Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

ХОТІЛИ СЕСІЮ ПЕРЕВЕСТИ В ПОЛІТИЧНУ ПЛОЩИНУ
2 червня пройшло засідання 74 сесії міськради, на якій було розглянуто понад 150 питань, серед яких – бюджетні, комунальні, соціальні та земельні. 
Депутат Валерій Слободян запропонував звернутися до Облавтодору та обласної влади з клопотанням про виділення грошей на ремонт об’їзної дороги по вулиці Привокзальній, яка знаходиться в аварійному стані і стала предметом загальних розмов не лише серед далекобійників, а й усіх, хто там проїжджає. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ПЕРЛИНА МІКРОРАЙОНУ» «ВЗУЛА» КАМ’ЯНЧАН
4 липня відбулося засідання постійної комісії міської ради з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології, на порядок денний якої було винесено тринадцять питань. Досить складним і важливим було питання для кам’янчан, які вклали гроші в будівництво житла на вул.Розвадовського, 5, що проводить ЖБК «Перлина мікрорайону». Це хмельницький забудовник. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

СЕЛО БАГАТОДІТНИХ
Невеликі села завжди різняться з-поміж інших не тільки своєю компактністю, а й своєрідним внутрішнім устроєм, певними усталеними традиціями, що зберігаються і передаються з покоління в покоління. Коли заїжджаєш у такий населений пункт, ловиш себе на думці, ну що в ньому цікавого чи примітного? Ніби село як село – зі своїми проблемами, часто – безвихіддю і банальною буденністю. Та уважно придивившись, знаходиш родзинку, яку, можливо, не помічають навіть місцеві жителі.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ДЖЕРЕЛО ДЕРЖАВНОСТІ»
З нагоди відзначення Дня Конституції України Центральна міська бібліотека імені Кості Солухи організувала 23 червня правовий круїз «Джерело державності», до якого долучилися військовослужбовці строкової служби в/ч А1884 та Клуб Активної Громади Кам’янця-Подільського. 
За кілька годин вдалось здійснити цікавий правовий екскурс в наше історичне минуле по шляху становлення Української державності.

ЧАС В АРХІТЕКТУРІ ТА АРХІТЕКТУРА ПОЗА ЧАСОМ
Архітектура завжди була точним барометром рівня розвитку цивілізації, її історії та культури, а об’єкти зодчества – візитівкою епохи, держави, міста, особистості. Тому, споглядаючи сучасні проекти чи зведені споруди, ми вже торкаємося історії, уже стаємо її творцями разом із митцями, що сміливо й натхненно творять у ХХІ столітті так, як їхні попередники творили століття тому.

У ПОВНІЙ ЕКІПІРОВЦІ
Близько півсотні військовозо­бов'я­заних з різних регіонів України, які мають за плечима бойовий досвід участі в антитерористичних операціях, відновлюють і вдосконалюють вміння та навички з тактико-спеціальної, вогневої, інженерної, військово-медичної та фізичної підготовки, військової топографії у 8-му полку спеціального призначення. 
Мова йде про збори оперативного резерву першої черги.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГОВОРИЛИ ПРО ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ
20-21 червня в м. Хмельницький відбувся семінар «Планування та організація туристичних маршрутів в громадах». У ньому взяли участь представники Староушицької ОТГ – заступник голови Василь Горбняк; краєзнавець, письменник, автор багатьох книг про Бакоту, провідний фахівець Національного парку «Подільські Товтри» Тарас Горбняк та спеціаліст з програмного забезпечення Староушицької селищної ради Ігор Вишемірський. 

