Перейти на мобільну версію сайту


06.09.2019

ЯКЩО ШУМИТЬ І СМЕРДИТЬ

ремонтМи проживаємо в будинку, де сусіди постійно роблять ремонти і у нас завжди шум та сморід від фарби. Ми розуміємо, що ремонт житла потрібно проводити, але ж як нам бути? У нашому будинку сім під’їздів і хто що хоче, те й робить, а ще й за вікнами незабаром проводитиметься будівництво. Знову шум, бруд і пил. Крім того, кілька років тому збудували дорогу, якою проїхати було нереально, ми усі дуже раділи, але проводилося будівництво на Васильєва, 5 і асфальтове покриття у окремих місцях почало руйнуватися від важких будівельних автомобілів та різної спецтехніки. Тоді на асфальт було нанесено багато багнюки, яку будівельник й досі не спромігся не те, що змити, але й просто змести. Далі знову піде великовантажний транспорт, дорогу зруйнують, про тишу і чисте повітря нам теж доведеться забути. Про це телефонували мешканці вулиці Васильєва. 

Право на тишу гарантується кожному громадянину згідно ст.24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Ці права закріплено й у правилах благоустрою міста, де прописано часові проміжки та дні, коли не можна порушувати тишу, та відповідальність за порушення.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ
У нічний час, з 22:00 до 08:00, забороняється співати, кричати, вмикати музику чи здійснювати іншу діяльність у житлових приміщеннях, у дворах жилих районів, у парках та інших громадських місцях, що спричиняє надмірний шум та може заважати навколишнім. З 21:00 до 08:00 у робочі дні та в будь-який час протягом вихідного чи святкового дня заборонено проводити ремонт без погодження з мешканцями прилеглих будинків, житлових приміщень.

Рівень допустимої гучності визначено Державними санітарними нормами допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови.

Інстанції або служби, куди можна звернутися для вирішення питання із постійним шумом на будівельному майданчику: виклик поліції, звернення до органу місцевого самоврядування, звернення до Держспоживслужби.

СТИХІЙНЕ ЛИХО
Що ж стосується ремонту в квартирах, то хто з нас хоч раз у житті не робив ремонт у своєму житлі? Це «стихійне лихо» не обійшло своєю увагою жодного власника житла. Але, якщо ремонт робить сусід? При цьому цілодобово, незважаючи на час доби та святкові і вихідні дні, коли вам хочеться відпочити, а домовитися із ним неможливо? Як у такому випадку захистити своє право на тишу?

У такому випадку на захист вашого права на відпочинок та тишу покладено теж закон «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», жилі будинки і прибудинкові території належать до захищених об'єктів. Окрім згаданих вище правил, які направлені на захист людей, є винятки. Наприклад, особа, яка проводить роботи, що викликають значний шум, може не дотримуватись вказаних вимог виключно у випадках якщо: шум із квартири не поширюється за межі квартири. Якщо проводяться роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварій та інших надзвичайних ситуацій або припинення (попередження) правопорушень та в інших випадках за рішенням місцевої влади.

Якщо мирним шляхом вам не вдається домовитись із сусідом щодо додержання вимог дотримання нормативів тиші, тоді є можливість притягнути таку особу до відповідальності. Кодексом про адміністративні правопорушення в Україні (стаття 182) передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, у вигляді попередження, як мінімум, та штрафу від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А якщо порушник повторно протягом року здійснить таке ж порушення, то штраф буде значно більшим – від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів порушення тиші.

Для того, щоб притягти сусіда до відповідальності, необхідно, щоб на нього було складено протокол про адміністративне правопорушення посадовою особою поліції. Тому, якщо вам не вдалося мирним шляхом захиститись від сусідського шуму, сміливо викликайте працівника поліції за тел. 102, який має зафіксувати факт такого порушення та скласти протокол, який буде правовою підставою до подальшого покарання порушника тиші. Тим самим ви зможете законним шляхом захистити своє право на відпочинок, тишу, і скоріш за все, ваш сусід-порушник перед початком ремонту діятиме з урахуванням ваших фізичних потреб та не буде порушувати громадської тиші. Але ж ніхто не хоче псувати стосунків із сусідом, тому й просто на кухні чи під під’їздом один одному скаржаться на свої біди. А якби хтось у вашому будинку вже відповів за законом, тоді б навчилися чути й поважати один одного.

