Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

ГОВОРИЛИ ПРО ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ
20-21 червня в м. Хмельницький відбувся семінар «Планування та організація туристичних маршрутів в громадах». У ньому взяли участь представники Староушицької ОТГ – заступник голови Василь Горбняк; краєзнавець, письменник, автор багатьох книг про Бакоту, провідний фахівець Національного парку «Подільські Товтри» Тарас Горбняк та спеціаліст з програмного забезпечення Староушицької селищної ради Ігор Вишемірський. 

15 ПРЕТЕНДЕНТІВ НА КРІСЛО
Саме стільки кандидатів у депутати зареєстрував Центрвиборчком по 193-му виборчому округу. Серед них як імена відомих політиків та громадських діячів, так і новачки. Загалом із 15 кандидатів п'ятеро йдуть у депутати шляхом самовисування, решта – представники відомих політсил. Пропонуємо ознайомитися зі списком претендентів-мажоритарників, один із яких після 21 липня впродовж наступних п'яти років представлятиме інтереси м.Кам'янець-Подільський, Кам'янець-Подільського та Новоушицького районів у Верховній Раді України.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІД ФАБРИКИ М’ЯСА ДО ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ
Населений пункт, до якого ми потрапили під час чергової експедиції авторського проекту «Сільський конт­роль», не уявляє свого життя без річки, точніше без двох річок, адже на лівому березі однієї він розташований, яка, у свою чергу, впадає в іншу – третю за довжиною в межах України. Якщо ви ще не здогадалися, то сьогодні розмова піде про село Устя, адмінцентр колишньої Устянської сільської ради, а нині – одне із сіл Слобідсько-Кульчієвецької об’єднаної територіальної громади.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАЛІСНЕНІ, ІНОЗЕМЦЯМИ ЗАСНОВАНІ
Четвертий рік, як існує авторський проект «Сільський контроль». За час, проведений в експедиціях, ми ще більше впевнилися наскільки Кам'янеччина багата. І мова тут не тільки про матеріальні цінності, а в першу чергу – про духовні. Наша історія, культура, самобутність, традиції та звичаї людей, які проживають у селах Кам'янець-Подільського району, викликають щире захоплення й бажання зберегти цей пласт духовності для прийдешніх поколінь. Частково із цієї добровільною місією ми справляємося. І сьогодні хочемо вам розповісти про населений пункт, який свого часу заснували вірмени, але нині там не проживає жодного представника цієї національності. Як так сталося і чому?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗА РІК РОБОТИ ВАГОМІ РЕЗУЛЬТАТИ
Сьогодні можна багато говорити про плюси і мінуси нового адміністративно-територіального устрою країни, про позитивні тенденції об’єднання й негативні моменти «самостійності» у виборі сусідів, про добровільність процесу й відповідно той факт, чому вона (добровільність) гальмує власне реформу. Та які би думки не висловлювали, усі як один погоджуються з тим, що реформа децентралізації, яка стартувала в Україні в 2014 році, принесла багато змін для громад, дала їм можливість відчути себе господарями на власній землі, навчила відповідальності й господарського підходу до справи.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОТУЙМОСЯ ДО СЮРПРИЗУ
Вчора пройшло чергове засідання виккому. Було лише 40 питань порядку денного, з якими зверталися кам’янчани та посадовці. На початку засідання міський голова Михайло Сімашкевич нагородив збірну футбольну команду школярів, які привезли «срібло» зі Всеукраїнського фіналу шкільної футзальної ліги України 2018-2019 рр. Як завжди, члени виконкому погодилися надати матеріальну допомогу потребуючим, а також погодили облаштувати двом мешканця пров.Павлова, 22 заїзд до їхніх гаражів. 

ТРІЙЦЯ. ТРАДИЦІЇ ТА ПРИКМЕТИ
Трійця вважається одним з 12 особливо шанованих християнських свят. Свято означає зішестя Святого Духа, після якого апостоли були благословенні на проповідування. Воно не має фіксованої дати і святкується через 50 днів після Великодня. У 2019 році цією датою для православних віруючих стане 16 червня. Саме тому у Трійці є ще одна назва – П'ятидесятниця.

