося на навколишніх. Ні, це не квітень 33-го - це квітень 2014-го, це не сталінські посіпаки згорнули в коморі останні крихти - це рідні батьки постійно забували годувати півторарічного синочка.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ВИРОК СУДУ НЕ ЗАДОВІЛЬНИВ НІКОГО. ФЕМІДА НЕ ТІЛЬКИ СЛІПА, А Й ГЛУХА
8 квітня нарешті вібулося засідання Хмельницького Апеляційного суду в кримінальній справі щодо вбивства 18-річного кам’янчанина Павла Теплюка. Колегія суддів Кам’янець-Подільського міськрайонного суду першої інстанції засудила жорстокого вбивцю юнака лише на 15 років позбавлення волі. Жодна зі сторін як потерпіла, так і засуджена не погодилась із вироком суду. Вбивця вважає, що йому дали забагато. Натомість, мати з дідусем загиблого, очевидці та свідки трагедії, що сталася у ніч на 7 липня 2012 року, і громада Кам’янця обурені таким вироком, адже той, хто відібрав життя в дитини, не повинен більше жити серед нормальних людей, бо він дуже небезпечний для всього суспільства. Тим паче, що засуджений вже сидів у тюрмі й на шлях виправлення не став.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗАЛИШАТИСЬ КРАСУНЕЮ ПОПРИ ВСЕ
Для когось її проблеми - це безкомпромісний зашморг на шию, а для неї - невеличкі камінці на дорозі, через які з усмішкою навчилась перескакувати.
З Юлією Юхимчук ми познайомилися декілька років тому. За весь час спілкування я жодного разу не побачила її сумною чи пригніченою. Ця 27-річна жінка завжди випромінює сонячну енергію оптимізму. Вона не потребує співчуття, навпаки, сама поспівчуває тому, хто не може впоратися з власними проблемами.
Мої колеги, напевно, погодяться: набагато легше писати про людину, з якою не підтримуєш дружніх стосунків, і досить складно - про друга. Утім, історія Юлі варта того, щоб про неї дізналися кам’янчани...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

«ПУТИН! СТРЕЛЯЙ В МЕНЯ!
Немає нічого страшнішого, аніж стати біженцями у власній країні. Упродовж останніх кількох тижнів корінне населення Криму масово покидає свою вотчину. Більшість перекочовує на територію Західної України, куди ворог не насмілиться сунутися, бо ж тут, на його думку, лігво бандерівців. Чимало кримських татар нині оселилося на Хмельниччині, зокрема в селі Маків Дунаєвецького району. Кримчани звикають до нового клімату, побуту, іншої культури, вони вражені доброзичливістю подолян та все ж не втрачають надії повернутися до рідних осель...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

«ІНТЕРНАТСЬКІЙ ПРОСТИТУТЦІ НЕ МІСЦЕ СЕРЕД НОРМАЛЬНИХ ДІТЕЙ!» -
на весь клас заявила вчителька історії 14-річній дитині-сироті.
... Ці слова, немов ляпас, вдарили в самісіньке серце дівчинки. Не бачачи під ногами землі, з повними очима сліз, Віталіна вибігла з класу. Образа й неймовірно пекучий біль рвали дитяче серце - і воно не витримало. Всього в кількох метрах від школи дитина втратила свідомість. Отямилася в лікарні. Медики констатували критичне підвищення артеріального тиску на фоні психо-емоційного стресу. Віта відмовлялася від спілкування, їжі й навіть... життя.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

«МАМОЦЬКО, Я НЕ ХОЦЮ ДО ПАПИ!»
Минулого тижня мені на очі потрапило декілька домашніх відео, незграбно знятих на мобільний телефон. Те, що я побачила, просто вразило...
«Мамоцько, я не хоцю до папи! Не віддавай мене!», - лементувало заплакане дитя, міцно чіпляючись за маму. Втираючи рясні сльози, мама монотонно одягала хлопчинку, взувала чобітки, тихо припрошувала: «Так треба, зайчику, так треба. Ти трішки погуляєш з папою, і він одразу приведе тебе додому». Страшний стукіт у двері перервав мамині вмовляння. «Ти ще довго? Негайно дай мені малого! Чи мені знову судового виконавця викликати?», - ричав за дверима «турботливий» татусь. Малюк знову зайшовся від крику. Цей безпорадний крик дитячого розпачу декілька днів поспіль не стихав у моїй голові. І сьогодні, коли пишу ці рядки, - перед очима маленький Сашко, сьорбаючи носиком, з острахом виходить до того, хто впевнено називає себе татом...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЖИВИ В КАМ’ЯНЦІ!
Через трагічні події в Україні не здобули належної уваги цікаві проекти, які намагаються реалізувати в нашому місті творчі люди. Серед них - ідея «Живи в Кам’янці», яка мандрує просторами Інтернету вже котрий тиждень поспіль.
- Останні події в країні змусили нас, як і вас, багато думати, і ось що спало нам на гадку: якби всі, хто приїздить до нас на фестиваль, жили разом, у Кам’янці-Подільському, то це було б найкраще місто в Україні! - розповідає в одній із соцмереж організатор «Республіки» Андрій Захарко (Зоїн). -У нас би не було жлобів, корумпованого мера, гопників, нечесних урядовців, шансону в маршрутках, бо ми - громада, в якої спільні інтереси та цінності.
Автор:  Віоліна СИТНІК

