Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

З херсонського рабства повернулося майже 50 кам’янчан. Люди настільки залякані, що не бажають згадувати про перебування у с.Виноградне, не хочуть навіть зізнаватися, що вони там були і їх обдурили. Міліції вони теж не вірять, від пропозицій офіційно звернутися в правоохоронні органи навідріз відмовляються, адже на власні очі бачили ґешефти, які там проводили люди закону. Колишні раби кажуть, що плантаторів, до яких потрапляли шукачі роботи, швидше за все, «кришують» сильні світу цього. Дармову робочу силу вони знаходили серед бомжів, безробітної молоді, чоловіків працездатного віку, які не можуть знайти достойно оплачуваної роботи вдома. Люди велися на казку про гарні заробітки навіть цілими родинами!
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПРО «ТАЇНУ ПІНЗЕЛЯ» ДІЗНАЛИСЬ І В КАМ’ЯНЦІ
Про талановитого українського Мікеланджело = Йоганна Георга Пінзеля = я вперше прочитала зі сторінок художньої книжки однієї із сучасних українських письменниць. Історія про митця була цікавою, але через деякий час забулася. Коли ж згодом я знову знайшла згадки про нього в творчому доробку інших авторів, задумалася: можливо, Пінзель й справді був неабиякою постаттю, якщо стільки людей згадують його в своїх творах, до того ж не мистецтвознавчих працях, а звичайній белетристиці? І ось мені випала чудова нагода дізнатися про яскравого представника українського бароко, отримавши запрошення на презентацію мистецького альбому «Таїна Пінзеля» та показ короткометражного фільму «Таїна Пінзеля = від Бучачу до Лувру», які відбулися 28 вересня у конференц-залі готелю «7 днів».
Автор:  Віоліна СИТНІК

А ВАМ СЛАБО?
Із сьогоднішнього номеру «КлюЧ» відновлює популярну колись рубрику «Репортер крокує містом». У ній ми розповідатимемо про те, що, можливо, на перший погляд і незначне, але таке рідне, вуличне. Якщо для нас, українців, своя сорочка ближче до тіла, то чому би й не обговорювати та показувати те, що болить, що ближче, що бачиш защораз, на що найбільше звертаєш увагу? Враження можуть бути як позитивні, так і негативні. Запрошуємо і вас, шановні читачі, приєднатися до нас. Поділіться з «КлюЧем» тим, що є незвичного на вашій вулиці, і тоді ми крокуватимемо разом!
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ДОПІК НЕ НА ЖАРТ
Учора продовжилось слухання у справі жорстокого вбивства Павла Теплюка.  
Почну з виняткової пунктуальності. Адвокат підсудного з'явився о 09.27 (І байдуже, що суд був призначений на 9-ту ранку.) О 09.45 спромоглися прийти матір і співмешканка ув'язненого. Власне ж судове засідання розпочалося із 50-хвилинною затримкою. Судді були вкрай невдоволенні тим, що конвой не доставив підсудного до зали, і вони майже годину змушені були чекати.
Автор:  Романа НЕВМЕРЖИЦЬКА

