Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

КОЛИ У ДВЕРІ ПХАЄТЬСЯ ЗАСТУДА...
Побороти її можна не лише хімічними препаратами, але й природними засобами. Народні рецепти лікування респіраторно-вірусних захворювань збиралися не один десяток років. Ефект від їхнього використання іноді навіть кращий, аніж від препаратів сучасної фармакології. Отож, запам’ятовуйте...
1. Одним з найкращих жарознижуючих засобів є малина, оскільки вона має потогінну дію. Залийте окропом варення з ягід малини і пийте напій теплим по півсклянки 3-4 рази на день. Для загальнозміцнюючого і дезинфікуючого ефекту до малинового чаю додають мед.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЛИСТІВКИ З ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ
Першими в історії з’явилися поздоровчі листівки. Широке розповсюдження вони отримали в XVIII - початку XIX ст. в Англії. Це були листівки, які, як правило, виготовлялися художниками власноруч.
Перша ж поштова листівка була випущена 22 вересня 1869 року австрійським урядом. Малюнків на ній не було. У липні 1870 р. книготорговець Шварц з Ольденбурга випустив листівку з невеликим малюнком, на якому було зображено артилериста біля гармати. У 1874 р. на Всесвітньому поштовому конгресі, який проходив в столиці Німеччини Берліні поштова листівка отримала офіційне визнання. Саме там було затверджено єдиний міжнародний розмір листівки - 90 на 140 мм. Згодом, у 1925 р., був уведений новий стандарт розміру листівки. Він зберігся до сьогоднішнього дня - 105 на 148 мм.
Поштові листівки розділяються на дві основні категорії. Звичайна поштова картка, на якій не міститься ніяких зображень, крім державного герба та надрукованої у верхньому правому куті марки. Інші - листівки ілюстровані, які мають на одній, а іноді й на двох боках зображення.

ПОГЛЯД ФОТОГРАФА ВИКЛИКАВ СИМПАТІЮ
У Хмельницькому пройшов фотоконкурс «Хмельницький крізь об’єктив», у якому взяли участь майстри нашого фотоклубу «Погляд». У результаті конкурсу І - місце здобув Олександр Дем’янів, ІІ – Юрій Савін, а Володимира Стрілецького та Ганну Комарніцьку відзначено дипломами. Приз глядацьких симпатій у номінації «Погляд фотографа» дістався Юрію Савіну.
22 жовтня в коледжі культури та мистецтв відбулася творча зустріч студентів з членами фотоклубу «Погляд» - Юрієм Савіним, Олексієм Резіним, Олександром Тарнавським та Олександром Дем’янівим.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НАРОДНИЙ - «ПОДІЛЬСЬКИЙ ДИВОГРАЙ»
23 жовтня в мистецькій вітальні міської дитячої школи мистецтв (директор Валентина Рябчук) ансамбль народної музики «Подільський дивограй» (керівник Валентина Солтис) зібрав шанувальників своєї творчості
У народі кажуть: «Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього». У 2007 році 6 прекрасних українських жінок створили «музичне намисто» під назвою «Подільські перлини», і розпочали свою творчу діяльність, супроводжуючи виступи дитячих колективів «Рідна пісня» та «Сузір’я». В 2008 році колектив дещо змінився та розширився завдяки козацькому складу і отримав нову назву «Подільський дивограй».

«ЖИВІТЬ І ВИ СТІЛЬКИ, ЯК Я...»
На свято Покрови 100-річний ювілей відсвяткувала Галина Михайлівна Годзінська, мешканка села Колибаївка. І хоча за паспортними даними її День народження припадає на 14 жовтня, але, як зазначає сама ювілярка, народилася вона 27 вересня 1912 року.
Галина Михайлівна за своє життя пережила два голоди – 1933 року та повоєнний 1947-го, війну з фашистською чумою, жорстокі сталінські репресії та й, узагалі, нелегке селянське життя. Весь час у роботі, в клопотах. Не уявляє, як це можна сидіти склавши руки.

Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПИВО+ПОВІТРОПЛАВАННЯ=«Oktoberfest»
Минулих вихідних Кам’янець-Подільський вкотре став центром фестивального життя. «Oktoberfest.Знову в небо» – місце зустрічі любителів пива та повітроплавання. Заздалегідь розповсюджена програма свята обіцяла веселі вихідні, повні пригод, розваг і пива.
Родом пивний фестиваль з Німеччини. Уперше він був проведений 1810 року в Мюнхені. Відтоді з року в рік фестиваль зберігає за собою славу наймасштабнішого в світі свята, яке триває протягом 16 днів, за що й був занесений в Книгу рекордів Гіннеса.
Український відповідник свята у нашому місті мав спільне із німецьким хіба що назву й пиво. Найбільшим недоліком фестивалю стала погана погода і невідповідність попередньо розповсюдженої програми із тим, що відбувалося на сцені насправді.

ЛАСУН-ВЕДМІДЬ ІЗ СОЛОМИ НА «БІОФЕСТІ-2012»
Учора на біотехнологічному факультеті ПДАТУ пройшов фестиваль «Біофест-2012».
На центральній площі перед ПДАТУ розташувалася виставка-ярмарок сільгоспвиробників та виробників м'ясо-ковбасної продукції, рибної, бджільництва тощо. Також усі охочі могли тут не лише подивитися, а й придбати різних тварин і птицю. Для малечі дитсадків та молодших школярів були влаштовані екскурсії. Діти могли доторкнутися до кроликів, яких представляли вже досвідчені кролівники Олена Коваль з села Кам’янки (її родина 40 років займається розведенням цих тваринок), гість з Дунаєвець Михайло Тимофіїв (25 років розводить породи новозеландських та каліфорнійських кролів).
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ЕКСТРЕНА» В УКРАЇНСЬКОМУ ВАРІАНТІ
На городі бабі Парасці стало зле. В очах потемніло, біля серця запекло, в голові закрутилось. Добре, що поруч була онучка.
- Біжи, Марійко, до медпункту. Поклич швиденько фельдшерку!
Дівча чимдуж помчало до центру села, де стояв медпункт, а бабця помаленьку пошкандибала до хати. За якихось 10 хвилин онучка добігла до медпункту, та даремно - на дверях висіла колодка. Марійка геть забула, що вже п’ята година вечора, а фельдшерка працює лише до третьої. Руки в ноги - і гайда до неї додому! Минуло ще 15 хвилин.
- Тітко Зоє, агов! Ви вдома? - крикнула онучка, стоячи біля воріт фельдшерки.
- Чого тобі? - запитала стара Зоїна мати. - Її немає вдома, на полі картоплю копає.
У Марійки геть опустилися руки, поле ж було ген-ген за селом!
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ВЕСЕЛИЛАСЬ ПУБЛІКА НА «РЕСПУБЛІЦІ»
Минулого вікенду місто заполонила творчість. Протягом 21-23 вересня Кам’янець став прихистком фестивалю «Республіка», який проходить у нас вже вдруге. Основним місцем дислокації фестивалю стало Старе місто, а найяскравіші події фестивалю відбувалися у Старій фортеці.
Хоч фестиваль і позиціонує себе як некомерційний, та, щоб потрапити на головну сцену і насолодитися музикою хедлайнерів свята, потрібно було купити квитки (його вартість на три дні склала 150 грн). Зібрані гроші, за словами організаторів, пішли на придбання фарб та інвентаря для художників, гонорарів для співаків.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГУЛЯЛИ ВЕТЕРАНИ
14 вересня на майданчику «Олімпія», біля клубу «Сатурн», первинна ветеранська організація війни та праці КП «Житловик» на чолі з Тетяною Смоленською провела чудове свято двору «Низький уклін Вам, ветерани!». В програмі свята були спортивні змагання серед ветеранів, вшанування почесних ветеранів, концерт художньої самодіяльності, ігротека для дітей, виставка робіт ветеранів.
Так, було вшановано ветеранів війни та праці - педагога, кандидата фізико-математичних наук Миколу Фугелу, художнього керівника хору «Журавлик» Івана Нетечу, солістку хору «Квітка на камені» Валентину Клюс, голову міськрайонної організаціїї інвалідів Тамару Сосновську, лікаря-педіатра Олександру Печенюк, а ще Тамару Матковську, Любов Мамчур, Анатолія Соломко, Єлизавету Туркевич, Геннадія Мігаля, Мадлену Іванову, Павла Пилепка, Марію Марчук.14 вересня на майданчику «Олімпія», біля клубу «Сатурн», первинна ветеранська організація війни та праці КП «Житловик» на чолі з Тетяною Смоленською провела чудове свято двору «Низький уклін Вам, ветерани!». В програмі свята були спортивні змагання серед ветеранів, вшанування почесних ветеранів, концерт художньої самодіяльності, ігротека для дітей, виставка робіт ветеранів.