У СТУДЕНТІВ СВІЙ МАЙДАН
27 лютого відбулася акція протесту студентів К-ПНУ ім.І.Огієнка. Напередодні університетом поширилися листівки з закликом до зібрання, під час якого будуть поставлені наступні вимоги: «Зробити перевірку утисків студентів, переформувати студентську раду, покарати найбільших хабарників, провести переатестацію викладачів».
Очільник студентського протесту Юрій Радавчук є також координатором об'єднаного руху активних громад та організацій в Кам'янці-Подільському. Цей рух має відношення не лише нашого міста, а й координується з безліччу рухів по всій території України. Те, що очільником став Юрій Радавчук, студенти пояснили тим фактом, що на них почався шалений тиск, в тому числі й телефонні попередження та погрози від кураторів і деканів.
Автор:  Романа НЕВМЕРЖИЦЬКА

«ЛЮБОЙ КАПРИЗ ЗА ВАШИ ДЕНЬГИ»
Декілька днів тому в редакцію зателефонувала жителька одного з поближніх сіл району Лідія Степанівна. Вона звернулася до нас від імені місцевих пенсіонерів з проханням допомогти з’ясувати одне питання. Нещодавно листоноші повідомили пенсіонерам, що Пенсійний фонд вимагає від них копії паспорта та ідентифікаційного коду, а якщо документи не будуть подані, то вони залишаться без пенсій. Відправити документи можна лише рекомендованим листом, вартість якого 7,50 грн. Якщо врахувати, що в районі мешкає майже 50 тисяч пенсіонерів, набереться чимала сума. «Хто на нас хоче заробити: Пенсійний фонд чи пошта?», - риторично запитала жінка. Спробуймо з’ясувати...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЗАМІСТЬ ВШАНУВАННЯ - «РОЗБОРКИ»
15 лютого 1989 року останній радянський батальйон із розгорнутим бойовим прапором та почуттям виконаного солдатського обов’язку залишив Афганістан. Саме цього дня було поставлено крапку в неоголошеній війні, яка тривала довгих 10 років. Ця війна була найтрагічнішою зі всіх локальних війн сучасності.
Не обійшло лихо Афганістану й Кам’янеччину. 13 наших земляків загинули в цьому пеклі, віддали життя війні й 37 випускників К-ПВВІКУ. Скільки матерів, дружин, сестер відчули пекучий біль від втрати, скільки синів і дочок залишилися сиротами, скільком діточкам не судилося народитися, скільком українцям і не лише афганська війна зламала долю?
Автор:  Романа НЕВМЕРЖИЦЬКА

ІВАН ІВАНОВИЧ ВИШИКУВАВ ВІЙСЬКО
23 лютого здавна вважалося чоловічим святом. З радянських часів у цей день жіноцтво вітало сильну половину людства. Напередодні цієї чудової дати ми поспілкувалися із молодим офіцером, справжнім чоловіком і захисником Вітчизни Іваном Ковальським.
Іван мріяв стати будівельником, тому після закінчення 9 класів школи №9 вступив до будівельного технікуму. Проте під час навчання вирішив, що неодмінно вступить до військового інституту.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗНО-2014: ЧИ МОЖНА КУПИТИ ЗНАННЯ?
Шостий рік поспіль в Україні обов’язковим для вступу у вищі навчальні заклади стало проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), яке фактично є аналогом випускних та вступних іспитів. Скільки років діє система ЗНО, стільки й не припиняються дебати науковців, експертів, простих вчителів та й власне самих випускників щодо коректності й ефективності впровадженого оцінювання. Тож спробуймо й ми з’ясувати, якими є плюси та мінуси новітньої системи.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

КЕКС ВЛУЧАВ У П’ЯТАК
За перші 20 років миротворчої діяльності України близько 37 тисяч українських військовослужбовців отримали бойовий досвід у міжнародних миротворчих операціях на територіях майже 20-ти країн світу. Серед них - Югославія, Південний Ліван, Кувейт, Ірак, Ангола, Сьєрра-Леоне, Ліберія, Ефіопія та Еритрея, Кот-д’Івуар, Афганістан, Грузія, Таджикистан та Гватемала. На сьогодні понад тисячу українських військових виконують миротворчі завдання у складі дев’яти місій ООН і НАТО.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА


Статті 991 — 1005 з 1311
Початок | Поперед. | 65 66 67 68 69 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu


 

ПОДАРУЙТЕ ДІТЯМ СВЯТО
ПОДАРУЙТЕ ДІТЯМ СВЯТО Від початку грудня ми підсвідомо починаємо жити в передчутті свят. Інколи здається, що весь цей місяць – це суцільне велике свято з невеликими інтервалами, як то кажуть з перервами на рекламу. Але нам в ці дні хочеться чогось світлого, доброго та чистого. Щоб була присутня легкість на душі і думки не були запорошені буденними дрібницями, які інколи заганяють нас в куток. Та найбільше цих свят, напевно, чекають наші діти. Наше майбутнє, наша радість та той міцний фундамент, заради якого нам хочеться...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.