Перейти на мобільну версію сайту


20.04.2018

ЗБЕРІГАТИ, А НЕ РУЙНУВАТИ

нппЗ 1 квітня розпочався нерестовий період, а разом з ним стало більше роботи в природозахисників.

Рейди з виявлення незаконних засобів лову та браконьєрів постійно проводять працівники НПП «Подільські Товтри». Про результати роботи в перші тижні нерестового періоду поговорили з начальником відділу охорони природо-заповідного фонду НПП «Подільські Товтри» Олександром Спасюком.

– Олександре Миколайовичу, як порівнювати з минулим роком, чи зменшилася кількість любителів незаконного вилову в нерестовий період?

– Можемо говорити про значні зрушення в цьому напрямку. Перш за все, варто зазначити, що промисловий вилов риби в межах Дністровського водосховища було заборонено. Постійні рейди, які ми проводили минулоріч, дали свої результати – кількість браконьєрів значно зменшилася.

Незважаючи на погрози, які неодноразово отримуємо, ми не зменшуємо темпів рейдування і цьогоріч, хоч відповідного забезпечення не маємо. За результатами останніх трьох перевірок річок Дністер, Збруч та Смотрич спільно з працівниками поліції та НПП «Хотинський» було виявлено 9 безгоспних сіток, складено відповідні акти про вилучення незаконних знарядь лову. Також затримано одного браконьєра з сітками, на якого складено протокол про адмінпорушення. Загалом за три останніх дні було оглянуто близько 30 км водойм – це річка Збруч від Ісаківців до Ніверки, Бакотська затока, та р.Смотрич біля сіл Смотрич, Шутнівці, Устя.

Крім незаконного вилову риби, обурюють непоодинокі факти захоплення прибережної річкової зони. Цього року річки, навіть мілкі, вийшли з берегів, й підтопили деякі обійстя. Буде виїжджати група, складати акти про порушення, адже люди повинні мати вільний доступ до будь-якого берега річки. Водойми в країні не є чиєюсь приватною власністю, це власність держави.

– До якого періоду діє нерест і чи є місця в нашому районі, де все ж таки дозволений любительський вилов риби?

– У всіх водосховищах Хмельницької області заборонено рибалити з 1 квітня до 9 червня; на річці Дністер зі всіма притоками – з 1 квітня до 10 червня; у всіх інших річках та їхніх кореневих водах – з 1 квітня до 20 травня, а в придаткових – з 1 квітня до 29 червня. 

Всього на Хмельниччині виділили 10 місць для риболовлі в період нересту. Але і в них дозволено рибалити з однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом і лише з берега. Щодо переліку ділянок водойм, де любительське рибальство дозволено в нерестовий період, то в нашому районі він має такий вигляд:
– р.Смотрич в адміністративних межах села Цвіклівці;
– р.Тернавка в селі Врублівці;
– р.Ушиця в межах села Вахнівці;
– р.Мукша в межах села Тарасівка;
– р.Збруч в межах села Збруч;
Нагадую, за незаконне заняття рибним промислом передбачена кримінальна відповідальність за ч.1 ст.249 ККУ. Відповідно порушнику світить штраф від 1700 грн та більше. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину, незалежно від її розміру, нараховується розмір завданої шкоди. Наприклад, за одного товстолоба необхідно буде заплатити штраф у 255 грн, карася – 17 грн, щуку – 340 грн.

– Минулого тижня у с.Кадиївці розгорівся скандал щодо незаконного пошкодження прибережної смуги річки Жванчик. Активісти заявляли, що Ваші працівники займаються бездіяльністю. Як прокоментуєте цю ситуацію?

– Ми мали розмову з тими активістами, і їхня позиція виглядає не інакше, як піар. Жодних конкретних дій ними не було зроблено. Наша служба склала протоколи про порушення, які направили на розслідування в поліцію та екологічну інспекцію. Представники фірми, яка здійснювала там діяльність, поки що не надали нам жодних документів на проведення робіт. У першу чергу, вони повинні були мати висновок екологічної експертизи та дозвіл на виконання днопоглиблювальних робіт. Узагалі, яка може бути робота в нерестовий період на берегах річки? Ми повинні дбати про збереження екосистеми, а не руйнувати її. Працівники НПП «Подільські Товтри» постійно стоять на сторожі дотримання природоохоронного законодавства на підконтрольній території. Звертаємося до всіх з проханням допомогти нам у цьому: якщо ви побачили порушення природоохоронного законодавства, повідомляйте інспекторів НПП або поліцію. Тільки спільними зусиллями ми збережемо природу!


Теги: нерест, НПП "Подільські Товтри"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.