Перейти на мобільну версію сайту


01.01.2016

ЖИТНИЦЮ - ПІД НІЖ?

Бездіяльність влади провокує до аграрного Майдану.

2015 рік завершується страйковою нотою як містечкового, так і всеукраїнського рівня. Минулої п’ятниці чергову ноту протесту тягнули працівники ДП «Нігинський кар’єр». Вони перекрили трасу по Хмельницькому шосе, поблизу учгоспу, в такий спосіб вимагаючи повернути їм колишнього директора Миколу Ткача, якого, на їхню думку, було звільнено незаконно.

У листопаді, відповідно до наказу Мінагрополітики, в.о. директором ДП «Нігинський кар’єр» було призначено Сергія Діденка, проте новоспеченого керівника працівники кар’єру так і не допустили до робочого місця. Наразі тривають судові процеси між колишнім директорм та профільним міністерством.

І поки люди все ще сподіваються на справедливість від влади та те, що до них хоч раз прислухаються, у Мінагрополітики призначають нових керівників. 28 грудня на офіційному сайті міністерства з’явилася інформація про переможців на посади директорів 16-ти державних підприємств. Зокрема, крісло директора ДП «Нігинський кар’єр» strayk(1).jpgдісталося Олександру Коржову, який до призначення працював гендиректором та співзасновником компанії з впровадження енергозберігаючих технологій.

Не на жарт розійшлися аграрії, які страйкують по всій Україні. 28 грудня сільгоспвиробники перекрили дороги державного значення в 11 областях країни, заблокувавши рух транспортних засобів. Люди протестують проти ухваленого Верховною Радою Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходженнях у 2016 році». Цим законом пропонується скасування спецрежиму ПДВ. Однак замість створення прозорої системи його відшкодування, була внесена та ухвалена норма — створення двох реєстрів ПДВ. Фактично, за словами мітингувальників, це позбавляє середніх і малих фермерів, а також їхні об'єднання - кооперативи, можливості вчасно й у повному обсязі отримувати відшкодування ПДВ при експорті всієї продукції, а не тільки зернових і технічних культур.

Закон може призвести не лише до банкрутства сільгосппідприємств, а й їхнього тотального зникнення в тінь. Знищення аграріїв - це не лише втрата робочих місць та експорту, а й знищення українського села.
Обмеження руху - це відчайдушний крок, адже всі інші способи діалогу з владою закінчилися нічим.
У нашому районі мітингувальники зібралися на 298 км автодороги «Житомир-Чернівці», поблизу с.Гаврилівці. Сюди з’їхалися фермери з п’яти районів - Дунаєвецького, Новоушицького, Городоцького, Чемеровецького й власне Кам’янець-Подільського. Два дні безперервних мітингів й рішуче бажання відстояти свої права.

Усі без винятку аграрії налаштовані рішуче, кажуть, якщо влада не дослухається до них, то страйкуватимуть під стінами Верховної Ради. Невже, аграрний майдан?

Теги: страйк, аграрії, ДП «Нігинський кар’єр»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.