Перейти на мобільну версію сайту


06.07.2012

ЗАРУЧНИКАМИ ЦЕРКОВНИХ ЧВАР СТАЛИ КАМ’ЯНЧАНИ

Конфлікти у місцевій Українській автокефальній православній церкві (УАПЦ) відбуваються тривалий час. Сьогодні тут теж неспокійно.
Після того, як отець Адріан став єпископом, на його місце служити в церкві Богоявлення Господнього (приміщення Консисторії) прислали отця Валерія. Та це чомусь не сподобалося отцю Ігорю, колишньому настоятелю цієї церкви. Частина прихожан пішла за отцем Ігорем на мікрорайон Жовтневий (вул.30 років Перемоги), де виділена земельна ділянкаУАПЦ на будівництво храму (УАПЦ).
Увесь червень то одні, то інші збивали замки на вагончику й воротах огорожі навколо майбутньої церкви. Апогею конфлікт досяг 1 липня. Прихожани, які пішли за отцем Ігорем, прийшли на недільне Богослужіння, однак потрапити на огороджену територію не змогли. Отець Валерій, якого призначили сюди адмініструвати (отримав відповідний наказ від єпископа Адріана), не пускав їх на територію. Розлючений натовп жіночок поважного віку почав виливати на «не чужого» священика всю свою лють. Вперше почула, що віруючі люди у неділю біля святині обзивають іншу людину, та ще й священика: «чорт», «біс», «хвостатий», «рогатий». Були такі фрази та слова, які просто не витримають жодної цензури.
Жінки кляли всіх, хто їм не до вподоби. Виходить, щойно нагрішили і тут же пішли відмолювати гріхи?!
Раптом перед ворітьми з’явилося п’ятеро чоловіків спортивної тілобудови. Вони сказали, що теж прийшли на недільну службу. Несподівано поза плечима парафіян намалювався ще один молодик і швиденько почав перекусувати гострозубцями дротяну огорожу. На запитання правоохоронців: «Що Ви робите?», він відповів: «Дуже хочу потрапити на службу». Щоправда, здається, він і не збирався заходити на територію, але жінки його затягнули. Мовляв, щоб міліція хлопця не чіпала.
Отець Ігор і ще один чоловік у сонцезахисних окулярах розпочали Богослужіння. Невідомий священик щоразу метушився та сварився на тих, хто фотографує.
Цікаво, що напередодні до міськвідділу міліції надійшло прохання від отця Ігоря про забезпечення охорони громадського порядку під час Богослужіння. Правоохоронці прибули на місце конфлікту. Та чомусь жінки звинувачували міліціонерів у тому, що вони не допомагають їм пройти на територію майбутнього храму. Говорили, що, нібито, отець Валерій підкупив міліцію. Напевне, парафіяни не розуміють, що у функції міліції не входить робити прохід тим чи іншим, вони лише відповідають за громадський порядок. Лише суд може винести рішення, а судовиконавці забезпечити його виконати.
От і виходить, пани чубляться, а у мужиків лоби тріщать. Парафіяни, як одного табору, так і іншого, відстоюють своє право на духовні потреби. Проте, бійкам і скандалам у церкві не місце. Паства повинна смиренно молитися і, якщо на стороні священика правда, то Господь за ним стане. Священик не воїн Божий, а його слуга, який повинен бути смиренним і нести віру в серця мирян, а не розбрат. Хто в цій ситуації правий, а хто ні, має розібратися церковне керівництво, а священик мусить йому підкоритися.

ДЛЯ ДОВІДКИ: отець Ігор (Герій) 6 років проводив служіння у церкві Богоявлення Господнього. Він зібрав паству, заклав фундамент церкви на вул.30 років Перемоги. Проте «за поведінку і життя несумісне з гідністю священика» йому заборонили священнослужіння у УАПЦ. Про що є Указ Помісного собору УАПЦ. Також є указ від 12 жовтня 2011 р. та благословення архієпископа Харківського і Полтавського Ігоря (Ісаченко). В ньому зазначається: «задля порятунку від участі в церковному розколі» Ігоря Герія залишити настоятелем парафії Богоявлення Господнього.
Разом з тим указом єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського Адріана в цю ж парафію призначено адміністратором Консисторії (єпархіального управління) УАПЦ ієрея Валерія (Коваленка). Він має продовжити будівництво храму.

Теги: УАПЦ, церква, скандал

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.