Перейти на мобільну версію сайту


27.05.2016

УСІ ВРАЗ СТАЮТЬ ІНВАЛІДАМИ ТА НЕПРИДАТНИМИ

арміяНині працівникам військкоматів доводиться полювати на юнаків призовного віку, щоб підготувати їх до захисту Вітчизни. Багато хто робить усе можливе, аби «закосити» від служби в армії: одні терміново стають хворими, інші переховуються за кордоном чи змінюють адресу проживання, в когось раптово з’являються близькі родичі, які потребують опіки.

До речі, кумедний випадок трапився в нашому регіоні, коли призовник отримав повістку прибути у військкомат і доки проходив призовну комісію, в нього під опікою з’явилася 80-річна бабуся. Соціальні працівники з цього приводу дали документ, що він має її доглядати до 2054 року... 

З приводу того, що нині дуже багато юнаків ухиляються від служби в армії, відбулася спільна нарада заступника міського голови Вадима Савчука, представників військкомату на чолі з віськовим комісаром Володимиром Возним, прокурором міста Віталієм Гриньківим, в.о. заступника начальника міського відділу поліції Василем Підгорняк.

- Коли військові розносять повістки чи розшукують ухилянтів, вони наражаються на небезпеку, - розповідає військовий комісар. - Тому до цього процесу слід залучати поліцію і журналістів. Минулого тижня в нас вже був прецидент: призовнику Говоруну вручили повістку, щоб він з’явився на призовну комісію, про що той поставив підпис, але не прибув. Заступник начальника військкомату Вадим Жураковський прибув на місце його роботи і запитав, чому він не проходить медогляд. На допомогу призовнику підоспів керівник Олег Годований, який велів хлопцю перейти в інше приміщення, а представникам військкомату в ультимативній формі наказав покинути приватну територію. І коли призовник зник зі свого робочого місця, директор намагався зачинити військових у приміщенні, а отже він сприяв хлопцеві ухилитися від служби і перешкоджав виконанню Закону України «Про військову службу і військовий обов’язок».

За словами Володимира Миколайовича, на сьогодні вже 500 осіб не з’явилися за повісткою, вони перебувають у розшуку. Всього на комісію цього призову залучено 2500 призовників, віком до 27 років. Щодня комісію має пройти 50 юнаків. У результаті лише близько 200 осіб потрапляють у війська на один рік, якщо мають вищу освіту, решта - на 1,5 роки. Жоден із призовників у зону проведення АТО не потрапить. Їх розподіляють у навчальні центри Львова, Хмельницького, Запоріжжя, Київської області.

Під час засідання було вирішено створити мобільні групи з представників військкомату, поліції, медиків та журналістів.

Теги: призов до війська, інваліди

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.