Перейти на мобільну версію сайту


22.06.2018

ВИНУВАТЦІВ ЗАПРОСЯТЬ НА СЕСІЮ

бджолиПитання обробітку сільгоспугідь різною формою гербіцидів останні роки в селах Кам’янеччини стало чималою проблемою. Жителі сіл скаржаться на те, що через кроплення полів страждають їхні насадження, серед яких корм для ВРХ, городина, яку вони потім споживають, тощо. Питання, як то кажуть, «з бородою».

Однією з таких скарг було звернення жителів с.Тарасівка до голови Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради Руслана Нестерова. Спільно з депутатами сільської ради Ярославом Словінським та Сергієм Ткачуком на збори до людей, ініційовані Русланом Олеговичем, приїхав секретар сільської ради Андрій Войцеховський, аби до кінця вивчити це питання та поспілкуватися з жителями громади.

Дискусія вийшла досить жвава і конструктивна. Одна із старожилів села скаржилася на те, що весь врожай люцерни в неї винищено. Молода мама нарікала, що під час кроплення в її дітей та в неї погіршується стан здоров’я. І такі випадки непоодинокі.

Звертаючись до місцевої громади Андрій Вікторович сказав про те, що Руслан Нестеров нещодавно мав розмову з керівниками агроформувань, які обробляють землю на території ОТГ. Під час розмови з ними сільський голова наголошував, що процес обробітку гербіцидами під час проведення польових робіт має, насамперед, не нанести шкоди людям і взагалі їх потрібно завчасно попереджати про проведення таких робіт. Агроформування, які обробляють землі на території громади, мають укладати соціальні угоди, щоб за кошти, які вони будуть сплачувати до сільського бюджету, можна було розвивати інфраструктуру. Це питання Андрій Войцехівський теж озвучив громаді, адже в процесі розмови лунали нарікання, що невеликий місток, який сполучає село, швидко руйнується. Через нього проїжджає великоваговий транспорт. 

Піднімаючи тему кроплення полів, жителі згадували, що роками страждають не лише їхні насадження, гинуть і бджолині сім’ї, що аграрії обіцяли обробляти вночі поля, а не соромлячись роблять це вдень.

На завершення дійшли спільної думки, що керівника або представника агрофірми «Енселко Агро», на адресу якої лунали звинувачення, запросять на позачергову сесію сільської ради, де вони мають пояснити людям та депутатам, як і коли вони проводять обробіток земель і яку реальну шкоду наносять людям. Або ж нехай спростують цю інформацію. 

Депутати Ярослав Словінський та Сергій Ткачук підготували депутатське звернення до сесії, де вказали всі проблемні питання, які цікавлять жителів села.

Теги: обрібіток земель гербіцидами, шкода

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.