Перейти на мобільну версію сайту


12.02.2016

ЯК ДОСТРОКОВО НА ПЕНСІЮ, ТО АДРЕСНУ ДОПОМОГУ

Доброго дня, редакція газети «Кам’янецький часопис КлюЧ».
Звертається до Вас передплатниця Вашої газети, пенсіонерка смт Стара Ушиця, Касапчук Олександра Ярославівна (одержала пенсію в 2014 році, 55 років зі стажем 30 років). Моя пенсія сьогодні 949 грн.
Прочитавши Вашу газету, мене зацікавила стаття Зої Кацап, начальника Кам’янець-Подільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України («Зміни у пенсійному законодавстві»).
У статті говориться про те, що мінімальні пенсійні виплати зростатимуть із 1074 грн. А чому ж немає згадки про таку пенсію як 949 грн? Що це за така пенсія й чому вона не підлягає зростанню? Я дуже прошу редакцію допомогти в цьому розібратися.
Неодноразово дзвонила в Пенсійний фонд, хотіла пояснень, але телефон мовчав. Невже люди, які отримують пенсію 949 грн, не мають права на подальше життя (вижити при такій пенсії просто неможливо)?
До мене приєднуються пенсіонери-односельці.
Касапчук О.Я., Ліщинський В.І., Ємельянова Н.В., Горбняк М.А., Баштан Н.О.

На колективне звернення Кам’янець-Подільське об'єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє, що до 1 січня 2015 р., відповідно Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі Закону), право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У разі дострокового виходу на пенсію розмір їхньої пенсії зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії, незалежно від її виду.

З 01.09.2015 р. проведено масовий перерахунок пенсій, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону «Про державний бюджет України на 2015 рік», а саме, відповідно до ст.28 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» збільшено:

- мінімальний розмір пенсій, який визначається, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність — 1074,00 грн;

- доплату за кожний повний рік страхового стажу понад 25 (35) років чоловікам і 20 (30) років жінкам, на 1 відсоток розміру пенсії, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, тобто 10,74 грн.

Цей перерахунок проведено зі врахуванням п.2 Постанови Кабміну від 26.03.2008 р. №265, а саме: в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, крім осіб, зазначених у пункті 1 цієї постанови (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949,00 грн, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру (абзац перший п.2 в редакції Постанови Кабміну №112 від 25.03.2014 року; зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабміну №954 від 18.11.2015 р).

Враховуючи, що заявниці скористалися правом дострокового виходу на пенсію та розмір їхнії пенсії після застосування норм Закону не досягає 949,00 гривень, тому цим особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру - 949,00 грн.

Щодо розміру пенсії гр.Ліщинського В.І., то повідомляємо, що в нього відсутній необхідний страховий стаж, передбачений ст.28 Закону. Враховуючи зазначене, пенсійна виплата гр.Ліщинського В.І. не досягає 949,00 грн, тому надається щомісячна державна адресна допомога.

Теги: Пенсійний фонд, нам пишуть

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.