Перейти на мобільну версію сайту


02.08.2019

З ХІРУРГІЇ ВІДРАЗУ У «ВИШЕНЬКИ»

ритуалДо редакції зателефонували обурені пацієнти хірургічного відділення і запитали: «Ми що вже лежимо в «Центрі ритуальних послуг»? Сьогодні вранці на приміщенні міської лікарні вже повісили таку вивіску. Це щоб хворих з третього поверху відразу зносили вниз і у «вишеньки».

І ми дійсно пересвідчилися, що такий напис на приміщенні лікарні (історична будівля земської лікарні) вже є. Це приватна структура, яка надаватиме танатологічні послуги. Так записано в призначені орендованого приміщення.

Для довідки: Танатологія, смерть – незворотна зупинка життєдіяльності організму як природний кінець існування всякої живої істоти, зокрема людини, або через ушкодження організму несумісне з життям.

Приміщення для розміщення цього центру надано рішенням виконкому. І зрозуміло, як і хто його протягнув із членів виконавчого комітету. І як це питання було завуальоване. Ми зустрілися з людиною, яка ідею створення «Центру ритуальних послуг» здійснила. Приватний підприємець розповіла нам, що тут має проводитися лише санітарно-гігієнічна обробка тіла померлих (помити, побрити, одягнути). Тут же є зал для прощання родичів з померлими. А також можна буде придбати супутні товари для поховання. 

– Є домовленість, що померлих у лікарні за згодою родичів поміщатимуть теж тут і безкоштовно, – розповідає підприємець. – У такий спосіб ми ще й розвантажимо міськрайонний морг. Але такі процедури ми проводитимемо лише зі старшими людьми, які померли природньою смертю, і тут розтини ніхто проводити не буде. У подальшому планується придбати холодильник для зберігання тіл померлих.

Такий Центр у місті вже давно конче потрібний. Бо ж є випадки, коли людина десь помирає і в квартиру на дев’ятий поверх нашими сходовими маршами нереально її занести. А тут тобі й підготують до ритуалу і попрощатися можна. Бо ж наші окремі підприємливі лікарі, використовуючи службове становище, знайшли вихід для своїх знайомих і користуються старим приміщенням моргу, який витурили з того ж приміщення земської лікарні. І вже тут проводять похоронні ритуали.

Крім того, для розміщення «Центру» могли би знайти інше місце. Вже колись виділялися гроші на будівництво навпроти моргу «Ритуального бюро» і його навіть збудували, але згодом щось пішло не так.

P.S. На час виходу газети вивіску з фасаду будівлі зняли.


Теги: хірургія чи «Центр ритуальних послуг»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.