ПАЦЮЧОК МІХАЛ ПОВЕРТАЄТЬСЯ!
Ще не встигли маленькі книгомани затерти до дір першу книжечку про Кам’янець «Важливе рішення» із серії «Пригоди пацючка Міхала», читаючи та досліджуючи по ній наше місто, як у соцмережах почали гуляти повідомлення про те, що незабаром відбудеться презентація другої частини цієї популярної серії.
Нам вдалося поспілкуватися з авторкою та ілюстратором «Пригод пацючка Міхала» Настею Введенською та розпитати її про те, чого можна очікувати маленьким читачам від наступної книги. Настя підтвердила, що, дійсно, презентація другої книги не за горами, а саме = в першій декаді жовтня.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЧОМУ СВЯТІ НЕ ВИМОВЛЯЮТЬ «Р»?
Останні тижні вересня в моєму житті проходять під егідою книжкової та літературної тематики. Скажу одразу: я цьому тільки тішуся, адже радісно усвідомлювати, що українська сучасна література не тільки є, а й активно розвивається, даруючи вдячним поціновувачам нові й цікаві твори. Перебуваючи на різноманітних презентаціях книг, творчих зустрічах з письменниками, я мимохідь почала задумуватися над віковим цензом у літературі. А вас ніколи не дивувало, що один автор приходить у белетристику на схилі літ, навантажений багажем знань та досвідом, якими йому кортить поділитися, а інший – вривається в неї, наче молодий і потужний вихор, тільки на світанку свого життя, заявляючи про те, що в нього, незважаючи на юний вік, теж є свої думки, принципи, ідеали? Саме з представником останнього мені пощастило познайомитися 21 вересня. А причиною була банальна цікавість: так чому ж святі не вимовляють «р»?
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЯК КАМ’ЯНЧАНИ В ПОНЕДІЛОК ВЕСЕЛИЛИСЯ
Перший день тижня, що минає, ознаменувався вибухом яскравих мистецьких подій: тут тобі й презентація книги братів Капранових, і виставка квілтінгу, і шоу-програма «Дзен.UA». Так, у ласого до культурних розваг кам’янчанина просто очі розбігалися від можливостей вибору. Але ж встигнути хотілося скрізь! Тому протягом усього понеділка доводилося перебігати зі Старого міста в нове й навпаки.
А розпочалося все з презентації «Мальованої історії незалежності України» Віталія та Дмитра Капранових, яка відбулася завдяки старанням ГПР «Гідність». За словами письменників, це історія без шмарклів, без чорних дір і білих плям, без фантазій і натяжок. Історія, яку можна читати без брому й антибіотиків.
Автор:  Віоліна СИТНІК

А МОЖЕ СЛІД ПОЧАТИ ІЗ СЕБЕ?
Сьогодні всі погляди влади в плані економії коштів спрямовані в бік освіти та медицини. Принаймні, складається враження, що в нас залишилося тільки ці дві галузі, які ще живі, а тому й піддаються процесу «реорганізації». Але ж чому владі не заглянути не за стіни «білої хати», а в середину? Тобто, в кабінети міськвиконкому. Здається приміщення міськвиконкому от-от лусне від кількості чиновників і тих, хто їх обслуговує.
До прикладу, ще років шість-сім тому штат працівників міськвиконкому складав 185 осіб. Нині ж він становить не мало не багато – 250. Таким чином за такий короткий період «чиновницька армія» побільшала майже на сім десятків «бійців».
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ПАЦІЄНТ СКОРІШ ЖИВИЙ, АНІЖ МЕРТВИЙ
Те, що медицина міста вже підключена до апарату штучного дихання, стало зрозуміло після нещодавніх відвідин обласних чиновників, які приїхали вказати нам на величезні дірки в тілі пацієнта, крізь які зі свистом вилітають тисячі гривень. Щоправда, накладати шви пропонують надто товстими нитками і без наркозу. Може, й надійно. Та чи безболісно?

Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ФОРУМ ВИДАВЦІВ У ЛЬВОВІ: І МИ ТАМ БУЛИ!
Ювілейний 20-ий «Форум видавців у Львові» цього року ще раз підтвердив, що саме там знаходиться епіцентр сучасного українського літературного процесу та книжкового бізнесу і що це найбільший у світі ярмарок української книги. Лише на Форумі, перебуваючи бодай один день, можна було зустріти молодих, але відомих письменників, які голосно заявили про себе, та визнаних корифеїв української та зарубіжної літератур. Юрій Андрухович гуляв Палацом мистецтв і відповідав на кожну усмішку, Іван Малкович перекидався словами зі вдячними шанувальниками і з радістю фотографувався, Василь Шкляр першим вітався, сипав дотепами, ще й галантно пропускав вперед, відчиняючи двері.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЗАБАВИ УКРАЇНСЬКОГО КОЛЬОРУ ТА ПИВО З ЛЬВІВСЬКИМ ПРИСМАКОМ
Якось уже так повелося, що доводиться мені останнім часом писати про... пиво. Бурштиновий, пінний, з невід'ємною м'якістю та неповторною гірчинкою... Ці слова характеризують уже майже національний напій, а саме пиво. Усім відомо про існування знаменитого Октоберфесту, який користується шаленою популярністю у всьому світі. «А чим же ми, українці, з нашими певними традиціями, гірші?», - одного разу зібралися та подумали представники найбільших пивних компаній нашої країни. Так і з'явився на світ перший Всеукраїнський масштабний гастрономічно-музичний фестиваль «Львівська забава».
Автор:  Романа НЕВМЕРЖИЦЬКА

