Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

ТРИ ЧИ П’ЯТЬ?
Реформа децентралізації невпинно рухається до свого другого етапу – створення районів. І якщо з ОТГ ситуація більш-менш зрозуміла, хоча деякі об’єднані громади на фініші чекає укрупнення, то питання з кількістю районів наприкінці травня набуло супе­реч­ливого характеру. Замість запланованих з початку впровадження територіальної реформи трьох, які би мали співпадати з межами госпітальних округів, в області заговорили про утворення п’яти районів. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КОМУ В ЯКУ ШКОЛУ?
Із прийняттям нового закону «Про освіту», який вступив у дію 28 вересня 2017 р., відбулись зміни в прийомі першокласників. Згідно з ними, за кожною школою закріплено окрему територію. Майбутні учні перших класів, які проживають на території обслуговування навчального закладу, мають право на першочергове зарахування до нього.

ЖВАНЕЦЬ. НАЗВУ ДАЛА РІЧКА
Наша країна настільки багата, що ми часто самі не розуміємо, в якій державі живемо. З нашими можливостями та потенціалом ми мали би процвітати. Натомість... маємо те, що маємо. Ця гіпотеза защораз підтверджується під час наших експедицій у рамках авторського проекту «Сільський контроль». За четвертий рік з часу існування проекту ми встигли побувати практично в усіх населених пунктах Кам’янець-Подільського району. Якісь нас зачаровували, інші – розчаровували, більшість мали власну родзинку і практично всі, як один, до кінця не використовували свій потенціал. І на це, зрозуміло, були свої причини. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БЕЗПЕРЕРВНО І ВЕСЕЛО
29 років практично безперервно – саме в такому ритмі працює Довжоцький ЗДО «Веселка», яким керує Людмила Желізник. Не встигли для випускників навчальних та дошкільних закладів пройти випускні вечори, як вже стартувала оздоровча кампанія. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СТО «ГОРІШКІВ» ДЛЯ ДЕПУТАТІВ
З50 тисяч гривень на капітальний ремонт центрального стадіону ім.Г.Тонкочеєва виділили депутати під час засідання 73-ої сесії Кам’янець-Подільсьої міської ради, яка пройшла 4 червня. Кошти на капремонт важливого для Кам’янця спортивного об’єкту були виділені під час розгляду питання щодо внесення змін до бюджету міста. 

ЗА ЗДОБУТКИ – ГРАМОТИ І ПРЕМІЇ
Юну еліту громади вшановували 5 червня в Слобідсько-Кульчиєвецькій сільській раді. Свято для школярів, їхніх батьків та педагогів організували відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради на чолі з Оленою Сендзюк. Юні таланти зі значними здобутками вітали заступник сільського голови Павло Довгопол, начальник відділу освіти Олена Сендзюк, завідувач методкабінетом відділу Ніна Гурська.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТРАНСПОРТНА ВІДЗНАЧИЛА СТОРІЧЧЯ
Залізниця в житті кожної людини не залишалася непоміченою, адже кожен кудись їхав. І як не прикро, не завжди ті поїздки були безхмарними. У замкненому просторі вагонів бувало по всякому. Хтось просто відпочивав, хтось мав нагаду погуляти зі спиртним, а хтось просто піджитися. Різне було – і крадіжки, і хуліганства. Але 97 років на сторожі стояла транспортна міліція. Проте нова мітла вирішила, що такий підрозділ велика розкіш для України і її знищила. Проте нині вже йдуть дебати про відновлення транспортної міліції. 5 червня всі ті, хто стояв на сторожі порядку, святкували своє професійне свято.