15 ПРЕТЕНДЕНТІВ НА КРІСЛО
Саме стільки кандидатів у депутати зареєстрував Центрвиборчком по 193-му виборчому округу. Серед них як імена відомих політиків та громадських діячів, так і новачки. Загалом із 15 кандидатів п'ятеро йдуть у депутати шляхом самовисування, решта – представники відомих політсил. Пропонуємо ознайомитися зі списком претендентів-мажоритарників, один із яких після 21 липня впродовж наступних п'яти років представлятиме інтереси м.Кам'янець-Подільський, Кам'янець-Подільського та Новоушицького районів у Верховній Раді України.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІД ФАБРИКИ М’ЯСА ДО ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ
Населений пункт, до якого ми потрапили під час чергової експедиції авторського проекту «Сільський конт­роль», не уявляє свого життя без річки, точніше без двох річок, адже на лівому березі однієї він розташований, яка, у свою чергу, впадає в іншу – третю за довжиною в межах України. Якщо ви ще не здогадалися, то сьогодні розмова піде про село Устя, адмінцентр колишньої Устянської сільської ради, а нині – одне із сіл Слобідсько-Кульчієвецької об’єднаної територіальної громади.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАЛІСНЕНІ, ІНОЗЕМЦЯМИ ЗАСНОВАНІ
Четвертий рік, як існує авторський проект «Сільський контроль». За час, проведений в експедиціях, ми ще більше впевнилися наскільки Кам'янеччина багата. І мова тут не тільки про матеріальні цінності, а в першу чергу – про духовні. Наша історія, культура, самобутність, традиції та звичаї людей, які проживають у селах Кам'янець-Подільського району, викликають щире захоплення й бажання зберегти цей пласт духовності для прийдешніх поколінь. Частково із цієї добровільною місією ми справляємося. І сьогодні хочемо вам розповісти про населений пункт, який свого часу заснували вірмени, але нині там не проживає жодного представника цієї національності. Як так сталося і чому?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗА РІК РОБОТИ ВАГОМІ РЕЗУЛЬТАТИ
Сьогодні можна багато говорити про плюси і мінуси нового адміністративно-територіального устрою країни, про позитивні тенденції об’єднання й негативні моменти «самостійності» у виборі сусідів, про добровільність процесу й відповідно той факт, чому вона (добровільність) гальмує власне реформу. Та які би думки не висловлювали, усі як один погоджуються з тим, що реформа децентралізації, яка стартувала в Україні в 2014 році, принесла багато змін для громад, дала їм можливість відчути себе господарями на власній землі, навчила відповідальності й господарського підходу до справи.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОТУЙМОСЯ ДО СЮРПРИЗУ
Вчора пройшло чергове засідання виккому. Було лише 40 питань порядку денного, з якими зверталися кам’янчани та посадовці. На початку засідання міський голова Михайло Сімашкевич нагородив збірну футбольну команду школярів, які привезли «срібло» зі Всеукраїнського фіналу шкільної футзальної ліги України 2018-2019 рр. Як завжди, члени виконкому погодилися надати матеріальну допомогу потребуючим, а також погодили облаштувати двом мешканця пров.Павлова, 22 заїзд до їхніх гаражів. 

ТРІЙЦЯ. ТРАДИЦІЇ ТА ПРИКМЕТИ
Трійця вважається одним з 12 особливо шанованих християнських свят. Свято означає зішестя Святого Духа, після якого апостоли були благословенні на проповідування. Воно не має фіксованої дати і святкується через 50 днів після Великодня. У 2019 році цією датою для православних віруючих стане 16 червня. Саме тому у Трійці є ще одна назва – П'ятидесятниця.

ІРЦ ДОПОМАГАЄ ДІТЯМ
Створення всеукраїнської мережі інклюзивно-ресурсних центрів – важливий крок у сучасній європейській системі надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг. Минулого року такий заклад запрацював і в Кам’янці-Подільському. Інклюзивно-ресурсний центр у Кам’янці-Подільському обслуговує дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.

САМІ СЕБЕ ЗРОБИЛИ
Реформа децентралізації, яка успішно діє вже кілька років поспіль, дала поштовх до розвитку багатьом населеним пунктам України. Хтось отримав друге дихання, дехто розширив горизонти, десь змінилося світосприйняття, з'явилися ознаки європейськості, до якої ми так активно прагнемо. У будь-якому випадку, зміна адміністративно-територіального устрою сприяла покращенню сіл. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА


Статті 1 — 15 з 1444
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

КУХАРКА ПОВИННА ДОБРЕ ГОТУВАТИ
КУХАРКА ПОВИННА ДОБРЕ ГОТУВАТИ Завершуються передвиборчі перегони кандидатів у депутати до Верховної Ради України. Суспільство стало перед вибором і сподіванням на краще життя. Люди хочуть добре жити у своєму домі, хочуть отримувати достойні зарплати і пенсії, мати гарантовану роботу та відпочинок, а ще змогу оплачувати комунальні послуги, а не вирішувати, чи заплатити за газ, чи ліки купити. А для цього, щоб не думати про очевидні речі, нам з вами потрібно прийти 21 липня на виборчі дільниці і проголосувати за зміни. 
Не ...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.