Чомусь саме такі висновки крутилися в голові, коли я вийшла з чергового судового засідання у справі жорстокого вбивства Павла Теплюка, котре вже звично відклали...
10 вересня. Ранок. Під приміщенням суду невеликий натовп людей. Люди, хвилюючись, чекають початку судового засідання. Вони знають, що, увійшовши до судової зали, на позитивні емоцій годі чекати, натомість лишень розворушення ран, котрі не припиняють боліти вже більше року. Їм добре відомо, що за хвилину чи дві знову доведеться бачити сповнені жорстокої ненависті очі. Вони вже навіть звикли до того, що їх можуть нахабно обплювати, образити, принизити... Але не перестають чекати, оскільки не полишають віри в те, що нелюдське зло буде хоч якось покаране.
Автор:  Романа НЕВМЕРЖИЦЬКА

СТАРІ ПРОБЛЕМИ, НОВІ ЗДОБУТКИ
Минулої п’ятниці в актовому залі ПДАТУ яблуку ніде було впасти - освітяни міста зібрались на конференцію, присвячену підсумкам розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти у 2012-2013 н. р. та обговоренню завдань на наступний 2013-2014 н. р.
Начальник міського управління освіти та науки Світлана Старченко розповіла, яким складним, та, водночас, цікавим був минулий навчальний рік для освітньої галузі міста.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

КІНЕЦЬ ЛІТА РАЗОМ З «АРТ-СХОВИЩЕМ»
Минулої суботи, 31 серпня, весело відсвяткувати закінчення літа запропонувало жителям нашого міста «Арт-сховище». Для цього організатори соціокультурного простору підготували низку заходів на будь-який смак. Анонсовані заздалегідь виставка інсталяцій та поетичні читання не відбулися через те, що художники та поети міста були зайняті іншими справами. Проте відвідувачам нудьгувати не довелось.
Спочатку присутні мали змогу переглянути фільм відомого стрітартівського художника Бенксі «Вихід через сувенірну крамницю». Цей вуличний митець, котрий живе, ймовірно, у Бристолі, відомий своїми надзвичайно виразними графіті, котрі завдяки майстерності виконання, смисловій насиченості, відчутному присмаку провокації завжди викликають найширший резонанс.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ПЕРШИЙ СТРІТ-АРТ ВІД «РЕСПУБЛІКИ»
3 вересня можна назвати офіційним стартом уже традиційного некомерційного міжнародного фестивалю «Республіка». Цьогоріч він збере 40 кращих музичних колективів країни та зарубіжжя, 20 райтерів з Австралії, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі, України, Росії.
Уночі під відкритим зоряним небом на території фестивалю триватимуть літературні читання та акустичні виступи.
У художній частині братимуть участь близько 20 художників-муралістів із таких країн як Австралія, Німеччина, Італія, Іспанія, Польща, Україна, Росія.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА


Статті 1096 — 1110 з 1359
Початок | Поперед. | 72 73 74 75 76 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ЧУЖИМИ РУКАМИ
ЧУЖИМИ РУКАМИ Український народ дуже політизована нація. Про це свідчать різні дебати в маршрутках, на ринках, кухнях, супермаркетах, під час святкових подій, фуршетів. Усі знають, як керувати державою, як наповнити бюджет, як повернути Крим, як закінчити війну і знають чому ми так погано живемо. 
Знають це не лише чиновники при владі, але й простий люд, та ніхто не хоче докласти жодних зусиль, аби хоч щось зрушити з мертвої точки. Простий люд не піде поскаржитися на медика, бо ще доведеться з дітьми звертатися,...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.