Перейти на мобільну версію сайту


14.06.2013

ЗАКОН ПРО КОМЕНДАНТСЬКУ ГОДИНУ ВЖЕ ДІЄ

Щоправда, поки що на папері...
5 червня прес-служба Президента України Віктора Януковича повідомила, що Глава держави підписав закон про внесення змін до порядку перебування дитини в закладах громадського харчування та сфери розваг у нічний час. Верховна Рада ухвалила його ще 16 травня.  
Відповідно до закону, дітям віком до 16 років забороняється з 22.00 до 06.00 перебувати в закладах, у яких проводиться діяльність у сфері розваг, та закладах громадського харчування, якщо їх не супроводжує хоча б один із батьків чи інший законний представник дитини.
Також закон зобов'язує власників і посадових осіб розважальних закладів та закладів громадського харчування не пускати у такі заклади з 22.00 до 06.00 дітей до 16 років, яких не супроводжують комендант1.jpgбатьки чи інші законні представники, надаючи їм право вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.
За порушення закону на власників закладів очікує штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 грн). У разі повторного порушення протягом року штраф збільшиться від 850 до 1 тисячі 700 грн.
Закон набув чинності 8 червня 2013 року.
Можливо, для декого ця інформація стане шокуючою, але така норма вже багато років поспіль діє майже в усіх європейських країнах та США. Що ж до України, то регіональні «комендантські» години періодично запроваджуються місцевою владою. Зокрема, такі речі можна було спостерігати у Львові, Тернополі, Кіровограді, Черкасах, Сімферополі, Житомирі, Ялті. Напевно, саме досвід цих міст підштовхнув народних обранців до ухвалення відповідного закону для всієї території держави.
комендант2.jpgТа одна справа – підписати закон, і зовсім інша – його виконувати... Для власників розважальних закладів це нововведення, мов ніж у серце. Що й казати, у самому розпалі шкільні канікули, старших підлітків від нічних розваг хоч за вуха відтягуй. А тут на тобі – замість того, щоб підраховувати шалені прибутки, дітлахів мусиш гнати у шию.
У нашому місті є декілька улюблених місць відпочинку учнів старших класів. В один з них ми й завітали, прихопивши із собою новоспечений документ від Президента. Прочитавши його, власник закладу махнув рукою.
- Хіба мало у нас всіляких законів приймається, - сказав чоловік. – Якби ж то вони виконувалися. Самі розсудіть: про цей закон стало відомо ще 5 червня. А нині вже 12-те, і поки що ніхто з контролюючих органів нам не повідомив про його існування. Якщо будуть перевірки, то ми, звичайно, не пускатимемо підлітків до нашого закладу. Але, на мою думку, щоб був порядок, то й батьки мають бути на своєму місці. Чому вони не цікавляться, де їхні діти проводять час, звідки в підлітків гроші на розваги? Хіба не рідні мама й тато, дід та баба сунуть у дитячі кишені «п’ятдесятки» і «сотки»?
А й дійсно, чому власники розважальних закладів ні сном ні духом не відають про новий законодавчий документ? Про це ми запитали начальника СКМСД міськвідділу міліції Юрія Плюту.
- Так саме, як і Ви, про це нововведення я дізнався з центральних ЗМІ, - говорить Юрій Михайлович. – Наразі наша служба не отримала офіційного повідомлення. Як тільки надійдуть відповідні роз’яснення, ми одразу ж попередимо про відповідальність  власників розважальних закладів і закладів громадського харчування. Також інформативно-профілактичну роботу через місцеві ЗМІ буде проведено для дітей до 16 років та їхніх батьків.
А чи чули про новий закон власники сільських «забігайлівок»? Що не кажіть, а саме через їхні двері лежить стежка до дискотеки у клубі.
- Подивіться, що написано у тому папері: «Дітям віком до 16 років забороняється... перебувати в закладах...». А про заборону перебувати біля (!) закладів не сказано, - підмітила кмітлива власниця одного із сільських шинків.
Дійсно, у літню пору навколо кафе та барів, немов гриби після дощу, повиростали невеличкі столики. Саме вони стали улюбленими місцями відпочинку сільських підлітків. Невже цинічне зауваження цієї шинкарки поставить крапку у дотриманні букви закону?
- 2013 року з ініціативи сектору кримінальної міліції у справах дітей було дано запити головам сільських і селищної рад щодо встановлення заборони появи неповнолітніх у нічний час у закладах громадського харчування без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, - пояснює начальник СКМСД райвідділу міліції Василь Стасенко. – Більша частина сільських голів з відповідальністю поставилися до наших запитів, однак були й байдужі. Згідно з новим законом, тепер усі голови сільських рад будуть зобов’язані реагувати належним чином. Наша служба защораз проводитиме рейди у сільській місцевості в нічний час та виявлятиме правопорушників.
... Якщо чесно, це один з небагатьох законів, який дійсно може покращити ситуацію у боротьбі з дитячим алкоголізмом, наркоманією і тютюнокурінням (бо ж дітлахи приходять у бар не по компот). Та наскільки легко його виконати? Молоді, старшій 16-ти, доведеться ходити у заклади відпочинку з паспортами. Вранці бармени змітатимуть ті паспорти у совки, щоб після обіду повернути «прочуняним після вчорашнього» хлопцям та дівчатам. А ще власникам закладів треба буде ставити при вході людину, яка би перевіряла посвідчення особи. Одним словом, незручності для власників нічних закладів відпочинку гарантовані. От тільки не зрозуміло, чому від такого нововведення страждають тільки вони? А як же підлітки та їхні батьки? Чому законом не передбачено покарання й для них? Зрештою, хіба не батьки мають відповідати за те, де перебувають їхні неповнолітні діти уночі?

Теги: комендантська година

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам.
Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.