Перейти на мобільну версію сайту


25.07.2014

ЗНЯТИ - НЕ ЗНЯЛИ, АЛЕ ПОКРИЧАЛИ

Учергове в місті протестували проти генерального директора комунального підприємства «Міськтепловоденегія» Валерія Гордійчука. Цього разу ініціаторами акції виступили члени ВО «Свобода» та небайдужі кам’янчани.
На противагу їм біля комунального гіганта зібралися також кам’янчани, працівники цього підприємства, та члени ГФ «Міська варта».
Окрім криків «Геть!» та «Ганьба!» справа далі не рухнулася. Працівники КП «Міськтепловоденегрія» намагалися поснити мітингувальникам, чому насправді в місті гордійчук (3).JPGвстановлені такі тарифи. На їхню думку, це неправда, що вони є завищеними: тарифи встановила Національна комісія відповідно до потреб і розрахунків по конкретному регіону.
Проте люди, практично доведені до зубожіння, не бажали сприймати жодної інакшої інформації. Єдиною їхньою вимогою було зняття керівника підприємства. З цього приводу ініціативна група на чолі з головою громадської ради Валентиною Магілат та представниками від ВО «Свобода» напрацювали резолюцію, яку оприлюднили під час мітинга.
Директор КП «Міськтепловоденергія» так і не вийшов до протестувальників. Останні того дня побували і в міській раді та поспілкувалися з міським головою Михайлом Сімашкевичем. У результаті конструктиву так і не було досягнуто, кожна із сторін конфлікту залишилася при власній думці. Головне, щоб ця думка з початком опалювального сезону не пішла в розріз з роботою комунального підприємства вцілому.
Офіційну позицію КП «Міськтепловоденергія» під час прес-конференції озвучив його очільник Валерій Гордійчук:
- По-перше, ми вважаємо, що це все цинічне використання людей з метою заробляння політичних дивідендів. Ми вже багато разів говорили про те, що ми поза політикою, але нас постійно намагаються туди втягнути.
Політики місцевого штабу вирішили зіграти на емоціях малозабезпечених людей, які справді опинилися у дуже важкій ситуації через зростання цін на всі продукти та комунальні послуги. гордійчук (4).JPGЛюдям справді буде дуже важко. Але грати на цьому - це злочин, адже це посилює розбрат у суспільстві, що зараз дуже на руку агресорам, які розшматовують нашу державу. Хіба Росія зараз не добивається, щоб в Україні був хаос, ворожнеча, щоб посварити брата з братом? Хіба такі акції - це не допомога Росії? Задумайтеся!
Люди виступали проти підвищення тарифів, але ми ще раз нагадуємо, що це компетенція Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Це утверджено законом України. І чи буде Гордійчук директором, чи не буде, від того нічого не зміниться. Тарифи так і будуть заверджуватися в Києві. Тому питання соціального захисту людей - це першочергове сьогоднішнє завдання для держави.
По-друге, виникає питання: «Чого досягнули такою акцією?». Прийшло декілька місцевих «лідерів», які постояли за спинами людей, зробили декілька фотографій, щоб відчитатися за проведену акцію і пішли собі спокійно додому, залишивши обдурених ними людей напризволяще.
Крім того, не може не дивувати плакат: «Руки геть від Мошака» під стінами «МТВЕ». Яке відношення до підприємства має ця особа? Жодного! Окрім того, що ми вказали шановному пану, що в нього та його товаришів зі «Свободи» є чимало боргів перед бюджетом. Тому перед тим, як розпочинати такі акції, потрібно розібратися зі своїм сумлінням.
Зважаючи на все це, ми ще раз і ще раз просимо людей: не дозволяйте маніпулювати собою та грати на ваших особистих проблемах чи емоціях. Більшість з тих, хто прийшли під стіни підприємства, є сумлінними платниками, чесними людьми. Давайте конструктивно підходити до цієї ситуації. Ми відкриті до діалогу, ми готові надати будь-яку інформацію.
Попереду у нас дуже важка зима, ймовірно будуть проблеми з російським газом. Тому зараз треба як ніколи згуртуватися і вистояти у цій непростій боротьбі, а не дозволяти всіляким пройдисвітами наживатися на спільній біді.