ремонт-1Отже, як не стати порушником?

Якщо ви плануєте ремонтувати житлову площу, то краще не чекати приходу незадоволених сусідів або ще гірше – поліції, а попередити можливе відвідування заздалегідь. Варто налагодити контакт із власниками сусідніх квартир. Адже у ваших інтересах, щоб люди не прийшли скаржитися на голосні звуки, тоді й візит поліції буде виключений.

Якщо вдасться полюбовно домовитися із сусідами, то не потрібно турбуватися й про кількість децибелів, виданих будівельною технікою. До того ж після згоди мешканців не доведеться терзати себе сумнівами, чи можна в Україні робити ремонт у суботу або в інший вихідний. Треба перед початком робіт повідомити мешканців про майбутні незручності та про час появи голосного гулу. Це дозволить запобігти невдоволенню сусідів і зберегти з ними гарні стосунки. Період, від якої й до якої можна робити ремонт, залежить від дня тижня й населеного пункту, тому що в окремих містах правила регламентуються місцевою радою. Гучність звуку у світлий час доби має обмеження, що становить 55 децибел.

СМОРІД
Але окрім шуму під час будівництва та ремонтів помешкань ще й виникає сморід, який просочується в квартири через вентиляційну систему чи відчинені вікна.

«Цей запах якийсь токсичний – то головні болі були, то запаморочення, то нудота, то неможливо було дихати. Навіть таргани у сусідньому розпліднику загинули», – обурюються мешканці.

За їхніми словами, два дні в оселі, де триває ремонт, ніхто не з'являвся. Працівники ЖЕКу на це відреагували ніяково. Мовляв, то ж люди роблять ремонт. Виявилося, що сусіди фарбували щось емаллю, потім наглухо зачинили квартиру і пішли. У смердячій квартирі відбулося накопичення випарів фарби, яке пішло по вентиляційному каналу, оскільки квартира була розташована на нижньому поверсі. Себе сусідам було шкода, а ви решта труйтеся.

І в цьому випадку потрібно запастись документами. Для початку викликати поліцію, щоб зафіксувала претензію, потім викликати Держпродспоживслужбу, щоб теж склали акт. Також потрібні будуть записи лікаря про стан здоров’я постраждалих, а вже потім і до суду можна позиватися.

Окрім того, ще буває сморід з підвалів через вентиляційні шахти. Запах з вентиляції – проблема, з якою зіштовхується більшість жителів багатоквартирних будинків. Вентиляція відповідає за повітря в будинку, яким ми дихаємо. Її завдання в тому, щоб залучати в приміщення чисте повітря і видаляти відпрацьоване. При правильно працюючій системі її робота непомітна, але коли з’являється неприємний запах, то це означає, що система дала збій і необхідно розбиратися в причинах і усувати їх. Але в наших багатоповерхівках, напевне, ніхто про вентиляцію й не дбає.

Причини неприємного запаху вентиляції:
– засмічення в вентиляційному каналі, яке заважає повітрю циркулювати, застоюється через накопичення пилу, сміття і жиру. Дуже часто така проблема виникає через залишене будівельне сміття у вентиляційній шахті.
– часткове руйнування вентиляційного каналу. Руйнування часто відбуваються в даху, горищі або технічному поверсі. Частіше така причина в будинках старої споруди.
– порушення герметичності. У будинках нової споруди причиною є помилка будівельників. Неприємний запах з вентиляції нерідко з’являється після того, як ваші сусіди зробили собі ремонт. При капітальному ремонті люди часто руйнують вентиляційний канал, щоб збільшити корисну площу квартири. Деякі громадяни взагалі відведення приєднують в сусідський канал, тим самим створюють незручності сусідам. При установці витяжного вентилятора сусідами в будинках старої споруди всі неприємні запахи будуть доноситися до вас. Це пов’язано з тим, що в тих будинках не передбачена можливість установки такого устаткування. Встановлювати його можна лише в разі індивідуального каналу в кожній квартирі будинку, що є нерентабельним і неможливим, тому що далеко не всі мешканці хочуть займатися цим питанням.

У будинках старого фонду існує проблема неправильної роботи вентиляційних каналів. Вони часто поєднані з димоходами, воздуховодами і частково вже зруйновані. Відповідно їхня робота не злагоджено і має безліч вад, які на собі відчуває кожен житель. Пристрої системи відведення повітря проектувалися тоді, коли сучасні технології були ще невідомі.

