Перейти на мобільну версію сайту


02.08.2013

ЯК НАШИМ ДІТЯМ ВЛАШТУВАЛИ ОЗДОРОВЛЕННЯ

Днями в редакцію нашої газети звернулася обурена мама, дитини якої мала відпочивати в дитячому оздоровчому таборі (ДОТ) «Альбатрос» (с.Рибаківка Миколаївської області), а потрапила в ДОТ «Добро». Але саме «Альбатрос» виграв тендер на оздоровлення міських дітей на морі за державний кошт.
Узагалі, ситуація із проведення відповідного тендеру виглядає доволі дивною. Перший тендер, який мав пройти навесні, чомусь не відбувся. Кажуть, що ніхто не виявив бажання брати в ньому участь. Зрештою, коли діти з нашого району вже відпочивали, в місті лише взялися за проведення тендеру. Його виграв ДОТ «Альбатрос», запропонувавши найнижчу ціну на путівку - 95 грн за день перебування дитини. Інші оздоровчі заклади пропонували ціну 120-150 грн за добу (Прим. Ред. - зазначимо, що на цьогорічне оздоровлення дітей на морі було виділено 138 тисяч 400 грн на 100 путівок).

ІЗ «АЛЬБАТРОСА» - В «ДОБРО»
Зрозуміло, що коли найменша вартість, то можна оздоровити якомога більше дітей. Проте, напевне, окрім низької ціни, нашим посадовцям слід було би поцікавитися, у яких умовах житимуть діти, чим харчуватимуться, хто за ними доглядатиме тощо. Проте, цього, швидше за все, не відбулося.
6 липня в супроводі двох керівників 33 дітей з багатодітних родин, сиріт та інвалідів вирушили за призначенням. З окремими дітьми поїхали батьки. Усі дуже здивувалися, коли приїхали в Рибаківку, минули ДОТ «Альбатрос» та опинилися в ДОТ «Добро». Лишень діти з’явилися на подвір’ї табору, як його керівник з обуренням сказав: «А ми Вас не чекали!». Як згодом пояснив керівник ДОТ «Альбатрос» Валерій Черниш, у нього немає вільних місць для дітей з Кам'янця-Подільського, тому що наше місто останнім виграло тендер на оздоровлення дітей (!). Коли ж батьки, що супроводжували дітей, почали активніше цікавитися цим питанням, то рівно через два дні, 8 липня, на воротах ДОТ «Добро» була вивішена табличка, на якій було написано, що це ДОТ «Альбатрос». За словами працівників ДОТ «Добро», їхній табір - це філія ДОТ «Альбатрос».

