Перейти на мобільну версію сайту


02.06.2017

ЗМІЮ ВІДВЕЗЛИ НА ПРИРОДУ

змія30 травня в дворі біля будинку №12 на вул.Героїв Небесної сотні мешканці помітили змію і повідомили про це оперативну службу та поліцію. Ті, в свою чергу, звернулися до начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Юрія Крилова.

На місце події прибув заступник директора КП «Муніціпальна поліція», старший інспектор Анатолій Тетервак, який хвацько схопив повзуна в руки й не відпускав його поки разом із Юрієм Володимировичем не відвезли й не випустили на природу. Змія встигла обплювати інспектора й дорогою нестерпно смерділа.

Цього дня було ще два випадки появи змій на території міста – у пров.Лагерний (до речі, наступного дня там знову з’явилася змія, можливо, десь є гніздо). Також інспектор виїжджав на вул.Молодіжна. До слова, минулого року Анатолій Тетервак знімав у центрі міста з дерева бджолиний рій.

- Зазвичай змії уникають людей, але ймовірно, через нестачу їжі в лісі, вони поповзли до людських господарств, - розповідає Юрій Володимирович. - Оскільки харчуються змії гризунами, то їх часто можна побачити в підвалах, де вони полюють на мишей.

Нині багато вужів біля водойм, понад річкою вони висять на вербах. Тому потрібно бути обережними, йдучи до водойми, та обов’язково слідкувати за дітьми. У червні вужі почнуть відкладати яйця. Часто для цього вони обирають купи гною чи сміття. Тут є і потрібна вологість, і необхідна температура. У середині літа молоді особини мігрують з господарств. Плазуни не люблять, щоб їх турбували. Побачивши змію в дворі, пан Юрій радить не чіпати її. Краще перечекати, поки вона сама відповзе. Якщо ж вирішили позбутися, треба взяти її на довгу палицю, бажано у вигляді рогача, та віднести подалі до лісу чи до ставка.

Першими змії не нападають. Вони захищаються, лише якщо відчувають небезпеку, адже з отрутою гадюки розлучаються неохоче, оскільки вона, перш за все, потрібна їм для отримання поживи, а вже потім - для самозахисту.

Укус вужа неотруйний, проте є небезпека інфекційного зараження. Дуже рідко укуси гадюк мають смертельні наслідки. - Реакція на укус змії в кожного індивідуальна, - каже сімейний лікар Микола Шуханов. – Потрібно негайно доправити потерпілого в лікарню й надати допомогу на місці.

Потім треба іммобілізувати поранену кінцівку, попередньо знявши з неї зайві речі. Протипоказано припікати, обколювати, розрізати місця укусу. Заборонено накладати джгут. 

- Щодо протизміїної сироватки, то на перший випадок вона у нас є, - зазначив головний лікар міської лікарні Олександр Чернець.

Теги: змія в місті

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.