Перейти на мобільну версію сайту


30.08.2013

11-ИЙ ПОНТОННО-МОСТОВИЙ або Військовим у Кам’янці таки бути

Ще рік тому військові складали великий відсоток населення Кам’янця. Та й, узагалі, вони привносили в місто свою культуру, колорит, а професіонали-музиканти духового оркестру щоранку будили місто на трудовий день.
Кам’янець вважався кузнею українських інженерних військових. У нашому місті й навколо нього, в основному, стояли інженерні підрозділи. Так, понтонний полк має ще довоєнну історію; К-ПВВІКУ понад 40 років готував справжніх офіцерів - командирів інженерних підрозділів. Центр підготовки інженерних військ забезпечував армію і народне господарство спеціалістами інженерної галузі, а от Центр розмінування був кузнею фахівців для знешкодження вибухонебезпечних предметів... Усе це DSC00514.JPGбуло колись, нині ж залишився лише останній з вищеперерахованих підрозділів. Решту ж розформували, або перевели в інше місце. У Кам’янці було сформовано нову військову частину - 11-ий понтонно-мостовий батальйон, який очолив підполковник Олександр Паровий. Про перші кроки батальйону розповідає заступник командира військової частини з виховної роботи підполковник Богдан Беркута.
- Донедавна в місті дислокувалися три військові частини, здатні виконувати військово-інженерні операції, зокрема, наведення мостів, поромних переправ, очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів, але їх не стало і тепер на наш батальйон покладені всі ці завдання, - розповідає заступник командира 11-го понтонно-мостового батальйону. - Для нашого регіону це дуже актуально, адже варто лишень згадати снігові замети останніх років, повінь на Закарпатті, яка принесла біду нашим сусідам у Чернівецьку область, та й у нас піднявся рівень води у річках, що спричинило підтоплення. Не потрібно недооцінювати роль військових інженерів, адже коли міст на Дністрі між Атаками та Жванцем після сурової зими став аварійним, на допомогу прийшли саме військові. Нині нашим військовим під силу за досить короткий термін обладнати та утримувати мостову переправу через водну перешкоду вантажопідйомністю 60 тонн довжиною від 119 метрів до 350 метрів, за 10-20 хвилин обладнати та утримувати 15 поромних переправ вантажопідйомністю 60 тонн, або 5 переправ вантажопідйомністю 170 тонн, обладнати та утримувати десантну переправу й за один рейс переправити цілу артилерійську батарею.
3 вересня перше поповнення батальйону ступило на плац і прийняло присягу на вірність українському народові. Батальйон дислокується на колишній території військово-інженерного факультету К-ПНУ ім.І. Огієнка.
- Ваше військове формування, як мовиться, ще зовсім юне, але цьогорічна зима вже змусила його пройти певний тест на зрілість...
- Незважаючи на надзвичайно складні погодні умови, ми успішно впоралися з поставленими IMG_8550 копия.jpgзавданнями, прийшовши на допомогу мешканцям Тернопільської та Чернівецької областей. Від снігових заметів було очищено близько тисячі кілометрів автошляхів. Майже два тижні визволяв із снігового полону села Кам’янеччини БАТом старший сержант служби за контрактом Віктор Казаков. Не обійшлися без нашої допомоги і комунальники міста.
- Успіх будь-якої справи багато в чому залежить від того, як її розпочати. Наскільки мені відомо, керівному складу частини, особисто її командиру підполковнику Олександру Паровому вдалося за досить короткий час виконати всі заходи щодо формування батальйону.
– Так, батальйон знаходиться в повній бойовій і мобілізаційній готовності. Хоч і завдання з формування частини було не з легких, адже все починалося практично з нуля. Сьогодні в 11-му понтонно-мостовому батальйоні проходять службу близько трьох сотень військовослужбовців. В основному, це мешканці Хмельницької, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. Близько сотні з них – солдати строкової служби, де майже кожний п’ятий має повну вищу освіту, решта – військовослужбовці за контрактом, серед яких теж немало юнаків з вищою та середньою-спеціальною освітою.
Щодо офіцерського складу, то хочу відзначити, що це висококласні фахівці, більшість з яких має військовий досвід на різних посадах, у тому числі й керівних. Скажімо, наш командир, підполковник Олександр Паровий пройшов школу становлення від лейтенанта, командира понтонного взводу до командира батальйону забезпечення навчального процесу військово-інженерного факультету.

Теги: військові

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.