ЗАМІСТЬ ОЗДОРОВЛЕННЯ - ШОК!
Обурені тим, що сталося, умовами перебування і безвідповідальністю кам’янецьких посадовців, батьки дітей забили на сполох. Вони звернулися із колективною вимогою до правоохоронних органів і міської влади:
1. Просимо розібратися у причинах, чому ДОТ, що не відповідає жодним умовам проживання, відпочинку та оздоровлення, брав участь у тендері на оздоровлення дітей.
2. Просимо захистити права дітей і покарати тих, хто недобросовісно надає подібні послуги, краде державні кошти та кладе собі до кишені за рахунок відпочинку та оздоровлення дітей.
3. Просимо міську владу сприяти у виділенні грошової компенсації з боку ДОТ «Альбатрос» і ДОТ IMGP0849.JPG«Добро» дітям, що були на відпочинку та оздоровленні у ДОТ «Добро» з 6 по 20 липня 2013 року (за неналежним чином надані послуги та моральну компенсацію за спричинену шкоду).
4. Просимо надалі при організації та оздоровленні дітей відповідальних осіб здійснювати перевірку у таборах відпочинку, які беруть участь у тендері.
Ось, що про цю поїздку нам розповіли батьки, які повернулися разом з дітьми після такого «оздоровлення»:
- Ми були шоковані! Коли тільки приїхали і завели дітей у їдальню, на них чекала холодна вечеря. Діти, звичайно, відмовилися її їсти. Щоправда, цим фактом персонал особливо не переймався. Лише о 21.30 на другу вечерю дали йогурт і печиво.
Абсолютно не були готові до прийому дітей будиночки. У половини з них були відсутні лампи освітлення, не відчинялися вікна, що в умовах спеки та ще й стін, обшитих пластиком, є вкрай необхідною умовою. В окремих будиночках не зачинялися двері, не було запасних ключів. До прикладу, хтось із наших дітлахів загубив ключі й не міг відчинити двері, то працівник табору наказав іти на ринок і відкупити замок.
Нам повідомили, що в будиночках має прибирати прибиральниця, натомість цей обов’язок чомусь ліг на плечі дітей. Крім того, за час відпочинку постільна білизна жодного разу не змінювалася.
Годували дітей просто жахливо та бридко! Меню не було адаптоване для дитячого харчування. Риба з мілкими кістками... м'ясо в більшості випадків було настільки жорстким, що його важко було жувати навіть дорослому. Діти змушені були купувати в магазині «Мівіну» й інші харчі. На полуденок дітям давали по 1 вафельні цукерки або пакетик халви. Діти не наїдалися, тож постійно IMGP0851.JPGскаржилися на голод.
У перші дні відпочинку взагалі не давали овочів та фруктів. Керівництво табору мотивувало це відсутністю коштів. Батьки щодня піднімали це питання, і аж на п'ятий день на столах з'явилися огірки, помідори та яблука. Усього було потроху, про що ми неодноразово повідомляли директорові табору.
Окремої уваги заслуговує персонал їдальні. Коли почався заїзд, у їдальні працювали діти з числа відпочиваючих, а саме, з Мукачівського інтернату. Дітям по 12-16 років. Звичайно, ніяких офіційних трудових стосунків з ними не було укладено. Одного разу мама, яка підійшла попросити чисту ложку, побачила, як дівчинка розкладає вермішель на тарілки просто руками. З цього приводу батьки влаштували скандал, і через декілька днів на кухні та в їдальні вже працювали студенти-практиканти.
Посуд їдальні теж не відповідав жодним вимогам. Майже всі тарілки й чашки були  надщербленими. Після чергового скандалу адміністратор табору пообіцяла закупити новий посуд. Дійсно, через 2 дні посуд був частково замінений, проте новий перед подачею їжі навіть не помили. Підтвердженням цього є те, що в борщі були знайдені цінники від тарілок. Їжа подавалася у брудному посуді, дуже жирному, через що тарілки просто вислизали з рук. Такі ж були й ложки з виделками. Столи, стільці, підлога теж нічим не відрізнялися від посуду. Мухи й таргани ніби приписалися у цій їдальні.
Відправляючи дітей на оздоровлення, ми були впевнені, що вони знаходитимуться під контролем вихователів і вожатих. Нам повідомляли, що в ДОТі працює масажист, інструктор з плавання, тренери з різних видів спорту, психолог, логопед-дефектолог і, звичайно, лікар. Коли група приїхала на відпочинок, на всіх наших дітей виділили лише двох вожатих. Що ж до вихователів, то адміністратор ДОТ «Добро» Олександра Леонтіївна сказала, що вільних вихователів у неї немає і, взагалі, вона думала, що вихователі приїдуть разом із дітьми. На 5-ий день відпочинку одну з вожатих забрали (перевели на посаду старшого вихователя) і у нас залишився один вожатий. За весь час відпочинку було лише дві екскурсії. Одна - на острів Березань. До острова група добиралася катером. Посадка на катер здійснювалася в неналежному місці, просто з пляжу. День був похмурий, і значна частина дітей була одягнена в теплий одяг. Для того, щоб дістатися до катера, довелося роздягатися і йти по воді (глибина для дорослої людини сягала до середини стегна), деяких дітей переносили на руках. Одяг, відповідно, став мокрий. Друга екскурсія - на солоне озеро. Діти йшли пішки годину швидким темпом під пекучим сонцем. І вся екскурсія полягала в тому, що підвели до озера, сказали, що це, власне, солоне озеро, - і все...
Упродовж дня діти не були задіяні (тільки ввечері з 20.00 до 22.00, коли вожаті проводили заходи для всього табору). Графіка купання в морі теж не дотримувалися, але якщо вранці ще організовано виходили, то ввечері, як кому заманеться.
Ні масажиста, ні спортивних тренерів, ні психолога чи логопеда-дефектолога на території ДОТ «Добро» не було взагалі. Інструктор з плавання з'явився на 5-й день, аби констатувати факт, що все добре.
За весь час оздоровлення лікаря бачили лише кілька разів, вперше, коли він 8 липня прийшов забрати медичні довідки дітей. Але, як виявилося, вони і путівки були в «Альбатросі».
Лікаря ми постійно бачили в нетверезому стані, дітям не надавалася належна медична допомога. На підтвердження цього, дитина з Мукачева захворіла на ангіну, але нею ніхто не переймався. Дотримали бідолаху до того, що були змушені викликати швидку і доправити її до райцентру. Однієї ночі цей же лікар, перебуваючи в нетверезому стані, відкрив стрілянину в таборі по пляшках. Було пиво дітям на пляжу.JPGвикликано наряд міліції, тому наступного дня його звільнили, і табір залишився взагалі без медпрацівника. Коли один із дітей-кам'янчан пошкодив руку і звернувся по допомогу, адміністратор табору сказала, що лікаря й медсестри немає, тому допомогти вона нічим не може. Зрештою, наступного дня директор сам відвіз хлопця у лікарню, де йому надали допомогу. Але вже ввечері постраждалий ходив по будиночках у пошуках бинта для пов'язки, тому що у медпункті не було нічого.
Пляж для відпочинку дітей взагалі не був облаштований. Лише на третій день старший вихователь разом з вожатими збирала пластикові пляшки, щоб зробити буйки, але вже наступного дня їх змило. Не було жодних сонцезахисних споруд, а по пляжу їздили автомобілі і сигналили, щоб діти вступилися з їхнього шляху. Тут же місцеві жителі купали своїх домашніх улюбленців. Одного разу навіть купали коня, який випорожнився просто у воду.
Що ж до санітарно-гігієнічних умов у ДОТ «Добро» - це просто жах! На весь табір лише один туалет, біля душової та умивальників, до якого далеко йти. Щоранку там довжелезна черга з 300 осіб. Туалет не прибирався. Вночі туди було дуже страшно йти, адже світили лише кілька ліхтарів на всю територію. Тому діти свої потреби справляли за будиночками, і вдень, коли пригрівало сонечко, це було дуже навіть відчутно.
У літньому душі вода постійно була холодною. Вона просто не встигала нагріватися при такій кількості бажаючих помитися. Багато дітей відмовлялися від такого душу і впродовж двох тижнів милися практично лише в морі.

