Перейти на мобільну версію сайту


07.08.2015

ЗАЛІСЬКИЙ ІНТЕРНАТ: КОМА ЧИ КРАПКА?

55 років проіснувала Заліська спеціалізована школа-інтернат. Тут навчаються діти з вадами розумового та фізичного розвитку з усієї області. Система навчання і виховання дітей у школі спрямована на здійснення комплексної реабілітації через взаємопов’язані між собою напрямки роботи: педагогічна, психологічна, соціальна, трудова та медична реабілітація. З учнями проводяться спеціальні заняття: психокорекційні, розвитку мовлення, соціально-побутового орієнтування, ритміки, лікувальної фізкультури тощо.  Профілюючим предметом є трудове навчання: діти освоюють ази сільськогосподарської праці, швейної Заліська школа-інтернатсправи, вишивки, в’язання. Це допомагає школярам у подальшому виборі життєвого шляху.

Навчальний заклад має обласне підпорядкування, та останні кілька років усе частіше почали ширитися чутки про його закриття, мовляв, кошти з держави використовуються неефективно.

Два роки тому колектив школи навіть написав відкрите звернення до народних депутатів з проханням допомогти й врятувати заклад від закриття, адже відповідне рішення тоді готувалося на сесію обласної ради. Інтернат вдалося відстояти, а трудовий колектив отримав другий шанс довести, що така школа має право на існування саме в Заліссі Другому. На той час у школі навчалося 56 діток, віком 6-18 років із Кам’янець-Подільського, Дунаєвецького, Чемеровецького районів.

Минуло два роки, та колектив навчального закладу так і не спромігся довести, що школа потрібна області. За цей час кількість діток із півсотні зменшилася до двох десятків. Хоч чиновники місцевого рівня ще донедавна запевняли, що будуть відстоювати право на життя цього інтернату, та дійсність виявилася суворою. Правду ніде діти - сьогодні утримувати цілісний майновий комплекс, а це близько 14 га землі, трохи більше двох десятків учнів і стільки ж вчителів за державні кошти - суцільне марнотратство.

20 серпня на сесії облради розглядатимуть питання щодо передачі цього об’єкту в комунальну власність районної громади.
- Проект рішення «Про припинення діяльності Заліської спеціальної загальноосвітньої школи-
інтернату шляхом ліквідації» вже підготовлений на розгляд обласних депутатів 20 серпня, - коментує голова районної ради Микола Жоган. - Кам’янець-Подільська районна рада відповідним рішенням від 23 липня надала згоду на прийняття у спільну власність територіальних громад Кам’янець-Подільського району цілісного майнового комплексу Заліської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат» у зв’язку з відсутністю учнівського контингенту та оптимізацією освіти. Ми постійно говоримо про ефективне використання матеріальних ресурсів, варто вже взятися до конкретних справ.

Микола В’ячеславович переконаний, що після закриття навчальний заклад не стоятиме пусткою. Навпаки, в районі планують розумно розпорядитися отриманим на баланс майновим комплексом.

- Плануємо на цій базі створити реабілітаційний центр для учасників АТО, думаю, держава допоможе нам у вирішенні цього вкрай важливого питання, - додав голова райради.

Теги: Заліська спеціалізована школа-інтернат

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.