Перейти на мобільну версію сайту


28.07.2017

ВЗЯЛИСЯ ЗА СТАРЕ МІСТО

старе місто26 липня відбулася спільна нарада міського голови Михайла Сімашкевича, архітектора міста Ігоря Пиріжка, директора НІАЗ «Кам’янець» Василя Фенцура, начальника міського відділу Архібудконтролю Олександра Свириди, начальника відділу з охорони культурної спадщини Олександра Чухрія, директора КП «Муніціпальна поліція» Петра Солярика, голів депутатських комісій та фракцій щодо благоустрою історичної забудови в Старому місті.

Питання культурної спадщини, відбудови, благоустрою в цій частині міста вже давно перезріло. Тому метою наради стало випрацювання механізму, який був би настільною книгою для всіх без винятку, хто хоч щось планує робити в Старому місті, бо ж багато людей та туристів хочуть бачити його автентичність. 

– На території міста нараховується 330 об’єктів культурної спадщини, з них 168 пам’яток архітектури та містобудування, 103 пам’ятки національного значення та 65 – місцевого, 8 пам’яток археології; 31 пам’ятка історії, 219 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. У комунальній власності міста є 71 пам’ятка, 45 у власності релігійних громад та приватній, а 52 – у державній, – каже Олександр Чухрій. – Було проведено обстеження технічного стану 22 пам'яток архітектури, в основному об’єктів комунальної власності. Першочерговими об’єктами, де необхідно провести протиаварійні заходи стали Казарми фортеці, Кушнірська башта, Гончарська башта, будинок Маріїнської гімназії, мури південного двору, Водяна башта, Західний каземат, Денна башта комплексу споруд Старого замку, Новопланівський міст. На об’єкти за кошти з міського бюджету розроблено ПКД, яка пройшла експертизу. Для виконання робіт на об’єкті «Казарми фортеці» з обласного бюджету виділено 600 тис. грн (загальна кошторисна вартість – 12 млн 360 тис. грн), на Кушнірську башту з міського бюджету передбачено 350 тис. грн (загальна вартість – 3 млн 605 тис. грн), на Водяну башту – 159 тис. грн, мури південного двору – 90 тис. грн. На виготовлення ПКД та поточний ремонт Новопланівського мосту заплановано виділити 50 тис. грн.

Затягується проведення ремонтно-реставраційних робіт на пл.Польський ринок, 10. На укриття там археологічної пам’ятки виділено 200 тис. грн. Але є вже такі об’єкти, де роботи проводяться незаконно. У будинку по Гімназійному провулку, 2 (комунальна власність БТІ) без будь-яких дозволів замінено вікна, фасад потребує ремонту, відсутній паспорт та охоронний договір. У Покровській церкві провели капітальний ремонт фасадів вхідних порталів церкви, а церква Петра і Павла провела ремонт фасаду, утепливши його пінопластом. Такі дії необхідно узгоджувати, а не робити як кому заманеться. Щодо паспортизації пам’яток та укладення охоронних договорів, то ця робота проводилась в основному в 2015-2016 рр. Минулого року пам’яткоохоронну документацію виготовлено на 16 пам’яток архітектури та 6 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Цьогоріч – на 9.

Складніше вирішити питання паспортизації виявилося з житловими будинками на території заповідника (квартири приватизовані), неможливо визначитись з балансоутримувачем. Таких нині 17 об’єктів.

Дуже важливим є питання впорядкування та благоустрою території історичної частини міста. З цього приводу депутат Михайло Посітко звернувся з проектом рішення сесії міськради «Про обмеження використання сучасних матеріалів при мощенні доріг та тротуарів на території НІАЗ «Кам’янець». Це питання неодноразово порушувалося, міський голова навів аргументи щодо використання саме сучасних матеріалів. Одним із них є дорога вартість автентичних матеріалів. Сучасні ж втричі дешевші, і ними можна замостити більшу територію. Крім того, немає майстрів, які би могли проводити таку кладку; одних знайшли в Житомирі, але їхня робота дуже дорога.

Болючою проблемою Старого міста є тимчасові споруди та реклама. Відповідно до рішення виконкому, вже затверджена схема розміщення тимчасових споруд. Нині їй не відповідають тимчасові кафе біля Вірменської криниці, літній майданчик готелю «Рейнкарц», по вул.Замкова та на пл.Вірменський ринок, 4. Є погодження прибрати тимчасові споруди біля колишнього райунівермагу «Смотрич», невдовзі вони перемістяться на вул.Довга. Її також чекає благоустрій, до якого потрібно залучити власників домогосподарств. Щодо рекламних вивісок, то вони обов’язково мають узгоджуватися, щоб не псувати загальний вигляд Старого міста. Нині не погоджена реклама «У Домінікана», «Верхова їзда» на будинку по вул.Зарванська, 5, біля будинку пл.Вірменський ринок, 4. Їх мають негайно демонтувати. Також мають бути знесені або приведені у відповідність усі незаконні будівлі. 

Щодо археологічних досліджень, то вони повинні залишатися невід’ємною частиною будь-якого будівництва в Старому місті. Цього року за рахунок коштів забудовників проведено археологічні дослідження на 4 об’єктах відбудови – вул.Довга 2/7, вул.Троїцька, Францисканська, 10, Польський ринок, 3. У результаті було знайдено фрагменти житла трипільського періоду, кераміки і керамічні знаряддя праці, рештки оборонних споруд західної частини Старого міста та вироби турецького періоду. Унікальними знахідками стали майстерня з виплавки міді, печі випалювання кераміки, фрагменти кам’яного мощення середньовічного ринку, які рекомендували взяти на облік як пам’ятку археології. Наразі фахівці Інституту археології опрацьовують знайдені матеріали, які передадуть на постійне зберігання до фондів музею.

Наголошувалося і на тому, що Старе місто повинно мати Генеральний план забудови, де будуть встановлені правила, за якими мають проводитися будівельні роботи. Тобто має бути визначена площа і висотність будівель, матеріали, з яких будуватимуть.

Депутат Валерій Слободян порушив питання схем руху, зокрема на вулиці Зарванській запропоновано зробити односторонній рух. Також виникало питання пайової участі забудовників у Старому місті, зокрема зменшити її з 4% до 2,5, адже їм доводиться витрачати величезні гроші на археологічні дослідження. Крім того, щоб КП «Міськтепловоденергія» видавала техумови з умовою перспективи розвитку мереж. Лунала також пропозиція звернутися до Уряду з приводу неузгодженості багатьох законопроектів, які стосуються забудови саме в таких місцях. На завершення була пропозиція переглянути склад архітектурної ради міста, щоб вона була більш дієвою.


Теги: нарада, благоустрій історичної забудови Старого міста

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.