УРА, ВДОМА!
- Наші діти приїхали додому майже всі хворі на бронхіт, ангіну, в багатьох нині безсоння, схудли на 3-5 кілограмів, - в один голос розповідають мами. - Але, слава Богу, що хоч усі живі. Куди ж кам’янецькі посадовці відправили наших дітей і чому перед відправкою не побували у тому місці де мали відпочивати? Ці питання ми задали директору департаменту гуманітарної політики Альоні Куземі та голові комітету з конкурсних торгів Ольга Чорнобиль. Альона Леонідівна на це нам сказала, що їй сонце протипоказано і вона не могла поїхати. Також не могла поїхати й Ольга Володимирівна, бо, за її словами, була задіяна в заходах, присвячених 1025-річчю Хрещення Русі.
розваги дітей з мукачева.JPGКоли ми повідомили їм про те, що плануємо звернутися до прокуратури, Альона Леонідівна сказала що є три шляхи вирішення цієї проблеми. Перший - не звертатися до прокуратури, тоді батьки відкривають банківські рахунки, і пан Черниш повертає нам по 1327 грн. Другий - звертаємося до прокуратури, грошей не отримуємо, Черниш повертає гроші місту, і вони йдуть на ремонт доріг. Третій - ніхто не зрозумів.
Мами не повірили і вирішили зустрітися із заступником губернатора Вадимом Гаврішком, який якраз був у місті.
- Ми чекали його в коридорі, повз нас проходив заступник міського голови Василь Сукач, який запросив нас до свого кабінету, напевне, для того, щоб ми розминулися з Вадимом Дмитровичем. З нами зайшла депутат міськради Інна Салій, але Василь Олександрович не хотів у її присутності вести розмову.
Зустріч з Вадимом Гаврішком дала позитивний результат. Він наказав призупинити відправку дітей в «Альбатрос» і не перераховувати гроші за путівки (відповідно до угоди, кошти перераховуються після отримання послуги), терміново провести тендер за спрощеною системою і ще до кінця канікул оздоровити дітей. Окрім цього, провести службове розслідування і покарати винних.
P.S. Мудрий вчиться на чужих помилках... Напевне, нашим посадовцям замало семеізького досвіду із балконом, від падіння якого загинула дівчинка, ще декілька дітей травмовано; замало севастопольського «Альбатросу» у якому потруїлися діти... Зазвичай, за халатність у роботі, за скалічених дітей посадовці відповідають власною волею.
Питання про зрив оздоровчого сезону дітей журналісти «КлюЧа» ставили ще на початку оздоровчого сезону. Тоді заступник міського голови Василь Сукач запевнив, що все буде добре. І де воно, те добре?..

Теги: оздоровлення дітей

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.