Перейти на мобільну версію сайту


01.03.2013

ЗИМА-ЛІТО - ХТО КОГО?

У цьогорічному переході на зимово-літній час ніхто вже не сумнівається. Принаймні, про такий крок заявив у соціальній мережі прем’єр-міністр Микола Азаров, зазначивши, що є всі підстави для такого переведення стрілки годинника, адже жодних мітингів чи невдоволень з цього приводу протягом останніх півроку не було.
Отож, хочемо ми цього чи ні, а час йтиме за старорежимним курсом.час.jpg
Нагадаємо, літній час - це місцевий час, який встановлюється на певній території на літній період року. Зазвичай різниться на годину від стандартного часу, прийнятого на цій території.
Перехід на літній час в Україні здійснюється в останню неділю березня о 3-й ранку.
Як зазнчають прихильники переведення стрілки годинника, вигідність запровадження літнього часу зумовлено традицією значно зміщувати час сну відносно темного часу доби: людина прокидається зазвичай на початку світлового дня або невдовзі перед світанком, а лягає спати значно пізніше, ніж заходить сонце. Зсунувши влітку час людської активності на годину назад, отримуємо додаткове світло (а отже, економію електроенергії) ввечері та вранці.
Взимку такий ефект не спостерігається, адже в цей час сонце сходить пізніше за звичний час пробудження людей, і те, що зекономимо ввечері, втратимо вранці. Тож виникає два способи запровадження літнього часу: або вводити його лише на літній період, або залишати такий зміщений на годину час протягом усього року. Другий спосіб ніби й доцільніший, бо не вимагає щорічних клопотів з переведенням годинників, щоправда, тягне за собою суттєвий недолік: узимку потрібно вставати задовго до сходу сонця, а це може бути шкідливим для організму.
Отже, питання зводиться до того, що вважати більш шкідливим і проблемним: переведення годинника двічі на рік чи занадто раннє пробудження взимку...
Варто зауважити, що наша сусідка Росія два роки тому скасувала переведення годинників. Тепер у багатьох місцевостях цієї держави час відрізняється від сонячного приблизно на 2 години протягом усього року. А от Європа й досі щороку переводить годинники взад-вперед. Мабуть, ми теж з Європою...

Теги: переведення годинників

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.