У каналах часто розростається цвіль і грибок, бо в холодні місяці в повному обсязі вдома і технічні об’єкти добре опалюються і з’являються сторонні запахи. З цим необхідно боротися, звертаючись до ЖЕКу або приватну компанію, що управляє, яка закріплена за вашим будинком. При своєчасному догляді й обслуговуванні проблему можна ефективно усунути. Перепади температури повітря на вулиці і в будівлях призводять до утворення конденсату. За його причини в холодний період року утворюється полій. Це призводить до часткової або повної закупорки вентиляційних каналів.

Бувають ситуації, коли при справній вентиляції все одно залишається неприємний запах в приміщенні. Це пов’язано з поганим припливом свіжого повітря. Недостатня подача повітря гальмує і видалення старого повітря з дому. Ще кілька десятків років тому люди і не підозрювали про існування цієї проблеми, оскільки в будинках були встановлені дерев’яні вікна та двері, а сьогодні пластикові вікна знаходяться на піку популярності, а вони не пропускають свіже повітря.

У вікнах з дерева з часом виникали щілини і отвори, через які вільно надходило чисте повітря і провітрював приміщення навіть при закритих дверях. Сучасні пластикові вікна дуже герметичні і вони не пропускають повітря з вулиці. У цьому є як переваги, так і недоліки. Тому рекомендується щодня кілька разів провітрювати приміщення незалежно від температури на вулиці. Якщо такої можливості немає, то необхідно встановити спеціальну систему припливної вентиляції на кухні і в санвузлі.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ?
Якщо смердить вентиляція в туалеті, то, в першу чергу, необхідно з’ясувати причину. Для цього можна перевірити тягу за допомогою серветки. Заходимо в ванну кімнату і підносимо серветку до грат вентиляції. Якщо вона притягується, то робота проходить справно, а якщо ні, то необхідно відкрити вікна. Повторити експеримент. У такій ситуації серветка притягнула до грат? Якщо так, то недостатній приплив повітря створює проблему. Якщо цього не відбулося, то несправність у витяжці і необхідно викликати майстра. Експеримент підходить для прохолодної не спекотної погоди.

РЕВІЗІЯ ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ КАНАЛІВ
Будь-яка управлінська компанія або міський ЖЕК, згідно з регламентом, повинні мінімум 1 раз на рік проводити перевірку вентиляційних каналів. При наявності в будинку газу, перевірка проводиться 1 раз у 6 місяців. Це робиться в літній і зимовий періоди. Якщо виявлені неполадки, то газ перекривають до усунення всіх дефектів, так як це небезпечно для життя кожного мешканця. Пам’ятайте, вентиляцію в багатоквартирному будинку забороняється самостійно обслуговувати, удосконалювати і ремонтувати. Всі дії, спрямовані на цю справу, повинні бути затверджені комунальними службами, які обслуговують ваш будинок. Для цього необхідно звернутися в керуючу компанію з відповідною заявою.

ПРИПЛИВНИЙ КЛАПАН
Після того, як більшість людей поміняли дерев’яні вікна на герметичні пластикові склопакети, природна вентиляція практично віджила себе. Циркуляція повітря при закритих вікнах практично не відбувається, що погано позначається на мікрокліматі приміщення і його провітрюванні. Якщо ви не відкриваєте вікна щодня по кілька разів для провітрювання, то рекомендується установка припливного клапана.

Якщо ви вперше зіштовхуєтеся з проблемою неприємних запахів з вентиляції, то рекомендуємо не витрачати час і сили даремно, а відразу викликати професіоналів своєї справи. Вони проведуть діагностику і виявлять реальну причину проблеми, а потім грамотно усунуть її. У першу чергу, зверніться в керуючу компанію і поговоріть про проблему. Якщо це не дасть результатів, то починайте пошуки приватних фахівців.

БАГНЮКА
Що стосується розвезення багнюки з будівельних майданчиків, то це суцільне неподобство і воно є в нашому місті. Будівельники повинні мити колеса технологічного транспорту, щоб він на вулиці міста не розносив грязюки і не створював бруду. На жаль, в міському бюджеті на утримання доріг грошей немає, тому якщо є у когось такі факти, слід викликати поліцію чи комунальників. І тоді будівельник-порушник відповість за законом. Тобто на нього буде накладені штрафні санкції.

Теги: шум під час ремонту, поради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.