Перейти на мобільну версію сайту


13.03.2015

УКРУПНИТИ ЗАРАДИ БАЛАНСУ ТА СПРАВЕДЛИВОСТІ

Напевне, в освітній галузі нашої області нарешті навчилися рахувати.

За інформацією департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, цього року через малу чисельність учнів планують закрити 26 малокомплектних шкіл і реорганізувати 23.
Минулого року на Хмельниччині вже вдавалися до такого кроку: було закрито 10 малонаповнюваних шкіл. У цей перелік потрапив і Кам’янець-Подільський район. Такі школи.jpgнепопулярні заходи головний освітянин області Олег Фасоля пояснив зменшенням учнівського контингенту.

Не один рік поспіль гостро стоїть питання ефективного витрачання бюджетних коштів. Вчителям не вистачає грошей на оплату праці, немає чим платити й за енергоносії.

Очільник обласної освіти повідомив, що на утримання одного сільського учня бюджетом передбачно 14 тис. 400 грн, міського - 7 тис. 700 грн. Попри це найбільші диспропорції з фінансового забезпечення шкіл спостерігаються в Теофіпольському, Полонському, Старосинявському, Летичівському районах і Кам’янці-Подільському, де переважають малонаповнювані навчальні заклади.

Проте рішення про закриття прийматимуть місцеві ради за пропозиціями відділів освіти. Під скорочення потраплять в основному заклади І-ІІ ступенів. Дітей переведуть у школи І-ІІІ ступенів.

Наразі на Хмельниччині діє 803 школи, з яких 286 (35,6%) мають малу кількість учнів. У нашому місті є кілька таких шкіл, які вже давно нерентабельні. Що це означає? На рік на одного учня в бюджеті закладається 7 тисяч 700 грн. Для того, щоб школа могла нормально функціонувати, в ній повинно навчатися від 500 учнів (для міста), від 100 учнів (для сільської місцевості). Наповнюваність класів повинна бути від 10 учнів. За таких умов навчальний заклад може безпроблемно оплачувати свої комунальні витрати, інакше він паразитуватиме за рахунок інших, більших шкіл.

За словами заступника міського голови з гуманітарних питань Василя Сукача, в нашому місті не планується закриття жодної школи.

- Щодо шкіл нашого району, - каже начальник районного відділу освіти Олена Пронозюк, - то їх у нас 60, з яких три школи І ступеня, 31 - І-ІІ ступенів та 26 - І-ІІІ ступенів. Учнів до шкіл доводять 19 шкільних автобусів. Питання, які школи мають закриватися і які реорганізуватися, має вирушувати орган місцевого самоврядування. Крім того, є такі школи, куди взагалі неможливо довозити дітей, тому навіть малокомплектні заклади не закриватимуть.

Там, де неможливо буде закрити школи, їх реорганізовуватимуть у навчально-виховні комплекси (НВК), тобто об’єднають з іншими навчальними закладами. Під таку реорганізацію в Хмельницькій області може потрапити 23 навчальних заклади.

Вчителі із закритих шкіл будуть звільнені й зможуть працевлаштуватися в інших навчальних закладах, якщо там будуть вакансії.

- Спеціальної програми з працевлаштування чи перенавчання освітян у департаменті освіти та науки немає, - зазначив Олег Фасоля. - Це функція центрів зайнятості.

Теги: освіта, реформа освіти

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.