НОВИЙ ПРАВОПИС ПОВЕРТАЄ НАС ДО ВИТОКІВ
Нова редакція «Українського правопису», що її затвердив Кабінет Міністрів України 22 травня 2019 року, є наслідком чотирирічної праці Національної комісії з питань правопису. «КЛЮЧ» поспілкувався з кандидатом філологічних наук, старшим викладачем кафедри української мови Кам’янець-Подільського національного університету ім.І.Огієнка Інгою Федьковою, аби дізнатися, які зміни відбулися і чи доцільні вони.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

АВАКОВ НЕ ДАВ ДОЖИТИ ДО 100 РОКІВ
5 червня працівники транспортної міліції відзначають 100 років від дня її створення. Та, на жаль, вже три роки, як цей конче потрібний підрозділ правоохоронних органів просто знищено. Розвалили потужну структуру, величезні надбання і досвід, набутий десятиріччями.
Відсутність працівників поліції на станціях, вокзалах та на залізничному транспорті лише на користь злочинному елементу.

ДО СВІТОВИХ СТАНДАРТІВ
Не секрет, що сьогодні на ринку праці дуже гостро стоїть питання залучення до економічної розбудови держави висококваліфікованих робітничих кадрів європейського зразка.
Отож, у рамках обміну досвідом своєчасним й корисним стало відвідування українською делегацією представників профтехосвіти відповідних закладів Естонії. 

НАЗВУ ДАЛА РІЧКА
Село, про яке піде мова цього разу, розташоване на кордоні, який розділяє не лише межі районів, а й областей. Свого часу воно навіть мало статус районного центру, щоправда, всього п’ять років. Але цей момент зіграв свою роль під час реформи децентралізації. Відтак населений пункт став адмінцентром однойменної об’єднаної територіальної громади. Розповідь наша сьогодні про Жванець – центральну садибу Жванецької ОТГ. Нещодавно ревізорки «Сільського контролю» побували у цьому селі, поспілкувалися з його жителями й те, що там побачили й почули, з охотою розповідаємо читачам улюбленої газети «КЛЮЧ».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОТУЮТЬСЯ ДО ЮВІЛЕЮ
22 травня ректор Подільського державного аграрно-технічного університету Володимир Іванишин спілкувався напередодні відзначення 100-річного ювілею вишу з журналістами. Він розповів про досягнення університету за цей навчальний рік та попередні. 

МІЙ ВИБІР – ПОДАТКОВИЙ КОЛЕДЖ
Ось-ось закінчується навчальний рік, учні-випускники стоять перед правильним вибором майбутнього фаху, адже це – ключ до щасливого життя! У період реформування освіти з’являється все більше приватних навчальних закладів. Одним із таких у місті є заклад вищої освіти «Коледж економіки, права та інформаційних технологій» Кам’янець-Подільського податкового інституту (вул.М.Годованця, 1).

ХОТІЛИ ЖИТЛА, ДОРОГИ, МАЙДАНЧИКА
22 травня пройшов прийом міського голови, на який записалося дев’ять осіб. 
Ангеліна Олійник прийшла з групою підтримки з питанням введення в експлуатацію будинку на Нігинському шосе, 63 (будинок з вишиванкою). Це багатостраждальний будинок, який зводила будівельна фірма з Хмельницького. Проблема з ним почалася ще з моменту закладання фундаменту.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

І СПОРТИВНІ, І АКТИВНІ
На мапі Кам'янець-Подільського району населений пункт, який ми проінспектували в рамках авторського проекту «Сільський контроль», вперше з'явився у якості хутора. Це була частина сусіднього села, яке населяли вихідці з іншої країни, що свого часу і дали йому назву.
З часом хутори перетворилися в автономне поселення й навіть примудрилися змінити назву, яка, до слова, не сильно відрізнялася від свого сусіда.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА


Статті 16 — 30 з 1444
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

КУХАРКА ПОВИННА ДОБРЕ ГОТУВАТИ
КУХАРКА ПОВИННА ДОБРЕ ГОТУВАТИ Завершуються передвиборчі перегони кандидатів у депутати до Верховної Ради України. Суспільство стало перед вибором і сподіванням на краще життя. Люди хочуть добре жити у своєму домі, хочуть отримувати достойні зарплати і пенсії, мати гарантовану роботу та відпочинок, а ще змогу оплачувати комунальні послуги, а не вирішувати, чи заплатити за газ, чи ліки купити. А для цього, щоб не думати про очевидні речі, нам з вами потрібно прийти 21 липня на виборчі дільниці і проголосувати за зміни. 
Не ...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.