Перейти на мобільну версію сайту


11.09.2015

З’ЯСУЮТЬ, ХТО СМЕРДИТЬ

8 вересня за участю заступника голови Хмельницької ОДА Володимира Кальніченка, міського голови Михайла Сімашкевича, голови РДА Василя Сукача, директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА Сергія Вавринчука, керівника Довжоцького МПД ДП «Укрспирт» Олени Сущевської, представників державної екологічної інспекції та Головного управління Держсанепідслужби в області, працівників управління з питань НС та ЦЗН міської ради, громадських активістів відбулося розширене засідання робочої групи щодо усунення причин неприємного запаху в місті внаслідок діяльності Довжоцького МПД ДП «Укрспирт».

Свою позицію, щодо ситуації, яка склалася, висловив міський голова Михайло Сімашкевич: «Наше місто - туристичне, наразі ми працюємо над розвитком бальнеологічного курорту, але проблема із запахом, який відлякує туристів, катастрофічна. Що вже казати про громаду, яка тут проживає. Неодноразово намагалися зробити кроки, аби допомогти Довжоцькому спиртзаводу, шукали інвесторів, які б усунули проблеми з бардою, але відповідних дій назустріч так і не отримали».

Окрім нестерпного запаху, громадські активісти підняли питання забруднення річки Дібруха, вода в якій останнім часом почала набувати мутного кольору. Представники ГО «Чисті схили» надали фотозвіт обстеження території, на якому видно як з труби, що належить Довжоцькому МПД ДП «Укрспирт», витікає речовина білого кольору. Проте керівник Довжоцького спиртзаводу Олена Сущевська запевнила, що на своєму виробництві вони використовують лише чисту воду, а звідки витікає речовина на фото, їй невідомо.

Також Олена Олександрівна прокоментувала ситуацію, що склалася в місті в серпні з неприємним запахом. Вона запевнила, що бардополя не можуть давати трупного запаху.

- Мелясне виробництво має свій специфічний запах, - не заперечувала Олена Сущевська, - але він аж ніяк не може бути трупним. Місцеві жителі його знають, як і знають те, що запах зі спиртзаводу - це до зміни погодніх умов.
Також під час зустрічі говорили, що причиною неприємного запаху може бути і діяльність гуменецької птахофабрики, та, на жаль, представників від цього промислового гіганта, які би могли підтвердити чи спростувати цю інформацію, так і не з’явилися на засідання.

Аби зробити крок до Кам’янця туристичного, а не промислового, робоча група напрацювала низку рішень. Зокрема, було вирішено дати доручення державній екологічній інспекції провести термінову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Довжоцьким МПД ДП «Укрспирт» та ПАТ Агрофірма «Авіс».

Крім того, буде проведена перевірка цих підприємств за участю представників від громадськості, необхідних служб, міської ради, РДА, органів місцевого самоврядування. Міська рада та райдержадміністрація мають замовити проведення екологічного аудиту Довжоцького МПД ДП «Укрспирт» та ПАТ Агрофірма «Авіс». Натомість обидва підприємства мають надати можливість безперешкодно провести такий аудит. Окрім цього, необхідні звернення будуть направлені до ДП «Укрспирт» та Мінагрополітики.

Теги: Довжоцький спиртзавод, сморід, ПАТ "Агрофірма "Авіс", м’ясокомбінат

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.