Перейти на мобільну версію сайту


12.06.2020

ВОВКИ НАБЛИЖАЮТЬСЯ...

– На світанку знайшов – розповідає пан Василь, – свою лайку розтерзаною,  я пішов коника вивести зі стайні. Жахливішої картини в житті не бачив. У нього був розпоротий живіт, кишки висіли, і легені було видно. Ми з сином схопила нашого улюбленця і помчали у ветлікарню. На той жах я дивитися не міг, син був біля лайки. Лікарі з ветлікарні на Пушкінській кілька годин намагалися врятувати нашого собаку. За це їм величезна подяка. Ми не могли второпати, хто таке міг скоїти. Ветеринар підтвердив наші припущення. Таке могли зробити лише вовки. І дійсно це може бути так, адже молодший мій син на полі бачив пару вовків.

15Звідкіля в нашому регіоні вовки могли узятися? Таке питання «Ключ» поставив голові ради Кам’янець-Подільської районної організації УТМР Олександру Юзюку.

За його словами, вовків в нашому регіоні можна було зустріти ще 8-10 років назад, на межі нашого і Чемеровецького районів, по лінії Збруча.

– Ще тоді не було заборони на полювання, – каже Олександр Петрович, – і ми виїжджали на повідомлення про вовків.

І дійсно тоді ми нарахували вовчу зграю з 15 особин. Ми розробили план спеціальних заходів щодо зменшення чисельності зграї. За той мисливський сезон нам вдалося добути аж 11 вовків. Дещо пізніше, 2010 року, надходила інформація від пастухів, що вовча зграя підходила до череди майже впритул, але ми вже нічого зробити не могли, адже в нашому регіоні було заборонено полювання. От і почали множитися вовки.

– Олександре Петровичу, а звідкіля вовки узялися на Кам’янеччині, це не характерний для нашої місцини хижак?

– Дійсно, це так. Вовки прийшли до нас з Карпатських гірських лісів і Прикарпаття. Десь наприкінці дев’яностих і початку двохтисячних, коли в Польщі була повінь, на Україну хлинули, у порятунку, копитні тварини. Здебільшого, це рудий кабан, не типовий вид для нашої місцевості. За кабаном прийшли й вовки. Це одна версія. Але побутує ще одна історія – у нас гостював цирк і там була вовчиця, але вона вже стала не цікавою для циркачів, і вони її десь
випустили. Навколо неї виросла зграя. Але це міф. Справа в тому, що у нас тут дуже хороша кормова база, а раніше ще кращою була. Навколо околишніх сіл утворювалося багато смітників, куди викидали мертвих домашніх тварин, відходи від ковбасного виробництва, а це гарні умови для розмноження хижаків. Віднедавна багато смітників прибрано, і вовки почали підбиратися ближче до населених пунктів. От і цього разу, вовки наблизилися до людського житла. Родина мешкала на околиці села Залісся Перше, неподалік була обора, де утримували биків і овець, мисливська собака була прив’язана і, відчувши небезпеку, почала гавкати, що і спровокувало вовків до сутички. Як результат, вовки виграли, розпотрошивши собаку, але не змогли забрати із собою, бо пес був на прив’язі. Зазвичай вовки свою здобич забирають.

А ще нещодавно, між Оринином і Чемерівцями, на зруйнований курган виїхав одиночка – чорний копач і, відійшовши від своєї автівки метрів на 200, побачив як з посадки вийшло шестеро вовків. Чоловік відразу увімкнув реактивну швидкість і щойно встиг заскочити в салон, помітив біля дверей хижаків. Він ледь не зомлів від перестраху. Це були не дикі собаки, у них іншого характеру повадки. Собаки гавкають і більш сміливо підходять до людей, а вовки крадькома і вони рвуть та душать.

Хоча нині вовки схрещені з собаками більш небезпечні, бо вони окрім хижих повадок наближаються до людини. І після того, як вовк вирве шматок плоті, людина може загинути від крововтрати. Вовчий обхід зазвичай становить від 80 до 100 кілометрів, вовк не видає звуків, тобто не гавкає, як це роблять собаки.

– Розростання цієї популяції хижаків дуже небезпечне для людини, який ви бачите вихід з цієї ситуації?

– Вихід один – дозволити полювання, аби мінімізувати ступінь небезпеки для людини. Адже життя людини найбільша цінність суспільства і не потрібно говорити про гуманізм до тварин та їхнього захисту. Гуманізм потрібен, але не в такій ситуації. Бо ж вже скоро не можна буде вийти з дітьми на природу – в ліс, бо тебе може роздерте зграя хижаків.

Теги: УТМР, хижаки, вовки, мораторій на полювання

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.