Перейти на мобільну версію сайту


08.03.2018

ЗСУНЕТЬСЯ З МЕРТВОЇ ТОЧКИ?

медпросвітаМожливо, медична реформа вже зрушиться з мертвої точки.

Починаючи з 1 квітня 2018 р. усі, хто хоче отримувати медичні послуги, мають укласти угоду з сімейним лікарем. Отже, при першому відвідуванні сімейного лікаря пацієнт має надати таку інформацію: стать, дату народження, номер мобільного телефону та електронну адресу, ІПН, паспортні дані, адресу проживання та реєстрації.

Нововведенням є законопроект №6327 «Про фінансові гарантії на медичні послуги та лікарські засоби», у якому йдеться про те, що пацієнт може звертатися до лікаря саме за місцем проживання, а не реєстрації. Кожен пацієнт має особисто прийти в амбулаторію зі власним мобільним телефоном, на який прийде код, відповідно до якого можна буде завести електронну медичну картку.

Думаю, що багато непорозумінь і вирішення питань, які не враховані при формуванні бази, слід буде ще вирішувати.

До прикладу, як укласти угоду лежачому хворому або тому, в кого ще немає мобільного телефону.

Одночасно з запуском підписної кампанії між лікарем та пацієнтом почне працювати електронна система охорони здоров’я eHealth. Вся інформація про пацієнта буде вноситися через медичну інформаційну систему медзакладу до «Єдиного реєстру пацієнтів». У Кам’янці вже почали формувати перелік лікарів сімейної медицини по дільницях обслуговування, з якими невдовзі можна буде ознайомитися на новоствореному сайті. 

Дещо зміняться функціональні обов’язки лікарів сімейної медицини.

«Головний обов’язок лікаря первинної медичної допомоги – вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії. А також надати невідкладну допомогу при гострих станах і раптових погіршеннях стану здоров’я: високій температурі тіла, гострому і раптовому болю, порушенні серцевого ритму, кровотечі, інших станах, захворюваннях, отруєннях і травмах, що потребують невідкладної допомоги», – пояснює в.о. міністра охорони здоровя Уляна Супрун.

Також послідовно будуть збільшувати перелік обов’язків сімейних лікарів, вони зможуть самостійно проводити обстеження та призначати аналізи для подальшого лікування гострих чи хронічних станів хворого. Направляти до спеціалістів будуть тільки у випадку реальної необхідності.

Загалом до обов’язків лікаря первинної допомоги входить: профілактика захворювань у групах ризику, вакцинація, видача медичних довідок, а також лікарняних листків та видача рецептів за програмою відшкодування вартості ліків «Доступні ліки», серед них і рецепти на ліки для хронічних хворих.

Що одним нововведенням буде те, що всі документи, а також рецепти будуть виписуватися виключно в електронному вигляді.

«Ми починаємо запускати електронну систему охорони здоров’я, в якій будуть електронні лікарняні листи. І ми зможемо відслідковувати, які лікарі кому виписують ці листки. Я гадаю, коли вже буде електронний реєстр та електронна система, буде набагато менше проблем з підробленими листками непрацездатності та їх перепродажем через мережу Інтернет», — повідомила очільниця МОЗ.

Також всі рецепти на ліки будуть в електронному вигляді. І знову ж незрозуміло, як лікарям вчиняти з людьми похилого віку, які в більшості випадків не мають сучасних мобільних телефонів або не вміють ними користуватися.


Теги: медреформа, нововведення до закону

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.