ІРЦ ДОПОМАГАЄ ДІТЯМ
Створення всеукраїнської мережі інклюзивно-ресурсних центрів – важливий крок у сучасній європейській системі надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг. Минулого року такий заклад запрацював і в Кам’янці-Подільському. Інклюзивно-ресурсний центр у Кам’янці-Подільському обслуговує дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.

САМІ СЕБЕ ЗРОБИЛИ
Реформа децентралізації, яка успішно діє вже кілька років поспіль, дала поштовх до розвитку багатьом населеним пунктам України. Хтось отримав друге дихання, дехто розширив горизонти, десь змінилося світосприйняття, з'явилися ознаки європейськості, до якої ми так активно прагнемо. У будь-якому випадку, зміна адміністративно-територіального устрою сприяла покращенню сіл. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТРИ ЧИ П’ЯТЬ?
Реформа децентралізації невпинно рухається до свого другого етапу – створення районів. І якщо з ОТГ ситуація більш-менш зрозуміла, хоча деякі об’єднані громади на фініші чекає укрупнення, то питання з кількістю районів наприкінці травня набуло супе­реч­ливого характеру. Замість запланованих з початку впровадження територіальної реформи трьох, які би мали співпадати з межами госпітальних округів, в області заговорили про утворення п’яти районів. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КОМУ В ЯКУ ШКОЛУ?
Із прийняттям нового закону «Про освіту», який вступив у дію 28 вересня 2017 р., відбулись зміни в прийомі першокласників. Згідно з ними, за кожною школою закріплено окрему територію. Майбутні учні перших класів, які проживають на території обслуговування навчального закладу, мають право на першочергове зарахування до нього.

ЖВАНЕЦЬ. НАЗВУ ДАЛА РІЧКА
Наша країна настільки багата, що ми часто самі не розуміємо, в якій державі живемо. З нашими можливостями та потенціалом ми мали би процвітати. Натомість... маємо те, що маємо. Ця гіпотеза защораз підтверджується під час наших експедицій у рамках авторського проекту «Сільський контроль». За четвертий рік з часу існування проекту ми встигли побувати практично в усіх населених пунктах Кам’янець-Подільського району. Якісь нас зачаровували, інші – розчаровували, більшість мали власну родзинку і практично всі, як один, до кінця не використовували свій потенціал. І на це, зрозуміло, були свої причини. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БЕЗПЕРЕРВНО І ВЕСЕЛО
29 років практично безперервно – саме в такому ритмі працює Довжоцький ЗДО «Веселка», яким керує Людмила Желізник. Не встигли для випускників навчальних та дошкільних закладів пройти випускні вечори, як вже стартувала оздоровча кампанія. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СТО «ГОРІШКІВ» ДЛЯ ДЕПУТАТІВ
З50 тисяч гривень на капітальний ремонт центрального стадіону ім.Г.Тонкочеєва виділили депутати під час засідання 73-ої сесії Кам’янець-Подільсьої міської ради, яка пройшла 4 червня. Кошти на капремонт важливого для Кам’янця спортивного об’єкту були виділені під час розгляду питання щодо внесення змін до бюджету міста. 

ЗА ЗДОБУТКИ – ГРАМОТИ І ПРЕМІЇ
Юну еліту громади вшановували 5 червня в Слобідсько-Кульчиєвецькій сільській раді. Свято для школярів, їхніх батьків та педагогів організували відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради на чолі з Оленою Сендзюк. Юні таланти зі значними здобутками вітали заступник сільського голови Павло Довгопол, начальник відділу освіти Олена Сендзюк, завідувач методкабінетом відділу Ніна Гурська.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА


Статті 31 — 45 з 1468
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ЗНІМІТЬ ШОРИ
ЗНІМІТЬ ШОРИ Повертаючись з Кременця, помітила на узбіччях красиві контейнери – це були сміттєві баки. Із яскравого полімеру, стоять собі вздовж доріг, чистенькі й чепурненькі. Головне – стоять не у дворах садиб, а для загального користування. Вони не перекошені, з колесами і кришками. І відразу згадала наші кам’янецькі сміттєві баки, встановлені на сміттєвих майданчиках, сучасні урни на вулицях міста та в серці йокнуло. У нас євроконтейнера для сміття чомусь всі перекошені, без коліс, обшарпані, а урни подерті,...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.