Перейти на мобільну версію сайту


27.07.2018

ВІДНОВЛЕННЯ МУРІВ ФОРТЕЦІ ГАЛЬМУЄТЬСЯ

нарада25 липня міський голова Михайло Сімашкевич провів робочу нараду з представником Міністерства культури України, начальником управління охорони культурної спадщини Олександром Єпіфановим та директором інституту Укрндіпроектреставрація Василем Тимковичем. Одне з питань зустрічі стосувалося пришвидшення процесу відновлення мурів фортеці Старого замку Північного дворика, які взимку зазнали руйнації.

– Маємо певні непорозуміння з боку Інституту Укрндіпроектреставрація, директор якого Василь Тимкович теж був сьогодні присутній, – повідомив після наради Михайло Євстафійович. – Питання полягає в тому, що фахівці вищеназваної організації розробили документацію на протиаварійні заходи не врахувавши найголовнішої вимоги, на якій ми наголошували – роботи повинні проводитися зі специфікою того, що це пам’ятка національного значення. За технологією, яку нам надали розробники, все виглядає бездоганно, але якщо реставраційні роботи провести за такою схемою, втрачається власне автентичність цієї пам’ятки, оскільки не враховані моменти, що вона має виглядати як історичне надбання. Тому самотужки, на місцевому рівні, як це здається багатьом, теж не маємо права робити жодних кроків. Проект, який затвердить Інститут, повинен пройти всі експертизи та погодження, а це час. Тому до осені, попри величезне бажання, невідомо чи встигнемо. 

На фінансування реставраційних робіт з бюджету Міністерства культури, представник якого теж був на зустрічі, також не можемо розраховувати, оскільки наша фортеця перебуває на місцевому балансі. А Міністерство виділяє гроші лише на ті пам’ятки, які перебувають у його відомстві, оскільки інакше ситуація розцінюватиметься як нецільове використання коштів.

Обговорили й інші питання, з якими маємо проблеми, зокрема розробку опорного плану, який ми надали в проектний Інститут ще в 2016 році, однак досі не маємо результату. Зі свого боку ми підготували претензії, та все стоїть на місці. Як зауважив представник Міністерства культури, начальник управління охорони культурної спадщини Олександр Єпіфанов, така ситуація є порушенням договірних відносин, і він візьме всі матеріали, які ми надсилали й особисто контролюватиме ситуацію. Проте винні за це нестимуть відповідальність.


Теги: ремонт мурів Фортеці гальмується

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.