ПЕРШИЙ ДЗВОНИК У ПОЗАШКІЛЛІ
Як відомо, позашкілля часто називають місцем дозрівання дитячої душі. Саме тут дитина знаходить те, що їй до вподоби: вона розкривається, збагачується і виростає. Тому й початок навчального року став неабиякою подією і у нашому місті, і в позашкільному закладі.
Центр дитячої творчості цього дня став розвивально-ігровим майданчиком для всіх гуртківців. Свято розпочалося! Погода була як на замовлення, сонячна, погожа. Кожен гурток можна було розпізнати за яскравими емблемами: тут були танцюристи, вокалісти, шахісти і астрономи, юні художники та поети...

ПОКЛИК КРОВІ,  або Чи завжди легко пробачити матір?
Мати стояла на порозі і вперше за 35 років бачила свого другого сина. Вона не знала, чи можна їй підійти до своєї дитини ближче, чи можна попросити вибачення і чи захоче дорослий чоловік слухати її нікчемні виправдання. Син якусь хвилину-другу зміряв її поглядом, а потім спокійним голосом сказав: «Привіт, мам...»
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ТАБІР ІДЕ В ПУДЛІВЦІ
До циган у людей двояке ставлення. До одних, осілих циган, поважливе ставлення. До інших же люди ставляться з огидою й пересторогою. Чомусь склався стереотип, що цигани - брудні жебраки, дрібні крадії, які зазвичай пускають людям туман в очі. Про них ходять різні легенди, але цигани звичайні люди як і ми з вами. Серед нас також є різні...
Чомусь мало хто хотів би мати справу з циганами. Заробляють вони на прожиття по-різному. Одні ходять, щось продають чи розповсюджуючи, інші жебракують, знімають порчу, гадають на картах чи по руці.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВОНИ РОБЛЯТЬ НАШЕ ЖИТТЯ КОМФОРТНИМ ТА БЕЗПЕЧНИМ
Щорічно у другу неділю вересня працівники Кам’янець-Подільської філії ПАТ «Хмельницькгаз» відзначають професійне свято. Сьогодні значення та користь газу в нашому з вами повсякденному житті, здається, не оцінити. Він став настільки звичним явищем, що безсумнівно є запорукою комфорту та затишку.
І якщо міські жителі звикли до нього давно, він полегшує їм життя ось уже більше півстоліття, то для селян прихід у оселі газу перетворюється на справжнє свято, стає червоним днем в календарі населеного пункту.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ: ПАСПОРТИ, МЕЧ І ФЕЄРВЕРК
Святкування 21-ої річниці Дня незалежності України пройшло без помпезних подій з традиційними танцями та піснями на площі польський ринок біля Ратуші.
24 серпня після обіду святкова хода, до якої долучилися усі бажаючі, пройшла від пам’ятника Т.Шевченку біля МБК до сцени біля Ратуші.
Саме тут відбулася основна частина святкування Незалежності держави. До початку святкового концерту відбулося нагородження кам’янчан.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА


Статті 1516 — 1530 з 1632
Початок | Поперед. | 100 101 102 103 104 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

УВАГА! СМІТТЯ!
УВАГА! СМІТТЯ!

Ми – homo sapiens! Але, на жаль, не кожна homo насправді sapiens. І прикладів цьому можна навести чимало. Де не копни – скрізь хоч греблю гати... Сьогодні ж «копнемо» тему, яка зовсім не нова, але у ці дні – знову на піку обговорення.
Частина українців, яка не витримувала режиму #ЗалишайсяВдома, хоча б на кілька годин, але тікала зі своїх домівок. І тікала зазвичай в природу – подалі від благ цивілізації, COVID-19 та тривалої «самоізоляції». Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.