Перейти на мобільну версію сайту


12.10.2012

ЖИТТЯ В ДИМУ

Незважаючи на заборону спалювання листя та побутового сміття, люди чомусь і надалі продовжують це робити. Більше того, якщо раніше боялися і палили вночі, то сьогодні... Ранок, обід – це не має значення. Звичайно, найбільше таких проблем у приватному секторі.
Аби хоч якось запобігти цьому явищу, міськвиконком прийняв рішення «Про організацію збору та вивезення опалого листя з території міста». З 8 жовтня до 1 грудня на полігоні ТПВ буде безкоштовно прийматися опале листя від підприємств, установ, організацій та мешканців міста. За виконанням цього рішення слідкуватиме КП «Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом у місті», яка вживатиме дієвих заходів впливу до суб’єктів господарювання, що несвоєчасно прибирають листя з прилеглих територій. За словами директора інспекції Петра Солярика, порушникам i.jpgзагрожує штраф (340-1360 грн для фізичних осіб, 850-1700 грн - для юридичних осіб).
Цікаво, що люди, яким небайдужа екологія нашого міста та здоров’я кам’янчан, не можуть щось конкретно зробити, окрім як посваритися з неслухом закону. Звернення до пожежників, екологів, правоохоронців чи до інших контролюючих служб нічого не дають, бо немає дієвого механізму боротьби з правопорушниками.
Зрозуміло, що біля кожного обійстя контролера не поставиш, отже, для цього варто залучати громадськість, яка б стала помічником у боротьбі за екологію і чистоту в місті. Але для цього необхідно прийняти вольове рішення влади і наділити громадських помічників певними повноваженнями. Є досвід інших міст, де створені екологічні патрулі, й вони успішно працюють.
Варто зазначити, що майже кожен другий українець має алергію на дим, тож спалювання листя і сухої трави послаблює імунітет половини жителів нашої країни.
Кожен, хто спалює листя, отруює себе та навколишніх. При згорянні однієї тонни рослинних залишків, у повітря вилітає близько 9 кг мікрочастинок диму. Разом з ним у повітря потрапляють пестициди, автомобільні вихлопи та радіонукліди, накопичені рослинами впродовж року.
Нерідко разом із листям горить і сміття. Зрозуміло, що це спричиняє ще більш потужне забруднення атмосферного повітря. Ще жахливішою є ситуація з гумою, при згоранні якої утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки. Останні викликають респіраторні захворювання.
Окрім безпосередньої шкоди людському здоров'ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу для природи: з листям згорають корисні комахи, які там зимують, зокрема, сонечка; руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збідніння ґрунту; знищується насіння й коріння трав'яних рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їхнього коріння.
Також спалювання рослинних залишків є прямим порушенням законодавства, а саме: ст.50 Конституції України, статей 9, 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», п.п. 3.6.14., 3.7.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, п.п. 3.6., 6.4.2. Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України, Закону України «Про благоустрій у населених пунктах».
Найкращою і поки що єдиною альтернативою спалюванню листя є компостування. Кожен газда на своєму господарстві може зробити компостну яму. В результаті не буде забруднюватись повітря, а за півроку буде власне безкоштовне добриво.

Теги: спалювання листя

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.