У свою чергу, один із організаторів акції, «свободівець» Юрій Яриновський, зауважив, що вдатися до такого кроку їх змусили численні звернення людей з приводу неправомірного встановлення гордійчук (2).JPGтарифів на комунальні послуги.
- Кам’янчани неодноразово зверталися до нас з приводу завищених тарифів, які діють у КП «Міськтепловоденегія» каже Юрій Леонідович. - Саме тому спільно з громадою міста ми вирішили організувати акцію, метою якої було зняття керівника комунального підприємства.
На запитання, чи має «Свобода» альтернативу на заміщення посади керівника комунального гіганта міста, Юрій Яриновський зауважив: «Ми не хочемо висувати нашої кандидатури на посаду, бо це не є наша влада».
На його переконання, боротьба триває, й «свободівці» надалі продовжуватимуть подібні акції.
Міський голова Михайло Сімашкевич не стримував обурання. На цього думку, в цей складний час, коли в країні війна, не варто займатися політичними інтригами та спекуляціями.
- Я вкотре наголошую, що треба міняти саму систему, а не людей, - каже Михайло Євстафійович. - Революція Гідності - ще раз доказ моїх слів, бо люди змінилися, а система залишилась тією ж: не зникло хабарництво, лобіювання, тіньова зайнятість, зарплати в конвертах.
Сьогодні найбільше вражає, що ці люди продовжують і надалі грати в політичні забавки, які зверху їм диктують їхні лідери. Допоки?
Це все відбувається на фоні війни в країні. До мене щодня приходять матері зі сльозами на очах, сини яких виконують свій військовий обов’язок у зоні АТО, громадські організації, які займаються допомогою військовослужбовцям, переселенці, які приїхали до нас зі Сходу. Окрім цього, маємо катастрофічне недофінансування бюджету. Замість того, щоб спільно подбати про всі проблеми, декотрі влаштовують міні-спектакль. Найприкріше, що використовують при цьому простих людей, аби задовольнити вказівки зверху.
Нині стоїть вирішення стратегічно-важливого питання, як пережити зиму в разі нестачі газових запасів, до того ж сьогодні Кабмін прийняв рішення про скорочення використання газу на 30% . Можливо депутати, найманці народу, повинні дбати саме про такі проблеми й допомагати їх вирішувати, а не дестабілізувати ситуацію в місті?
Хотів би, щоб кожен з них поставив собі питання, а що він зробив для міста, окрім підбурювання. Загалом було б добре відновити практику підзвітності своїм виборцям депутатів місцевого рівня, щоб люди бачили і аналізували, кого вони обирали.
Не залишився осторонь від цієї події і лідер місцевого Правого сектору Олександр Кравченко, який цього року першим взявся за спробу зняти з посади Валерія Гордійчука. Тоді мітингувальники, аби привернути увагу громадськості, тимчасово обмежили рух по просп.Грушевського та вул.Франка.
Олександр Кравченко наразі перебуває на сході, тож подію зміг прокоментувати через соціальні мережі: «Ех люди добрі... Прийшли б до мосту, зараз би цього не було. А так вибачте, ви боягузи. Тепер спробуйте самі щось зробити. А ми постоїмо збоку і подивимось».
Багатьох людей цікавило питання, що робить біля КП «Міськтепловоденергія» новостворене громадське формування «Міська варта», ставлення до якого в кам’янчан досить неоднозначне.
- Нас попросили люди, які нам дзвонили на «Гарячу лінію», - зазначив під час розмови заступник командира штабу ГФ «Міська варта» Віталій Добровольський. - Це стратегічний об’єкт (мається на увазі комунальне підприємство - прим.Ред.), тут працює 900 людей. Я не хочу пояснювати. Я стою тут, щоб людям не блокували роботу, щоб був спокій. Завтра буде конфлікт на іншому підприємстві, ми будемо там.
Інформацію, що «Міська варта» зголосилась допомогти в охороні громадського порядку під час мітингу підтвердив і начальник служби сторожової охорони КП «Міськтепловоденергія» Олександр Сікора.

Теги: КП "Міськтепловоденергія", страйк, Валерій Гордійчук, ВО "Свобода"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.